Skocz do zawartości
xtn

Ograniczenie wsparcia dla Pascali w nowych grach?!

Rekomendowane odpowiedzi

Może poprawią wydajność Pascali w kolejnych sterach.

 

No i tak pewnie będzie, wiadomo że pierw nowe sterowniki poprawiają wydajność nowszych graf, właśnie żeby fajnie na wykresach wyglądały, z opóźnieniem ale stare też zostaną zoptymalizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dojdą do tego co psuje wydajność w pascalach, bo równie dobrze mogą machnąć na to ręką. Za rok będzie kolejna generacja od zielonych to kto będzie zawracał sobie głowy starą serią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zetnij detale na wysokie, odbicia na niskie i SSAO u mnie to bardzo dobrze śmiga na 2160p. Payback też ciąłem by zaczęło dobrze działać wink.gif

 

1080gtx@2200/1540

 

Ale dlaczego mam ścinać detale, jeśli Heat wygląda gorzej niż Payback, a wydajność jest sporo gorsza?

 

Payback w mieście, powiedziałbym które ma więcej detali niż Heat...

 

GOM0PU7.jpg

 

1440p, wszystko reszta full, AAO Pełne, TAA, Ultra wszystko, Ok 90-100 fps, czasem są spadki do max 75. Ale średnia powiedziałbym 85-90.

 

A Heat?

 

Średnia może 70 ze spadkami do 50.

 

I jestem ciekaw czy to kwestia optymalizacji którą spartolili w Heat (tak jak odległości rysowania i niedoczytywania tekstur), czy Pascale słabo wypadają. Przydadzą się porównania z RTX 2060, nie wspominając o 1660Ti/Super.

 

Na takich miejscówkach przymiastowych gdzie detali wiele nie jest powinno być 100+ fps jak jest w Payback poza miastami.

 

A tu taki klopsik i 65 fps.

 

sugJPKa.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Heat jest cos nie tak albo to gra albo stery bo jakos nie chce mi sie wierzyc ze tak ma wygladac ta gra czyli kartonowe krzaki, zamiast trawy zielony dywan i doczytywania w locie. Zenada. GTX 1080 jest na styk do ultra w fhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu masz ciąć detale? Bo zabijają wydajność i na pewno nie jest to wina sterowników.

Payback też daje popalić GPU tylko trzeba testować w odpowiednich miejscach.

Problemem Heat na pewno są rejony zielone tam następują spadki wydajności, ba wystarczy zjechać na trawę i jest klops żadne obniżanie detali nie pomaga. Minecraftową roślinność można przemilczeć lol2.gif

Mirror Edge Catalyst też jest na Frostbite i też w niektórych miejscach Turing bije po głowie Pascala.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie np na terenach zielonych po przejsciu z ultra na high jest jakies +15 fps czyli duzo potem znowu na srednie jeszcze kolejne 10-15 fps do przodu a wyglad gry stoi w miejscu. Dopiero niskie juz padakowato wygladaja i wydajnosc mocniej idzie do gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niższa rozdzielczość to inna bajka. Bywa, że na 1080gtx cięcie niektórych detali nic nie daje, a obniżenie rozdzielczości daje bardzo dużego boosta i nie jest to problemem przepustowości pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam początki Turingów, wtedy gtx 1080 miał porównywalną wydajność jak rtx 2070, dziś różnica jest bardzo wyraźna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja starałem się przeanalizować różnice w wydajności pomiędzy GTX 1070, GTX 1080, GTX 1080 Ti i RTX 2070 w RDR2 (test na PPC) i jakoś nie wychodzi mi z tego, że Pascale są w jakiś sposób ograniczone. W rozdzielczości WQHD na wysokich ustawieniach RTX 2070 zaczyna się zbliżać do GTX 1080 Ti, pewnie wynika to z niższej przepustowości pamięci GTX'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja starałem się przeanalizować różnice w wydajności pomiędzy GTX 1070, GTX 1080, GTX 1080 Ti i RTX 2070 w RDR2 (test na PPC) i jakoś nie wychodzi mi z tego, że Pascale są w jakiś sposób ograniczone. W rozdzielczości WQHD na wysokich ustawieniach RTX 2070 zaczyna się zbliżać do GTX 1080 Ti, pewnie wynika to z niższej przepustowości pamięci GTX'a.

Spójrz tam na FHD ustawienia High i masz GTX1660 praktycznie na równi z GTX1070. GTX 1660Ti ma 15% przewagi nad GTX 1070, a GTX1080 jest tylko 10% bardziej wydajny od GTX 1660Ti. Przejrzyj sobie testy z premiery GTX1660Ti lub nawet 1660 Super i zobaczysz nagły spadek Pascali, który bardzo ładnie widać na tle Radeonów. W tym teście GTX1070 jest na równi z RX590 i tylko 10% szybszy od RX580. Takiego układu wydajności nie było jeszcze pod koniec października.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xtn

Nie zauważyłeś, że w teście RDR2 z PurePC wszystkie karty nV wypadają gorzej względem kart AMD?

W tej grze to nie nV wypada słabo tylko karty AMD radzą sobie świetnie czego przykładem jest RX 5700XT wygrywający z RTX2070Super.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłeś, że w teście RDR2 z PurePC wszystkie karty nV wypadają gorzej względem kart AMD?

W tej grze to nie nV wypada słabo tylko karty AMD radzą sobie świetnie czego przykładem jest RX 5700XT wygrywający z RTX2070Super.

To też fakt,gra niby robiona pod Nvidię,a AMD wypada lepiej :E

Ale tutaj trzeba popatrzeć na różnice między Pascalami a Turingami,które przynajmniej w RDR2 są większe na korzyść Turinga niż powinny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xtn

Nie zauważyłeś, że w teście RDR2 z PurePC wszystkie karty nV wypadają gorzej względem kart AMD?

W tej grze to nie nV wypada słabo tylko karty AMD radzą sobie świetnie czego przykładem jest RX 5700XT wygrywający z RTX2070Super.

Analizując to co się dzieje z Pascalami, biorę pod uwagę nagły spadek ich wydajności w stosunku do Turingów. AMD jest dla mnie tylko wtórnym odnośnikiem.

Nigdy nie byłem i nie będę funboyem żadnej firmy i raz kupuję sprzęt od jednej, a raz od innej. Jednak tym razem nvidia przegina i staję się powoli ich antyfanem.

Pomyśl sobie co by się stało jakby nagle i5/i7 8 gen straciły 15% wydajności do 9gen Intela, chociaż wszystkie testy wcześniejsze pokazywały praktycznie równą wydajność, bo 5% to nie jest różnica. Szum byłby na całą sieć. W przypadku GPU nic się nie dzieje, normalne postępowanie nvidii, które mało kogo dziwi i wiele osób jak ty nie widzi w tym problemu. Ja widzę i będę o tym pisał/mówił.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku GPU nic się nie dzieje, normalne postępowanie nvidii, które mało kogo dziwi i wiele osób jak ty nie widzi w tym problemu. Ja widzę i będę o tym pisał/mówił.

Co roku pojawia się temat ubijania wydajności starszych generacji kart graficznych i co roku ten mit jest obalany w testach.

Nie wiem czy pamiętasz ale był dym, że nV ubiła wydajność keplera w Wieźminie 3 gdzie GTX970 pozamiatał nawet 780TI a 780 była później R9 290. Po jakimś czasie nV wydała poprawione sterowniki i cyk kepler + 14% w górę.

Gdyby sytuacja o której napisałeś trwała 2-3miesiące i widać było by ją w kilkunasty pojawiających się grach wtedy można mówić o problemie ale Ty wyciągnąłeś wnioski tylko z 2 gier i toczysz o to pianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co roku pojawia się temat ubijania wydajności starszych generacji kart graficznych i co roku ten mit jest obalany w testach.

Nie wiem czy pamiętasz ale był dym, że nV ubiła wydajność keplera w Wieźminie 3 gdzie GTX970 pozamiatał nawet 780TI a 780 była później R9 290. Po jakimś czasie nV wydała poprawione sterowniki i cyk kepler + 14% w górę.

Gdyby sytuacja o której napisałeś trwała 2-3miesiące i widać było by ją w kilkunasty pojawiających się grach wtedy można mówić o problemie ale Ty wyciągnąłeś wnioski tylko z 2 gier i toczysz o to pianę.

2x 1060 na razie w domu zostają, więc mam nadzieję, że będzie tak jak piszesz.

Nie zastanowiło Cię, to co napisałeś? "Po jakimś czasie nV wydała poprawione sterowniki i cyk kepler + 14% w górę."

Jak sam widzisz nie chodzi o technologie, czy inną architekturę, a zwyczajne kalkulowanie firmy Nvidia. Po jakimś czasie się dało, jak już nikt pewnie nie patrzył na testy tej karty, a dopóki testy wspierają decyzje zakupowe i można taką manipulację pod przykryciem "nowej technologii" przeprowadzić bez większego echa dla zwiększenia sprzedaży nowych kart to czemu tego nie robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanowiło Cię, to co napisałeś? "Po jakimś czasie nV wydała poprawione sterowniki i cyk kepler + 14% w górę."

Nie bo to był błąd w sterach, które nv naprawiła bodajże po miesiącu. Miałem wtedy GTX780 i GTX970.

 

dopóki testy wspierają decyzje zakupowe i można taką manipulację pod przykryciem "nowej technologii" przeprowadzić bez większego echa dla zwiększenia sprzedaży nowych kart to czemu tego nie robić...

Wystarczy spojrzeć na GTX980 i GTX1060 6GB. Obydwie karty w chiwli premiery 1060 miały taką samą wydajność raz ze wskazaniem na jedną a raz na drugą. Do dzisiaj sytuacja się nie zmieniła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co roku pojawia się temat ubijania wydajności starszych generacji kart graficznych i co roku ten mit jest obalany w testach.

Brak spadków wydajności nie jest żadnym dowodem. Tak jak pisałem nikt nie w stanie udowodnić, że Nv "uwala" tą czy inną generacje dlatego, że z czasem do sterów dodawana jest obsługa nowych funkcjonalności, które nie posiadają starsze architektury. Kolejne ziarenko dorzucają od siebie devsi wink.gif

 

2080 jest średnio 10% wydajniejsza od 1080ti w RDR2 jest ~15% i nagle wielki ból dupy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2080 jest średnio 10% wydajniejsza od 1080ti w RDR2 jest ~15% i nagle wielki ból dupy.

 

Czyli karta za 3k jest wydajniejsza od karty za 2k o 15%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nv wydala nowe sterowniki, ktoś z Pascalami sprawdzał czy się coś zmieniło w RDR2 czy CoD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, 1080Ti kosztowała 3600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach, które wyszły przed premierą RTX na pewno nie mieszają w wydajności. Co do nowych tytułów, raczej nie mam wątpliwości, że jeśli nie ubijają totalnie wydajności to przykładają się do tego, żeby poprzednia generacja niewypadła zbyt dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do RDR 2 to nvidia wtopila w tej grze i raczej nie celowo bo RTX 2070 ktory kosztuje jakies 2400 zl jest na rowni z RX 5700 ktory kosztuje 1800 zl a dostaje baty od RX 5700 XT ktory cenowo tez wychodzi lepiej od RTX 2070. Nawet 2070 Super przegrywa z 5700XT

 

To nie jest na reke nvidii juz nie mowiac o wydajnosci Pascali gdzie GTX 1070 stoczyl sie do poziomu RX 580 lub RX 580 po prostu dogonil w tej grze GTX 1070

 

Zobaczcie ze im nowsza gra tym radeony pna sie do gory a GTX stoja w miejscu lub slabna

RX 470 , R9 390 to sa lepsze karty w RDR 2 od GTX 1060 6GB....a to przeciez nie ta polka. To nie sa rywale dla siebie tak normalnie

 

 

GTX 1060 to zalecana karta dla RDR 2...tyle ze realnie zeby miec 60 fps w fhd to trzeba zjezdzac do niskich ustawien. Chyba nie tak to mialo byc...Liczylismy na detale wysokie i te 50-60 fps w fhd a tu klops. Takie wyniki to na GTX 1080 mozna uzyskac

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rtx 2070 to mniej więcej rtx 2060 super więc skąd masz 2400 zł gdzie idzie kupić rtx 2070 super, coś Ci się pomyliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do RDR 2 to nvidia wtopila w tej grze i raczej nie celowo bo RTX 2070 ktory kosztuje jakies 2400 zl jest na rowni z RX 5700 ktory kosztuje 1800 zl a dostaje baty od RX 5700 XT ktory cenowo tez wychodzi lepiej od RTX 2070. Nawet 2070 Super przegrywa z 5700XT

 

To nie jest na reke nvidii juz nie mowiac o wydajnosci Pascali gdzie GTX 1070 stoczyl sie do poziomu RX 580 lub RX 580 po prostu dogonil w tej grze GTX 1070

 

Zobaczcie ze im nowsza gra tym radeony pna sie do gory a GTX stoja w miejscu lub slabna

RX 470 , R9 390 to sa lepsze karty w RDR 2 od GTX 1060 6GB....a to przeciez nie ta polka. To nie sa rywale dla siebie tak normalnie

 

 

GTX 1060 to zalecana karta dla RDR 2...tyle ze realnie zeby miec 60 fps w fhd to trzeba zjezdzac do niskich ustawien. Chyba nie tak to mialo byc...Liczylismy na detale wysokie i te 50-60 fps w fhd a tu klops. Takie wyniki to na GTX 1080 mozna uzyskac

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-r9-390.c2664

 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-gtx-1060-6-gb-rev-2.c3063

 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-2060.c3310

----

rx470

 

FP16 (half) performance: 4.940 TFLOPS (1:1)

 

 

FP32 (float) performance: 4.940 TFLOPS

 

 

FP64 (double) performance: 308.7 GFLOPS (1:16)

 

----

GTX1060

 

FP16: 68.36 GFLOPS (1:64) - tak Gigaflopów :P

 

 

FP32: 4.375 TFLOPS

 

 

FP64: 136.7 GFLOPS (1:32)

 

----

GTX1660:

 

FP16: 10.05 TFLOPS (2:1)

 

FP32: 5.027 TFLOPS

 

FP64: 157.1 GFLOPS (1:32)

 

----

RTX 2060:

 

FP16: 12.90 TFLOPS (2:1)

 

FP32: 6.451 TFLOPS

 

FP64: 201.6 GFLOPS (1:32)

 

 

 

Jeżeli gra jest pisana w Vulkan/DX12 i korzysta z FP16 to radki powinny być wydajniejsze.

 

Karty NV zawszę były przycięte z funkcji oraz wydajności - Były i są dobre do momentu premiery nowej generacji i gier, które zaczynają korzystać z nowych bibliotek.

W przypadku NV GPU musisz wymieniać co generacje, bo są przycięte do granic możliwości.

 

Możesz jedynie mieć pretensje do deweloperów gier, że optymalizują gry i korzystają z bibliotek pod większość rynkową, czyli NV.

Edytowane przez Deniryer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując wydajność kart NV jest na chwile obecną bardzo średnia opcja. Gdybym teraz stał przed wyborem RX albo RTX z całą pewnością kupił bym tego pierwszego.

To samo tyczy się wydajności procesorów intela vs ryzenów. Niestety intel i nv odchodzą do lamusa.

Patrzac tez po ilosci bledow w nowych grach az plakac sie chce, a potem wychodza rozne dziwne kwiatki, ze na 2 identycznych konfiguracjach gry zachowuja sie roznie.

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...