Skocz do zawartości
blitz

Ryzen 5 3600 + MOBO + RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zmieniam leciwego kompa z i5 3570 na Ryzen 5 3600. Potrzebuje Waszej pomocy w wyborze płyty głównej i RAM. Za oba te elementy chciałbym zapłacić w granicach 1000zł. Czy możecie mi polecić jakieś dobre egzemplarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mało masz identycznych tematów? Wystarczy się wysilić i przejrzeć troszke forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że w przypadku tych elementów to wszystko dynamicznie się zmienia i to co było polecane w lipcu dziś już może być nieaktualne.

 

W jednym z wątków ktoś polecił Asus TUF GAMING X570-PLUS czy to będzie dobra płyta i jest warta tych pieniędzy czy może jest coś lepszego w tej cenie?

Edytowane przez blitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że w przypadku tych elementów to wszystko dynamicznie się zmienia i to co było polecane w lipcu dziś już może być nieaktualne.

 

W jednym z wątków ktoś polecił Asus TUF GAMING X570-PLUS czy to będzie dobra płyta i jest warta tych pieniędzy czy może jest coś lepszego w tej cenie?

A ja mam wrażenie, że ktoś jest leniwy bo temat płyt pod R5 3600 + ramu jest oklepany na tym forum jak najman w KSW :D szybciej można znaleźć takie info niż zakładać nowy temat numer 150010900...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te RAMy będą dobre?

Pamięć Patriot Viper 4 BLACKOUT, DDR4, 16 GB,3600MHz, CL17 (PVB416G360C7K) za 317zł?

Edytowane przez blitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zmieniam leciwego kompa z i5 3570 na Ryzen 5 3600. Potrzebuje Waszej pomocy w wyborze płyty głównej i RAM. Za oba te elementy chciałbym zapłacić w granicach 1000zł. Czy możecie mi polecić jakieś dobre egzemplarze?

 

Czy jest warta 800zł? To już zależy od ciebie, jeśli chcesz kupić jedną z droższych płyt.

Na razie nie znalazłem negatywnych opinii na temat tej płyty: ASUS TUF GAMING X570-PLUS

Zawsze możesz wybrać trochę tańszą opcje: ASUS PRIME X570-P, którą posiada forumowicz: https://forum.pclab.pl/user/169088-novi/

Do ryzena 5 3600 ludzie wybierają: zaczynając od tanich płyt za 300zł, np. Gigabyte B450M DS3H

kończąc na bardzo drogich: GIGABYTE X570 AORUS PRO za 1200zł, która jest droższa od ryzena 5 3600 za 900zł.

Wybór należy do ciebie. To już zależy od twoich potrzeb. W przypadku ryzenów 3 generacji tak na wszelki wypadek radzę nie kupować płyt od firmy msi.

Co do pamięci ram. np. są polecane Patriot Viper 4 16GB zaczynając od 3200MHz kończąc na 3777MHz. Przykład (kilknij)

Lub w ostateczności: Curcial Ballistix Sport LT 3200 cl16, które są droższe, ale to nie oznacza, że będą lepszym wyborem.

Najlepiej samemu przeczytaj opinnie, i podejmij ostateczną decyzję.

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest warta 800zł? To już zależy od ciebie, jeśli chcesz kupić jedną z droższych płyt.

Na razie nie znalazłem negatywnych opinii na temat tej płyty: ASUS TUF GAMING X570-PLUS

Zawsze możesz wybrać trochę tańszą opcje: ASUS PRIME X570-P, którą posiada forumowicz: https://forum.pclab.pl/user/169088-novi/

Do ryzena 5 3600 ludzie wybierają: zaczynając od tanich płyt za 300zł, np. Gigabyte B450M DS3H

kończąc na bardzo drogich: GIGABYTE X570 AORUS PRO za 1200zł, która jest droższa od ryzena 5 3600 za 900zł.

Wybór należy do ciebie. To już zależy od twoich potrzeb. W przypadku ryzenów 3 generacji tak na wszelki wypadek radzę nie kupować płyt od firmy msi.

Co do pamięci ram. np. są polecane Patriot Viper 4 16GB zaczynając od 3200MHz kończąc na 3777MHz. Przykład (kilknij)

Lub w ostateczności: Curcial Ballistix Sport LT 3200 cl16, które są droższe, ale to nie oznacza, że będą lepszym wyborem.

Najlepiej samemu przeczytaj opinnie, i podejmij ostateczną decyzję.

Dzięki za wskazówki. ASUS PRIME X570-P jest za 765zł a TUF za 779 także różnica w cenie praktycznie żadna. Przeczytałem kilka testów i na tą chwile skłaniam się w kierunku TUF. Teraz będę szukał optymalnych pamięci do tego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę sie pod temat po problemach z MSI B450‑A PRO MAX proszę doradźcie płytę w podobnej kwocie. Procesor ryzen 3600 pamięci patriot viper 16 3200 mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja nie mam żadnych problemów na A Pro bez MAX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam MSI bo ma np wzmacniacz słuchawkowy którego ASUS nie ma. Przy tanich x570. Chipset prawie cały czas u mnie leci pasywnie. Nie przesłania go GPU jak w Asusach. Testy VRM na MSI są oderwane od rzeczywistości. Brak przewiewu, AIO z oddalona chłodnica, zen 3800x ustawiony na 1.4V i Prime95 na SmallFFT.

 

Co to ma do grania z rysiem 3600? U mnie VRM nie przekracza 39stopni podczas grania w apexa.

 

 

Ram Patriota i HyperX jest chyba na kościach Hynixa a Cruciale na Micronach. Microny są lepsze od Hynixow.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

ps. Pablloo a może wezmę te same pamięci co Ty masz w sygnaturce, masz taki sam sprzęt jaki chce złożyć. Czy te Twoje hyperX są lepsze od ballistix?

 

Jak wyżej, HyperX są na Hynixach, Cruciale na Micronach i się lepiej kręcą.

Ale jak chcesz to HyperX też będą ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...