Skocz do zawartości
anag0rn

G.Skill Trident Z 32GB DDR4 4000MHz Samsunga B-die.

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna pamięci DDR4 32 GB z taktowaniem 4000MHz, Która opcja pamięci dla procesora i9 9900K będzie lepsza, 2x16GB czy 4x8 GB.

Interesują mnie pamięci firmy G.Skill Trident Z 32GB DDR4 4000MHz tylko nie wiem jakie, które są na kościach Samsunga B-die.

Czy ktoś obeznany może mi podać które są warte uwagi i są na kościach Samsunga B-die.

Obojętne mi jest czy są z RGB, czy bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś nieogarnięty w oc pamięci to możesz zapomnieć o odpaleniu 4000Mhz z XMP przy konfiguracji 2x16GB lub 4x8GB, a nawet możesz mieć problem przy 2x8GB wink.gif

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak od razu z wiadrem zimnej wody :lol2:

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i wyczerpującą odpowiedź.

przygotowałeś się na założenia tego tematu ??, czy raczej czysta partyzantka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy jest ogarnięty i nie wie, że z oc pamięci jest sporo zabawy i tygodnie wyjęte z życia szczerbaty.gif

Myślał, że wbije 4000Mhz i po sprawie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna pamięci DDR4 32 GB z taktowaniem 4000MHz, Która opcja pamięci dla procesora i9 9900K będzie lepsza, 2x16GB czy 4x8 GB.

Interesują mnie pamięci firmy G.Skill Trident Z 32GB DDR4 4000MHz tylko nie wiem jakie, które są na kościach Samsunga B-die.

Czy ktoś obeznany może mi podać które są warte uwagi i są na kościach Samsunga B-die.

Obojętne mi jest czy są z RGB, czy bez.

Generalnie pamięci G.Skill Trident Z od 4000mhz są wszystkie na Samsungach B-die. Co do 32GB to są dostępne tylko zestawy 2x8Mb lub 4x8Mb.Przy tych prędkościach nie ma zestawów 2x16Mb - https://www.gskill.com/products/1/165/166/Trident-Z-RGB

Ja posiadam dwa zestawy 2x2x8Mb=32Mb Gskill 4266Mhz Cl19/19/19/39 + i9 9900K oc 5.0Mhz na wszystkich rdzeniach na płycie Asrock Phantom Gaming 6 i pięknie hulają przy ustawieniach 4000 cl17/17/17/37 - v1.35v

Wszystko zależy od płyty tania nie pociągnie:) Na mojej poszły bezproblemowo za pierwszym razem;)Odnośnie 4000Mhz dobrze kombinujesz ale tylko z Cl_17

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, nie znam się na OC pamięci chciałem tylko kupić 32GB ramu w miarę możliwości z jak najszybszym taktowaniem. Myślałem że ustawię profil XMP i wszystko będzie grało.

Pamięci będą chodzić na płycie Asus Maximus XI Extreme.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze masz plyte na 4 sloty a to juz komplikuje dwie kosci DR tak tez domyślam sie ze max co uciągniesz w DR to 3600-3700, przy SR i 4 modulach jest deko lepiej ale niewiele lepiej jak nie masz pojecia to i tak kichowato bedzie bo plyta za ciebie lekcji nie odrobi a by umieć zrozumieć wskazówki trzeba miec trochę zaplecza wiedzy technicznej, a jak nie ogarniasz to pozostaje ci XPM

 

możesz spróbować ale musisz miec cierpliwosc i wytrwalosc na pewno w 2 tygodnie nie uniesiesz wszystkiego co płyta i kości oferują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...