Skocz do zawartości
hajapackage

Wybór materaca

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

chce nabyć drogą kupna materac i tak sobie przeglądam internety bezowocnie. Czy znacie może jakieś forum o łóżkach itp? :E Jak tylko trafiam na jakiś wątek na forach budowlanych, to jest on pełny Januszy reklamujących swoje sklepy.

 

Wiemy że nie chcemy piankowego, tylko sprężyny. Metodą testów wyszło, że koniecznie musi być to wersja multipocket, różnica jest drastyczna. No i kokos jest za twardy. Sam jestem lekki, bo mam masę ok 70kg. Generalnie to byliśmy z moją już w fizycznym sklepie, wstępnie wybraliśmy materac i teraz się zastanawiam czy to na pewno dobry wybór.

Mamy na oku dwa modele; NIOBE JANPOL i FLAMENCO HILDING . Do tego pójdzie jakaś tania rama z allegro + stelaż za ok 240zeta od Janpola.

 

 

Kolejna sprawa to materace z allegro. Z opisów wynika, że te materace mają więcej elementów niż te wymienione przeze mnie. Ciekawi mnie czy to się przenosi w jakikolwiek sposób na końcowy odbiór, czy raczej te materace i tak będą gorsze od Hildinga czy Janpola. Często pada argument, że ich materac (sprzedawcy z allegro) jest transportowany w oryginalnej formie, a nie złożony. Hilding jak i Janpol roluje swoje materace hermetycznie, czy to faktycznie oznacza że materace tych dwóch przykładowych producentów są gorsze, niż jakiś z allegro dostarczany w nieskompresowanej formie?

Przykład: https://allegro.pl/oferta/materac-rima-multipocket-120x200-h1-h2-2xvisco-pik-7820940123

 

Będę wdzięczny za wszelakie informacje, bo jest to dla mnie nowy temat, a chce wybrać możliwie najlepszy materac nie przekraczając 1400zł (i tak budżet naciągnięty, bo myślałem że do 1k się zamknę :cassetete: ).

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez hajapackage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam jestem lekki, bo mam masę ok 70kg. Generalnie to byliśmy z moją

Do tego pójdzie jakaś tania rama z allegro + stelaż za ok 240zeta od Janpola.

Oby ta twoja się nie wściekła gdy się złom rozleci. Jesteś znacznie lżejszy niż ja, ale we dwoje jesteście znacznie ciężsi, z materacem pewnie ze 150 kg, a część nawet dość solidnych łóżek w tym rozmiarze ma obciążenie 100-120 kg. Ponadto te 120 cm to bywają bez piątej i szóstej nogi. Dodatkowe atrakcje to mocowanie bardzo słabe i cieniutkie deseczki.

 

Poszukuję podobnych rzeczy i twardszych, ale tanią ramę już sobie odpuściłem, wystarczą mi komentarze "stelaż wytrzymał 2 dni", "łóżko skrzypi że spać się nie da". Solidne ramy chodzą bodajże po 600-700 zł, dokładając stelaż i materac mamy ponad 2000 zł czyli nie jest tanio.

 

Jak tylko trafiam na jakiś wątek na forach budowlanych, to jest on pełny Januszy reklamujących swoje sklepy.
Zgadza się, ponad 90% spamu. A co do wiarygodnych opinii (bez spamu) można zobaczyć tu: https://allegro.pl/oferta/lozko-drewniane-sosnowe-120x200-stelaz-materac-8140655744 :) LOL. To są opinie prawdziwych kupujących, ale ani odrobinę im nie ufam, ocena 4.66/5 to jakaś paranoja, nie wierzę że coś najtańszego może być znakomitej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, wybraliście już materace z bardzo dobrych firm a szukacie dalej na allegro jakiś kokosów. Materac ma dużo kosztować bo spędzisz na nim 1/3 swojego życia

jeśli chodzi o materac to tylko i wyłącznie trzeba to sprawdzić samemu i nie bawić się w allegrowe.

z drugiej strony jak ktoś spał 20 lat na starej kanapie czy wersalce to nawet taki kokos w promocji z allegro to będzie królewskie łoże.

 

osobiście wydałem na materac 2k (i nie był rolowany, przyjechał w foli) ale były i po 15k a to juz nie moje progi. Według mnie piankowe (taki mam) deklasował sprężynowe, klasa wyżej, ale jak kto woli.

 

a i lepiej weźcie H3, H2 jest za miękkie.

 

co do stelaży, materacy polecam zakupy na fabrykasypialni.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...