Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam ogromny problem. Od kilku dni jestem posiadaczem karty graficznej MSI R9 390. Wcześniej była w moim komputerze karta gts 450. Chodziła pięknie ale czas było ją zmienić. Włożyłem nową kartę do slotu PCI, płyta główna sugeruje mi beep codem że tej karty w ogóle nie ma. Pomyślałem, pewnie zbyt słaby zasilacz. Więc poszedłem do sklepu kupiłem nowy zasilacz, zafoliowany, nowy. Podpinam zasilacz, Podpinam do karty, dalej beep cod 1dlugi 3 krótkie. Okej, myślę sobie. Reset biosu. Dalej nic. Podpiąłem starą kartę, działa. Pograłem sobie chwilę (2-3h). Wyłączyłem. Wyłączając komputer jakby włączył się na nowo i na tej starej karcie zakomunikował znów tym samym beep codem że nie widzi Karty... Od tej pory nie widzi w ogóle żadnej.

Czyściłem oczywiście sloty, resetowalem bios. Sprawdzałem u znajomego w komputerze dwie karty, nawet u niego na słabszym zasilaczu i wszystko jest poprawnie. Nie mam pojęcia jaki może być problem.

 

Specyfikacja mojego komputera :

Procesor Intel xeon E4520 (LGA775 to 771 mod)

Mo Asus p5q3

Zasilacz aerocool 750W(nowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprawdzałeś na tym drugim slocie też (czarnym)? Jeśli to samo to sprawdź przy obsadzonych 2 modułach ram jeśli masz 4, albo przy 1 jeśli masz 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. To tak. Przerzucałem ramy, z jednego slotu na drugi. Uruchomiłem tylko jedną kość pamięci. PCI sprawdzałem na początku i też bez zmian. Ciągle to samo. Natomiast bez Ramu piszczy że błąd ram więc procek raczej żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problemem jest to że płyta główna ma złącze PCI-Express 1.0 a karta graficzna 3.0 i zwyczajnie jest za nowa do tej płyty. Więc trzeba zmienić płytę i procesor i pamięci na nowsze lub kartę na starszą mającą standard max 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problemem jest to że płyta główna ma złącze PCI-Express 1.0 a karta graficzna 3.0 i zwyczajnie jest za nowa do tej płyty. Więc trzeba zmienić płytę i procesor i pamięci na nowsze lub kartę na starszą mającą standard max 2.0.

 

Z tego co przeczytałem w specyfikacjach na stronie Asusa to płyta ma PCIe 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generacja PCIe nie jest/nie powinna być żadnym problemem. Podejrzewam uszkodzone gniazdo, albo coś na płycie. Spróbuj włożyć kartę do któregoś z dwóch pozostałych PCIe - pewnie są wolniejsze, ale karta też powinna w nich zadziałać.

Edit: Tak, w instrukcji stoi:

2 x PCIe 2.0 x16, support ATI CrossFireXTM technology

dual at x 8 link (PCIe x16_1 blue, PCIe x16_2 black*)

 

Włóż kartę do drugiego PCIe, bedzie działać jako PCIe gen2 x8 - za dużo na prędkości nie stracisz.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generacja PCIe nie jest/nie powinna być żadnym problemem. Podejrzewam uszkodzone gniazdo, albo coś na płycie. Spróbuj włożyć kartę do któregoś z dwóch pozostałych PCIe - pewnie są wolniejsze, ale karta też powinna w nich zadziałać.

Edit: Tak, w instrukcji stoi:

 

 

Włóż kartę do drugiego PCIe, bedzie działać jako PCIe gen2 x8 - za dużo na prędkości nie stracisz.

robiłem to na samym początku ( chyba napisałem też wyżej) w ogóle nie czyta żadnej z kart, w żadnym slocie. Zrobiło się po wyłączeniu komputera.

 

 

 

Jeszcze jedna sprawa. Czy sloty PCI są luźne? W sensie że jak wloze kartę to powinna być możliwość ruchu kartą gora- dół? Sam się zastanawiam czy po prostu w ten sposób nie są uszkodzone sloty ?‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej po zatrzaśnięciu karta nie powinna się ruszać w slocie. To jest trop - uszkodzone sloty, ale naprawa jest raczej nieopłacalna. Wiem, że ta płyta to wyższa półka (sam ciągle używam w serwerze P5Q Deluxe), ale za parę PLN na Allegro wyrwiesz coś dobrego.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to faktycznie ten problem, to chyba czas na inwestycje i upgrade procesora. Nie chcę mi się wykręcać samej płyty żeby wymienić już na nową. Miałem zamiar to zrobić w następnym roku ale jej czas nadszedł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...