Skocz do zawartości
Greenone

Składany komputer czy Corsair One

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

 

Piszę tutaj ponieważ potrzebuję wasze pomocy w doborze komputera. Aktualnie korzystam do pracy i grania laptopa który bardzo dobrze daje radę ale strasznie się grzeje (Do tego stopnia, że w ramach gwarancji miałem wymienioną matrycę która się odkleiła od klapy) i w dodatku trochę szkoda mi go tak katować.

 

Parę dni temu postanowiłem, że złożę "piecyka" ale kolejnym problemem jest to, że nie za bardzo orientuje się ze wszystkim i chciałbym się was.

 

Konfiguracja którą sobie przyszykowałem:

 

Obudowa:

Asus ROG Strix Helios GX601

 

Zasilacz

Asus ROG Thor 80 Plus Platinum 1200W

 

Procesor:

AMD Ryzen 9 3900X, 3.8GHz

 

Chłodzenie procesora:

Asus Rog Ryujin 360

 

Karta graficzna:

Asus GeForce RTX 2080 Ti ROG STRIX 11GB

 

Dysk

Samsung 970 PRO 1TB PCIe x4 NVMe

 

Płyta główna

Asus ROG Crosshair VIII Hero WiFi

 

RAM

Dominator Platinum, DDR4, 32 GB,3200MHz

 

Komputer głównie będzie używany do pracy (Programowanie, modelowanie 3D - Renderowanie animacji - After Effects / Autodesk Maya itp). W wolnym czasie będę na nim grał w takie gry jak GTA V (W przyszłości też 6 ^^), i inne produkcje (Wiem, że GTX wystarczy ale zależy mi na Ray tracingu)

 

I tutaj jeszcze kolejne pytanie. Czy może lepiej wybrać Corsair one ? Komputer ma przybliżoną cenę do owej konfiguracji jak i samą konfigurację. To, co urzekło mnie w Corsair to obudowa i jej wielkość ale jeśli nie jest warte ceny, to nie ma co brać.

 

Co do samych podzespołów to najbardziej zależy mi na ramie, CPU oraz GPU podejrzewam, że np. płytę główną można zmienić na coś tańszego ale problem jest w tym, że nie ogarniam tematu :P

 

PS: Nie, nie jestem fanboyem Asus'a tylko lubię mieć wszystko od jednej firmy :P Przed tym przeglądałem także Gigabyte oraz Aorus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że cena nie gra roli?

17000 zł za taki zestaw to ostra przegina.

 

Może już czekaj na nowe TR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...