Skocz do zawartości
Ania923

rtx 2060 super i5 9400f

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Pytanko.Gram sobie w Rage 2 na tv 60hz.Przy wlaczonej synchronizacji pionowej w msi avterburner pokazuje ze grafika wykorzystana jest w od 50 do 58 procent.Przy wylczonej synchronizacji pionowej pokazuje juz od 90 do 98 procent.Gram na wlaczonej synchronizacji poniewaz mój tv i tak nie wyswietli tych stu paru klatek skoro jest tylko 60hz.Czemu przy wlaczonej synchronizacji pionowej karta nie jest wykorzystana tak samo jak przy wylaczonej.Rtx 2060 super I5 9400f 2x8gb 3200mhz plyta to msi z390 tomahawk.Wlaczalam test grafiki przez occt i tam pokazuje ze grafika jest wykorzystana w 98 procentach.

Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy synchronizacji wyświetla tylko 60 klatek zgodnie z odświeżaniem monitora/tv więc się karta nie poci tylko na luzie sobie pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bottleneck telewizora :E

badz powazny.Pytanie czy tak moze zostac czy jednak procek ogranicza karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na logikę do 60 klatek karta nie potrzebuje użyć swojej pełnej mocy, po wyłączeniu synchronizacji dobija do 100 % więc wszystko jest tak jak być powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu przy wlaczonej synchronizacji pionowej karta nie jest wykorzystana tak samo jak przy wylaczonej.

Bo wygenerowanie 60 klatek na sekundę to mniej roboty niż 100+ klatek na sekundę?

To powinno być oczywiste...

 

(...) czy jednak procek ogranicza karte

Natychmiast przestań czytać cokolwiek, skąd wziął się Tobie koncept ograniczania X przez Y. Zapomnij o tym i graj.

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki wszystkim za pomoc.Wieczorkiem zasiade do grania dla mnie super gierka.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badz powazny.Pytanie czy tak moze zostac czy jednak procek ogranicza karte.

 

Przecież jestem poważny.

 

Skoro karta i CPU potrafi razem wyświetlić ponad 100 FPS w grze X, a klatek jest 60, to oznacza, że monitor nie potrafi wykorzystać mocy CPU, a zatem jest to bottleneck monitora.

 

Skoro karta wykorzystuje 60% mocy, bo nie musi wyświetlać więcej FPS przy Locku na 60fps, to normalne że działa w takim, a nie innym obciążeniu procentowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele co tu sie odwala na tym forum. Jak podzesopoly dzialaja na 100% to zle bo niewydolne, dzialaja na 60% to zle bo nie sa wykorzystywane. O co wam ludzie wkoncu chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro karta i CPU potrafi razem wyświetlić ponad 100 FPS w grze X, a klatek jest 60, to oznacza, że monitor nie potrafi wykorzystać mocy CPU, a zatem jest to bottleneck monitora.

 

Monitor ogranicza ilość wyświetlanych klatek...scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele co tu sie odwala na tym forum. Jak podzesopoly dzialaja na 100% to zle bo niewydolne, dzialaja na 60% to zle bo nie sa wykorzystywane. O co wam ludzie wkoncu chodzi ?

Co ty taki wkurzony.Dzień niepodległosci jest.I nie narzekam tylko pytam bo sie nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2060 super czy 2070 beda ok do tego procka. 9400F jest dobry i na dzien dziesiejszy nie stanowi jakiejs powaznej przeszkody w komfortowym graniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy włączonej synchronizacji pionowej karta wyświetli ci tyle klatek,ile pozwoli odświeżanie matrycy monitora/telewizora.To ma zapobiec wszelkim przekłamaniom obrazu typu lagi,rozrywanie,migotanie itd.

Przy wyłączonej synchronizacji pionowej wyświetlanych klatek będzie więcej,gdyż nie ma limitu narzuconego przez matrycę.

To są różnice dot.synchronizacji pionowej(Vsync) i widziałaś z tą opcją on/off są różnice w wykorzystywaniu sprzętu.Tutaj nie ma co martwić,widzę że patrzałaś co pokazuje RTSS?

Ja na przykład mam monitor 1080p 60Hz,ale zawsze wyłączam Vsync podczas grania,lubię wykrzesać max.co sprzęt pozwala :)

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2060 super czy 2070 beda ok do tego procka. 9400F jest dobry i na dzien dziesiejszy nie stanowi jakiejs powaznej przeszkody w komfortowym graniu

Dzieki bo juz sie zastanawialam nad zmiana procka zanim zapytalam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor ogranicza ilość wyświetlanych klatek...scratchhead.gif

 

tak. Mowa o włączonym V-sync przy 60hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba czeka mnie zmiana tego procka.Wczoraj jak gralam momentami z 60klatek na sekunde dwie spadaly do 50 i z powtotem 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek jest wystarczająco dobry. Gry tak mają że czasem spadają klatki i tyle, nie ma się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek jest wystarczająco dobry. Gry tak mają że czasem spadają klatki i tyle, nie ma się czym przejmować.

tez mi sie tak wydawalo ze jest wystarczajacy.Zobaczymy jak bedzie dalej z czasem.Dzieki za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz zamiaru streamować ani nic w tym stylu to i5-9400f spokojnie starczy do gier na 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...