Skocz do zawartości
grupio

Router neostrada 80mb (sieć telefoniczna)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dłuższego czasu mam przeróżne problemy z internetem, wydaje mi się, że to przez kiepską jakość sprzętu od orange. Dlatego myślę o wymianie sprzętu na coś lepszego zamiast bawić się w dalsze reklamacje.

Ostatnio w pełni stabilny internet miałem za czasów liveboxa 1 kilka lat temu. Później gdy ten livebox się spalił został wymieniony na livebox 2, który po pewnym czasie z powodu niedziałającego wifi był reklamowany i został wymieniony na kolejny livebox 2, w którym problem było gubienie prawie codziennie synchronizacji. Od około roku mam funboxa 2 i internet orange do 80mb/s (z linii telefonicznej). Obecnie problem jest taki, że co pewien okres czasu 1h-3h (a nawet częściej) laptop gubi internet. W sensie z siecią jest niby cały czas połączony (w zasobniku systemowym), ale wyskakuje info o braku internetu. Funbox nie odpowiada na ping. Wtedy reset karty sieciowej w laptopie pomaga i wraca internet. Internet przewodowy działa bez problemów. Wykluczam problem z laptopem, ponieważ był też wcześniej na poprzedniej instalacji windows. A karta sieciowa raczej w porządku, bo gdy jestem poza domem nie mam żadnych problemów z internetem.

 

Szukam lepszego jakościowo zamiennika do funbox 2.0 internet do 80mb/s linia tel.

Chciałbym sprzęt dobrej jakości z tym, że bez szaleństwa, bo nie mam wysokich wymagań jedyne co mi jest potrzebne to 3 porty ethernet, aby podłączyć dodatkowe urządzenia typu konsola, dekoder.

Nawet zasięg wifi wystarczy taki jak w funboxie.

Nie korzystam z innych usług poza internetem.

Budżet maks ok 300-400zł. Z tym, że nie jestem zorientowany w tego rodzaju sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz po kablu i sprawdź pinig .Może coś sieje w okolicy ,zmień kanał .Sam miałem neta od orange i pamiętam ,jak internet się czołgał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz po kablu i sprawdź pinig .Może coś sieje w okolicy ,zmień kanał .Sam miałem neta od orange i pamiętam ,jak internet się czołgał

Akurat jeśli chodzi o szybkość internetu nie mam zastrzeżeń (wifi i przewodowo). Spróbowałem zmianę kanału.

Problem polega na tym, że co pewien czas laptop nagle traci połączenie internetowe. Nawet nie rozłącza mnie z siecią. Po prostu pokazuje się informacja brak internetu mimo że niby jestem cały czas podłączony do sieci. Wtedy panel admina i ping pod 192.168.1.1 nie odpowiada.

Trzeba poczekać pewien czas samo minie albo zresetować karte sieciową w laptopie, aby internet wrócił.

To jest denerwujące, bo niekiedy to się zdarza nawet ze 20x dziennie. A niekiedy tylko 2x-3x.

Z dostępem przewodowym nie mam takich problemów, problem też nie występuje gdy jestem po za domem na innej sieci wifi.

Edytowane przez grupio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne urządzenia na wi-fi podłączone do tego routera też maja ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne urządzenia na wi-fi podłączone do tego routera też maja ten problem?

Nie sprawdziłem tego jeszcze na innym laptopie.

Wczoraj miałem z tym duży problem, a dziś było spokojnie.

Sprawdzę to jeszcze dokładniej gdy problem wróci.

 

Ostatecznie udało mi się rozwiązać problem.

Problem był w sterownikach karty sieciowej, (sterowniki z windows update).

Na starych sterownikach od asusa problem nie występuje. Laptop Asus GL552vw.

Edytowane przez grupio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...