Skocz do zawartości
Agharta

Problem z utorrent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam gdy ściagam przez utorrent (lub jaki inny torrentopodobny program) po sprawdzeniu całego pliku gdy zaczyna pobierać po 10-20 sekundach program się zawiesza (brak odpowiedzi) co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dawna nie używam, ale prawdopodobnie musisz przekierować porty (albo dostawca blokuje torrenty, bo otwierają b. wiele połączeń)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dawna nie używam, ale prawdopodobnie musisz przekierować porty (albo dostawca blokuje torrenty, bo otwierają b. wiele połączeń)

Jak przekierować te porty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie robiłem, bo nie miałem potrzeby, ale przede wszystkim musisz znaleźć w sieci, jakich portów używa program (łatwe), i potem w ruterze w port forwarding po prostu je przekierować, tzn podać numer portu programu i na jaki ma go zamienić ruter - wybieraj porty powyżej 1000, bo niższe często zajęte przez popularne programy - wtedy ruter zamieni w tzw nagłówku pakietu wychodzącego numer portu, i serwer dostawcy go nie zablokuje; natomiast w przychodzących pakietach ruter znów podmieni port na właściwy, i pakiet trafi do właściwego programu od torrentu

 

ewentualnie spróbuj, czy usługa upnp jest włączona, jeśli nie włącz i ustaw na start automatyczny, może pomoże - upnp = universal plug and play - usługa, która pozwala programom konfigurować porty zależnie od potrzeby; może ewentualnie w programie też musisz zaznaczyć, że ma korzystać z upnp; usługa po polsku chyba? host urządzenia upnp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mają porty do freezowania aplikacji podczas sprawdzania ściągniętych już plików? Jak to jest duży torrent i dysk jest wolny, to taki freez jest możliwy i trzeba po prostu odczekać, aż się skończy operacja. Zazwyczaj w tym czasie CPU i wykorzystanie dysku skaczą w górę, bo program chce wykonać operację jak najszybciej, a jeżeli nie ma zasobów, to i aplikacja przestaje odpowiadać na chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko w poście autora było "jak zaczyna pobierać" - sprawdzenie chyba? odnosi sie tylko do sprawdzenia pliku na trackerach, tzn czy w ogóle jest aktualnie dostępny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem że kilkadziesiąt sekund po sprawdzeniu gdy zacznie pobierać.

Wersja 5 i coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...