Skocz do zawartości
bAterion

Czy moja grafika zdechła?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jak w temacie. Jaki jest sposób, by założyć z dużym prawdopodobieństwem, że mój "staruszek" gtx970 odszedł?

Podczas grania zgasł mi komp kompletnie, jakby ktoś wyjął wtyczkę od prądu. I zaczęła się świecić dioda przy przycisku Power światłem ciągłym. Nie odpala. Zacząłem grzebać w bebechach, odłączyłem wszystko i raz jeszcze podłączyłem. Nic. Po wypięciu gpu, komp odpala na integrze normalnie.

Czy to może być coś z zasilaczem, czy raczej na pewno grafa padła? Niestety nie mam innego kompa, by sprawdzić czy żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z włożoną GPU i podpiętym dodatkowym zasilaniem komp startuje na ułamek sekundy i gaśnie to jest duże prawdopodobieństwo, że jest zwarcie w sekcji zasilania GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na integrze jest ok, no to raczej jest jasne co padło. Jak masz jakąś zapasową grafikę, to możesz w celu upewnienia sie zrobić podmianę. Możesz jeszcze wyjąć tę grafikę i ponownie obsadzić ją w slocie, ale to

 

raczej nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakąś zapasową grafikę, to możesz w celu upewnienia sie zrobić podmianę. Możesz jeszcze wyjąć tę grafikę i ponownie obsadzić ją w slocie, ale to

 

raczej nie ma sensu.

Właśnie jak autor ma zapasową sprawną grafikę,niech wsadzi ją do slotu,żeby wykluczyć uszkodzenie slotu PCIe - rzadko to się zdarza,ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z włożoną GPU i podpiętym dodatkowym zasilaniem komp startuje na ułamek sekundy i gaśnie to jest duże prawdopodobieństwo, że jest zwarcie w sekcji zasilania GPU.

Chyba dzieje się właśnie coś takiego, nie powiedziałbym, że startuje, ale dostaje "iskry" po obwodach mobo, coś tam się zaświeci, wiatraki chcą się rozkręcić i wszystko gaśnie.

 

 

Jeśli na integrze jest ok, no to raczej jest jasne co padło. Jak masz jakąś zapasową grafikę, to możesz w celu upewnienia sie zrobić podmianę. Możesz jeszcze wyjąć tę grafikę i ponownie obsadzić ją w slocie, ale to raczej nie ma sensu.

Niby jasne, to pierwsze co przyszło mi do głowy. Miałem jednak z kompem różne przeboje, na samym początku po złożeniu mi gasł podczas grania. Potem mu trochę przeszło. Ponad rok temu zmieniłem zasilacz, bo zaczął się "dławić" podczas próby startu i w końcu już nie odpalał wcale. Pomogło, ale miałem wrażenie, że wciąż coś mu dolega. BSOD raz w tygodniu po wyjściu z uśpienia, albo samoczynne z niego wybudzanie. I w końcu kilka miesięcy temu historia po próbie wybudzenia- wstał nie dając żadnego sygnału na monitor, po restarcie to samo, integra też o dziwo, wyjąłem wszystko co się dało oprócz cpu i po kolei dołączałem, zabawa slotami RAM. Poszło po którejś kolejnej próbie z jedną kością i na końcu z grafą.

 

Dziś już wyjmowałem grafę dwa razy, bez rezultatu. Jest tylko "bzyk" -próba jw i cisza. Co dziwne, jak mu podłączyłem tylko jedną wtyczkę zasilania, to wiatraki sie na nim zakręciły na chwilę.

 

Właśnie jak autor ma zapasową sprawną grafikę,niech wsadzi ją do slotu,żeby wykluczyć uszkodzenie slotu PCIe - rzadko to się zdarza,ale jednak.

Nie mam w tej chwili niestety takiego komfortu, by to zrobić. Od razu bym tam wsadził coś innego do testu, podobnie jak mojego "zdechlaka" do innego kompa, by mieć pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w tej chwili niestety takiego komfortu, by to zrobić. Od razu bym tam wsadził coś innego do testu, podobnie jak mojego "zdechlaka" do innego kompa, by mieć pewność.

Zawsze warto spytać na forum. A nuż trafi się telepata który stworzy projekcję astralną twojej karty u siebie w domu i ją mentalnie przetestutuje byś miał pewność.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto spytać na forum. A nóż trafi się telepata który stworzy projekcję astralną twojej karty u siebie w domu i ją mentalnie przetestutuje byś miał pewność.

 

Mówiąc ściślej, w miejscu gdzie się znajduję, nie mam żadnej możliwości pożyczenia innej karty/ sprawdzenia mojej w innym pc.

Wiedza, jaką posiadam, pozwala mi przypuszczać co się wydarzyło, ale zadając pytanie, liczyłem na być może znacznie większe doświadczenie innych użytkowników, których jak mniemam, tu nie brakuje. Sarkazm niepotrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić kartę graficzną w innym komputerze. Sprawdzić inną kartę w swoim komputerze. Tak będzie najszybciej. Możesz podmienić zasilacz, ale zbędna robota jeśli GPU jest padnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...