Skocz do zawartości
iznogoud

i7 4790 - Box czy coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

zadecydowałem o kupnie i7 4790 i teraz zastanawiam się nad chłodzeniem. Czy boxowe wystarczy czy jednak kupić coś lepszego? I tak i tak muszę dokupić chłodzenie, bo sprzedawca opyla tylko procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na boxie nie licz ani na ciszę ani na sensowne temperatury. Zależy czy te kwestie są dla Ciebie ważne ale ja bym kupił jakieś lepsze tanie chłodzenie używane.

Edytowane przez Mareek1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Box da radę, ale głośno i gorąco, zwłaszcza w lato. Kup sobie przynajmniej coś pokroju SilentiumPC Spartan, a najlepiej Fera i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

BOX'y intela nigdy nie słynęły ani z dobrych temperatur ani z kultury pracy. Polecam zakupić chociaż te Fere 3 za około stówkę i cieszyć się chłodnym procesorem i cichym komputerem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOX'y intela nigdy nie słynęły ani z dobrych temperatur ani z kultury pracy. Polecam zakupić chociaż te Fere 3 za około stówkę i cieszyć się chłodnym procesorem i cichym komputerem ;)

 

 

na G4560 BOX byl chlodny i cichy u mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cichsze to ok. A wiecie może ile stopni robi 4790 na boxowym chłodzeniu? Wiem, że zależy od obudowy itd., ale ciekawi mnie taka średnia z testów i o ile to chłodzenie pomoże obniżyć temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj masz test porównawczy Spartan 3 LT z boxem od Intela, co prawda na innym procku, ale przy tym 4790 różnice będą podobne. Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, obiecująco to wygląda. Dobra, zaraz zakupię. Dzięki za potwierdzenie mojego wyboru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, obiecująco to wygląda. Dobra, zaraz zakupię. Dzięki za potwierdzenie mojego wyboru ;)

 

Szkoda że nie dołożyłees do lepszego tylko takiego pyrtka kupiłeś pod ten CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na paście z zestawu i po 4 godzinach mam 40 stopni z otwartym Chromem. Grając w BF'a wychodzi 68-70. Chłodzenie o niebo cichsze w porównaniu do boxa z i5

 

To normalne, że HWMonitor mi pokazuje, że obecnie 3 rdzenie działają na 4GHz? :hmm:

Edytowane przez iznogoud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne temperatury jak na ten procesor. Dopóki jest poniżej 90 stopni to nie ma to znaczenia.

 

W jakim znaczeniu 3 rdzenie? Czwarty na jakim taktowaniu siedzi?

 

Dla i7 4790 (non-k) tak wygląda kwestia taktowań w zależności od obciążenia rdzeni:

 

3800 MHz (4 cores)

3900 MHz (3 cores)

4000 MHz (1 or 2 cores)

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje mi pierwszy na 3,8 i skacze na 4GHz. Reszta trzyma 4GHz, ale czasami spadnie na 3,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne, gdy skacze obciążenie rdzeni. Taktowanie 4.0GHz masz tylko gdy jest obciążony jeden lub dwa rdzenie, gdy obciążenie wskakuje na więcej rdzeni to taktowania będzie spadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...