Skocz do zawartości
oldpcet

Szafa rackowa pod QNAP TS-351 + ups

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić szafę rackową pod NASa QNAP TS-351, w szafce będzie też UPS (skoro już kupuje szafkę, ale może być pod szafką).

Zastanawiam się nad szafą rackową zwykła np.

https://www.startlan.pl/wiszaca-szafa-rack-19-12u-600x450mm-stlwmc-12u-645-gsb

 

lub szafą rackową z wentylatorami i termostatem

https://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=06726

https://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=06766

 

Która byście wybrali? Dodam, że w wakacje w swoim gabinecie mam dość gorąco, brak klimatyzacji i obawiam się czy UPS będzie pracował poprawnie w zwykłej szafie rackowej i nic nie będzie mu się działo. Czy lepiej zainwestować w taką z wentylatorem i termostatem, żeby się załączał gdy wzrośnie temperatura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od ups, lecz to są urządzenia które nie potrzebują montażu rackowego, nie są też głośne.

Sprawdzaj zawsze wagę max szafy, jak ma wisieć gdzieś nad głową to tym bardziej.

Jak nie masz klimy to wentylator i termostat jak najbardziej, chodź ja bym pewnie zostawił na zawsze włączony (ustawił na 40 stopni).

Jak już kupujesz szafę rack to sprawdź głębokość czy Ci się zmieści ups i zostaw trochę zapasu na kable i wtyczki, kup półki pod urządzenia tak by wszystkiego nie stawiać obok siebie w plontaninie kabli.

Pamiętaj, że musisz do takiej szafy doprowadzić kabel sieciowy i zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tej szafie chcesz coś więcej trzymać niż tego NASa i UPSa? Bo jak nie to zakup szafy pod jedno rządzenie to trochę przerost formy nad treścią. To samo z aktywnym chodzeniem w szafie? Po co ci ono przecież NAS zużywa kilkanaście W, więc co ma generować to ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet kilkanaście W w zamknięciu będzie się grzało, cudów nie ma. Szafka sama w sobie raczej dobrego przewiewu nie ma, więc ciepło będzie się kumulować.

Autor wspomina, że latem w pomieszczeniu jest gorąco, więc albo trzeba dać wentylatory w szafkę lub ja otworzyć.

 

Mnie też zastanawia po co szafka pod sprzęt wolnostojący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, więc bede stawial na taką z aktywnym chłodzeniem. A czy macie jakies propozycje gotowych szafek wiszących z takim chlodzeniem? Nie wiem tez czy to będzie halasowac mocno (wentylator) czy podobnie jak pc. Wiem ze mozna kupic wentylator i termostat i samemu to ogarnac ale szukam juz gotowych rozwiazan.

 

Co do pytania po co mi szafka to jak najbardziej gdyby to bylo do domu to bym sobie darował. Ale jest to biuro i w szafce bedzie zamknięty NAS, nie mogę go sobie od tak postawic niezabezpieczonego. Dodatkowo przymocuje go kensington lockiem do ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być głośniej ale nie mam porównania z tak małą i tak słabym sprzętem. W pracy mieliśmy wsadzone komputery przemysłowe, które ciągnęły około kilowata.

Żeby była wymuszona wentylacja i cicho, to trzeba kombinować na własną rękę.

 

Pracujesz w tym pomieszczeniu sam? Ile osób ma dostęp?

Przed czym chcesz chronić?

-możliwości szybkiego zabrania całego urządzenia

-jw. ale tylko dysków

-możliwości wyłączenia, resetu, generalnie dostępu i gmerania przez przypadkowe osoby

 

Linkę, to bym sobie darował jako dodatkowe zabezpieczenie. Jak ktoś sforsuje szafkę, to z linką też sobie poradzi.

 

 

W sumie jak estetyka wewnątrz nie jest istotna, to można spróbować się obejść bez wentylatorów szafki. Trzeba by tylko pobawić się w zrobienie kanału odprowadzającego powietrze z NAS-a do otworu w szafce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam w robocie Qnapa 453b w szafce o połowę mniejszej od tej czarnej. W sporym pomieszczeniu jest klima. Szafka nie ma wentylatorów. Dyski mają temperaturę około 35 stopni. Raz jak klima wysiadła, to temperatura na dyskach przekraczała 45 stopni i trzeba było szafkę otworzyć. Wentylatory na 230 Volt są dość głośne, znacznie głośniejsze niż PC. Być może jeden zamontowany na jakichś gumowych amortyzatorach w środku nie będzie zbytnio słyszalny. Lepiej poszukać czegoś na 12V 120x120 mm lub 140x140mm z regulacją obrotów. Ewentualnie jak kolega wyżej radzi dać rurę aluminiową https://www.google.com/search?newwindow=1&client=firefox-b-d&biw=1216&bih=612&tbm=isch&sa=1&ei=H4PdXZz7MNSfgQbQh5mgCQ&q=rura+aluminiowa+do+wentylacji która ciepłe powietrze z tyłu z wentylatora wyprowadzi od razu na zewnątrz szafki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...