Skocz do zawartości
Tomaszuu

Cyrkulacja powietrza - Nowa obudowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poniżej prezentuję obecną obudowę silentiumpc signum sg1 tg, jak widać jest w niej mega ciasno przez zamontowane AIO i długą kartę graficzną. Chciałbym wymienić obudowę na coś nowego do 350 zł, jeżeli uda się coś z RGB fajnie, jeżeli nie płakać nie będę. Drugie pytanie są obudowy dzięki, którym mogę kontrolować barwy AIO? Aktualnie nie mam złącza ARGB na płycie. Kontroler nano, który mi dorzucili do tego zestawu nie ma możliwości regulacji barw tak jak jest to napisane na stronie, ktoś się z tym spotkał? Trzecie i ostatnie pytanie jak powinna wyglądać dobra cyrkulacja powietrza. Obecnie mam tak jak na zdjęciu. W momencie gdy zamknę obudowę robi się naprawdę Ciepło podczas grania.

 

https://ibb.co/2gbh78y

Edytowane przez Tomaszuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno być odwrotnie niż masz. Z przodu powinien wtłaczać na górze i z tyłu wyciągać. AR7 zobacz fajna buda fajne ma Corsair i beQuiet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to AIO zamontował na topie + tylni wentylator ustawił tak, by tez wyciągał powietrze a z przodu dwa wpychające ( o ile się tak da w tej obudowie) ciasno tam faktycznie.

 

9789d046d9a6.png

 

Z tanich dobrych obudów to SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black TG mam i nie narzekam, jest sporo większa.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tym AIO u góry jest taki problem, że za chiny ludowe nie mogę go tam wsadzić. Bo radiator od sekcji zasilania płyty głównej blokuje mi dopchniecie jej te kilka mm żeby weszło w otwory do montażu. Ewentualnie spróbuję jeszcze raz to zamontować u góry, może po prostu trzeba to sposobem. Co do obudowy wolałbym taką która ma cały przedni panel w całości bez slotów na napędy.

Edytowane przez Tomaszuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poniżej prezentuję obecną obudowę silentiumpc signum sg1 tg, jak widać jest w niej mega ciasno przez zamontowane AIO i długą kartę graficzną. Chciałbym wymienić obudowę na coś nowego do 350 zł, jeżeli uda się coś z RGB fajnie, jeżeli nie płakać nie będę. Drugie pytanie są obudowy dzięki, którym mogę kontrolować barwy AIO? Aktualnie nie mam złącza ARGB na płycie. Kontroler nano, który mi dorzucili do tego zestawu nie ma możliwości regulacji barw tak jak jest to napisane na stronie, ktoś się z tym spotkał? Trzecie i ostatnie pytanie jak powinna wyglądać dobra cyrkulacja powietrza. Obecnie mam tak jak na zdjęciu. W momencie gdy zamknę obudowę robi się naprawdę Ciepło podczas grania.

 

https://ibb.co/2gbh78y

Ale masz kosmos z kablami :D jednak ustawienie wentylatorów jak dla mnie wygrało ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tymi kablami to mam mega problem, żeby je sensownie pochować w tej małej obudowie plus nie ma co ukrywać brak umiejętności. AR7X TG RBG - bardzo fajna obudowa ale troszkę droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rzuć okiem na Armisa AR7 TG RGB. Dobrze wykonana, bardzo pojemna i świetnie wyposażona obudowa z RGB oraz rozbudowanym kontrolerem LED/FAN. W 350 złotych powinieneś się z nią zmieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuje za odpowiedzi. A jaka obudowę w wariancie bez szkła hartowanego i RGB i całej tej choinki? Mam na myśli klasyczna obudowę z dobra ilością miejsca i cyrkulacja powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phanteks Enthoo Pro M lub FD Meshify C, ale trochę trzeba dorzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli coś klasycznego bez szkła hartowanego na panelu bocznym. Dziewczynę bardzo drażnią wszystkie ledy i moje oświetlenie. Wiec chciałbym to zamknąć w czym blaszanym bądź obudowa z siatka zamiast szkła na panelu bocznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie mają wersje zarówno ze szkłem jak i bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli coś klasycznego bez szkła hartowanego na panelu bocznym. Dziewczynę bardzo drażnią wszystkie ledy i moje oświetlenie. Wiec chciałbym to zamknąć w czym blaszanym bądź obudowa z siatka zamiast szkła na panelu bocznym.

 

Patrząc na te zdjęcie przypominają mi się czasy jak wszyscy pakowali wszystko w małęgo brutusa :E. Jak chcesz po prostu dłuższą większa budę z dobrym przepływem powietrza to weź sobie Regnum RG4 około 150zł w wersji bez szkła. Nie jestem pewien czy wciśniesz chłodzenie na top, ale masz więcej przestrzeni między frontem a kartą i możesz dodać jeden dodatkowy 120mm pod aio. Meshify C odradzam, sam aktualnie się borykam z moim 280mm aio, nie da rady go wcisnąć na górze, ale 240-tkę może być tam zmieścił, ale nie wiem. :cool: No i meshify max długość GPU sugeruje 315mm, a taki regnum 380, więc nie wiem co to by była za wymiana. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie AIO może być z przodu ale jako zasysające powietrze? Czytałem, ze AIO zawsze powinno wydmuchiwać powietrze, ale nie wiem na ile to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze temperatury będziesz miał jak będzie zasysać powietrze i wentylator dasz na sam front, o tak [CHŁODNICA][<<< WENTYLATOR]. Minus takiego rozwiązania jest taki, że wtedy wdmuchujesz ciepłe powietrze do budy oraz przez chłodnicę blokujesz nieco przepływ powietrza. Jakbyś brał tego Regnuma to po prostu dodaj na samo dno jeszcze jeden wentylator 120mm, żeby nieco więcej powietrza było dla GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem obudowę która poleciłeś :D

Dam znac czy zmieści mi się AIO na gorze bo moja płyta główna asus b450 pro Gaming ma spory radiator na sekcji zasilania i w swojej obecnej płycie nie upchałem AIO na górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...