Skocz do zawartości
Kukuc

Najlepszy układ chłodzący w kartach graficznych RTX 2070 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam zakupić kartę graficzną, coś z RTX 2070 Super, jakąś taką, którą sami z chęcią byście gościli w swoich kompoach. O co mi chodzi. Chodzi mi w 1 mierze, żeby konstrukcja miała odpowiednie chłodzenie. Jaką polecilibyście firmę tej serii kart i zapewni ona najlepsze chłdzenie nie tylko głównego rdzenia ale też samych kości pamięci. Obecnie mam Asusa STRIX CUII 970 4GB i tutaj pamięci są odkryte, no i grzeją się. Tak więc pomyślałem, że zapytam tutaj bardziej kumatych w tych sprawach. Dodam, że na oku mam PALIT RTX 2070 Super GameRock Premium 8GB. Czytałem, że posiada najnowszą konstrukcję chłodzącą i na zdjęciach faktycznie wszystko ładnie przylega do radiatora. Przynajmniej tyle mi sie udało dojrzeć przez powiększenie na kompie :P No i ogólnie ma niezłe notki w wydajności, oraz kultura pracy, jeżeli chodzi o głośność. Podpowiedzcie proszę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słyszałem, że Gigabyte też jest super :) Teraz mam dylemat :/ Hmmmmm. Potwierdziłeś moje domysły :P ...no ale to co ? Bardziej pchałbyś się w Gigabyte czy ten Palit ?

Edytowane przez Kukuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Gigabyte można dostać za 2350 zł w normalnym jeszcze sklepie. Natomiast palita nie ma wszędzie i tylko x-kom ma najniższą cenę z normalnych sklepów 2600 zł. No chyba że uznajesz tylko x-kom to różnica wtedy tylko 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierałem pomiędzy Gigabytem, MSI Trio X oraz dwoma Palitami GR i JS. Wybór padł na Palita z chłdozeniem Jetstream i jestem cholernie zadowolony. W Modern Warfare wszystko na maksymalnych ustawieniach razem z RT osiąga świetną płynność, temperatura w okolicach 60-62 stopni, wentylator nie słyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba żartujesz. Miałem tego gigabyte, to był bardzo głośny i ciepły. Kupiłem tego:

https://www.x-kom.pl/p/456603-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-2070-armor-8gb-gddr6.html

I to był strzał w 10. Jeden z lepszych rtx 2070. Od tego gigabyte chlodniejszy o 15 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz. Miałem tego gigabyte, to był bardzo głośny i ciepły. Kupiłem tego:

https://www.x-kom.pl/p/456603-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-2070-armor-8gb-gddr6.html

I to był strzał w 10. Jeden z lepszych rtx 2070. Od tego gigabyte chlodniejszy o 15 stopni

 

serio? wymieniles full cover rdzenia, chlodzenie vrm i 3 wentylatory na tą protezę armora z dwoma heatpipkami?? deal życia :E

Edytowane przez Lonley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maybe this one?https://www.ceneo.pl/85568578-https://www.x-kom.pl/p/505287-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2070-super-gaming-oc-white-8gb-gddr6.html#Opinie

 

 

Chyba żartujesz. Miałem tego gigabyte, to był bardzo głośny i ciepły. Kupiłem tego:https://www.x-kom.pl/p/456603-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-2070-armor-8gb-gddr6.htmlI to był strzał w 10. Jeden z lepszych rtx 2070. Od tego gigabyte chlodniejszy o 15 stopni

 

No chyba jednak to Ty żartujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że kolega wyżej myślał o dwuwentylowej wersji gigabyte rtx 2070 na którą tak wszyscy narzekali. Tutaj wspominamy o wersji 3 wentylowej rtx 2070 super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio? wymieniles full cover rdzenia, chlodzenie vrm i 3 wentylatory na tą protezę armora z dwoma heatpipkami?? deal życia :E

 

Pomylilem wersje z tej bez "super". Tak czy siak, ten armor dziala swietnie. 60 stopni w wiedzminie, kiedy na gigabyte bylo 75 i dzialal bardzo glosno.. Jak go kupywalem to nie bez powodu kazdy pisal ze to jeden z lepszych rtx

Edytowane przez devtrack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak więc czytając jeszcze sporo o tych wszystkich kartach RTX 2070 z serii SUPER to ja tak typuję 2, które bym łyknął:

1. PALIT RTX 2070 Super GameRock Premium 8GB

2. PALIT RTX 2070 Super JetStream 8GB

Obydwie ciągną niby po 215W w stresie.

Normalne taktowanie GameRock Premium to 1605 MHz (1830 MHz w trybie Boost)

Normalne taktowanie JestStream 1605 MHz (1815 MHz w trybie Boost)

Teraz, nie wiem czy jest sens pchać się w tego Premium :/

Wyżyłowane są teraz te karty do granic możliwości i tak się zastanawiam. Dlatego pytam się o konstrukcję chłodzenia z powodów wcześniejszych kart. Były zaniedbane. Chłodzenie otwarte, pamięci na wierzchu. Śmiechu warte.

Miałem kiedyś A. STRIXa GTX DCUII 580 1536MB i waliła artami tylko w grach po jakimś czasie. Benchmarki wytrzymywały. Reklamacja. Skaza została. Co najlepsze, że pojechała w wielką podróż i widziałem jak na wakacjach jeździła do Rosji, Niemiec i Czech. W tylu miejscach była moja karta graf. (więcej niż ja) :P. Z każdego miejsca gdzie karta była napisano, że spoko działa i luz. Wkurzyłem się i zacząłem sam kombinować i z pomocą brachola ciotecznego co pracuje w dużej firmie informatycznej podpowiedział mi, żebym zmienił napięcia k. graficznej na wyższe, bo może nie daje radę. No to testy :) Ściągnąłem Biosik, załadowałem taki jak powinien ze zmienionymi wartościami napięcia, no i poszło. Latało :) Nie trzeba było GPU Tweak, żeby karta działała normalnie.

Ehhhh zawiodłem się wtedy na pewnej firmie :/ No i mam teraz A. Strixa DCU II 970, niby karta 4GB, a tak na serio to mia 3,5GB do działania :/ Złodziejstwo.

Ktorą ? :P

Edytowane przez Kukuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Game Rock Premium, Strix, Evga FTW3 Ultra - to są 3 karty 2070 super, które warto kupić. Mają normalny limit tdp, odpowiednio 300,319,338W a nie 215-250 jak pozostałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waga jest prawie nie dostępna w Polsce, a jeżeli już jest to kosztuje 400 więcej niż palit.

Bierz Jetstreama będziesz zadowolony, możesz jeszcze wziąć pod uwagę GR bez Premium. Kwestia ktory bardziej Ci sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx970 dziala ci jeszcze? Zalezy ci az tak na wymianie na super? Nie lepiej sie przemeczyc z ta obecna karta do przyszlego roku do premiery Ampere? Jest juz jeden tytul co rtx2070 super kleka na max ustawieniach (red dead redemption 2), a za rogiem nastepne tytuly z cyberpunkiem na czele. Lepiej chyba na tym wyjdziesz....

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o niskie temperatury to najlepszy sposób na nie to undervolting.

Na kartach nvidii bardzo dobrze się to sprawdza.

Miałem gtx1070, 1070ti, 1080, potem 1080Ti, teraz 2080Ti, na każdej można zjechać co najmniej 100mV (nie obniżając taktowania) co diametralnie zmienia temperatury w dół.

Taki przykład: rtx2080ti fabrycznie 1860MHz@962mV co generowało 330W, undervolting 1860MHz@831mV co daje 240W, prawie 100 wat mniej, 25% mniej, temperatury z chłodzeniem arctic cooling extreme III około 55'C.

Lepiej szukaj karty która ma najwyższe TDP, bo to ważne do OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CS_pAqu Dziękówka. Właśnie mnie oświeciłeś i jeszcze raz dzięki za podpowiedź. Chyba wstrzymam się jeszcze bo jakoś wyżyłowane są te karty, drogie i jeszcze problemy w najnowszych grach to śmiech na sali. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CS_pAqu Dziękówka. Właśnie mnie oświeciłeś i jeszcze raz dzięki za podpowiedź. Chyba wstrzymam się jeszcze bo jakoś wyżyłowane są te karty, drogie i jeszcze problemy w najnowszych grach to śmiech na sali. Dzięki.

 

O ile pamiętam, to Maxwelle dobrze się podkręcają. Jak mozesz pozwolić na OC karty, to będziesz miał wydajność stockowej 1060 6GB. I przeczekać na tym do czerwca na premierę układów Ampere/Navi, i nowych konsol.

 

Tyle fajnych starych gierek jest do ogrania, zawsze mozesz zakupić Xbox One/PS4 do exów, przez ten czas się nie znudzisz :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Game Rock Premium, Strix, Evga FTW3 Ultra - to są 3 karty 2070 super, które warto kupić. Mają normalny limit tdp, odpowiednio 300,319,338W a nie 215-250 jak pozostałe.

Każdy ma swoje priorytety ... cóż mi z karty , która na stock będzie o kilka % szybsza ( max. ) a po podniesieniu napięcia i OC będzie głośna - "wyżyłowana" ( np: sekcja Palit 8 faz ; tyle mam w GB ) ... wolę swoją dać na 90% TDP , czyli = bdb cisza i dobra "moc/wydajność" , mieć 4 lata GW spokój i ciszę :P ( dosyć cicha jest również na stock )

P.S. Nie twierdzę też , że karty "wyżej/lepiej" sortowane nie są lepsze , ale to trzeba przemyśleć swoje wymogi ( "ekonomie zakupu" etc... ). dlatego kupiłem "świecidełko" tylko 1440p w 75 [Hz] by się nie stresować "brakiem plynności" vga ...

Dla zapalonego OC to może słabo , ale dla średniego użytkownika będzie wystarczająca.

 

A po pewnym czasie i tak jej "spokojnie" braknie ... jak zawsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio? wymieniles full cover rdzenia, chlodzenie vrm i 3 wentylatory na tą protezę armora z dwoma heatpipkami?? deal życia :E

Jakie 2 HP? Te najnowsze armory to inna bajka, kawał złomu z cichymi wentylami. Bardzo dobre chłodzenie.

 

Masz 5x HP i wentyle torx 2.0 takie same jak w GAMING X gtx 1080/Ti

 

mBr0kfQ.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze karty robi: Gainward, seria Phoenix / Phantom, Palit seria Jetstram / Gamesrock i MSI seria Gaming. NIe wiem czy inni się nie poprawili ale miałem pare razy Gigabyte i był to szrot.

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...