Skocz do zawartości
MASTERVIKING

Komp bez grafiki do 6000zł

Rekomendowane odpowiedzi

... a nie mówiłem :lol2:

Co nie dotrze? Przecież walisz post za postem, że 9700k jest tańszy od 9700kf w x-kom, a teraz, że tak nie jest. Urojenia masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość ludzi czytających mam nadzieję, że wszystko dobrze zrozumiała. Nie będziemy się rozpisywać nad jednostkowym przypadkiem w twojej osobie bo i tak nie jesteś tutaj stroną zainteresowaną a jednym zadaniem w tym temacie, to sianie przez twoją osobę herezji i wycieczek osobistych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jak Masz wszytko sprawne, no to dopłaty za wersję K nie wykorzystasz. RAM-y wybrałem dosyć kosztowne Tridenty z podświetleniem LED RGB, których zakup ma sens jak obudowa jest oknem i kupujący lubi swiecidełka. Zestaw jest do dowolnej modyfikacji i można dać tańsze. Dysk SSD który dałem do pierwszego zestawu to też XPG 8200SX, tylko z dodatkowym radiatorem odprowadzającym ciepło, który obniża temperaturę dysku. Procesor 3700X ma 8/16, natomiast warto oglądać testy, bo o dziwo i7-9700K/KF ogarnia w grach więcej FPS.

Porównanie

Wszystko ok tylko procka chcę i9 9990k grafikę mam gtx 1080

 

Zdecydowana większość ludzi czytających mam nadzieję, że wszystko dobrze zrozumiała. Nie będziemy się rozpisywać nad jednostkowym przypadkiem w twojej osobie bo i tak nie jesteś tutaj stroną zainteresowaną a jednym zadaniem w tym temacie, to sianie przez twoją osobę herezji i wycieczek osobistych.

Panowie dajcie sobie na spokój czekam na wasze propozycje i rady a nie kłótnie i cięte dyskusje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już rozsądny zestaw z 9900K tak jak chciałeś. Zmień tam SSD na 1TB oraz jak chcesz, to daj mocniejszy PSU w wersji 750W czy 850W. Co prawda bez RGB ale porządnie. Chłodzenie i tak przysłoni pamięci więc RGB niewiele tutaj da. Jak chcesz choineczkę, to NZXT kraken na przód 280 albo 360 oraz pamięci 2x8GB z RGB od G.Skill czy czegoś tańszego jak znajdziesz.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Caps jacy ludzie są wspaniali, żyć się chce jak takie miłe osoby piszą, aby zgoda nastąpiła. Pogódźmy się jak Najman z Trybsonem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajności w grach na początek full hd 60 fps

 

 

... a później w planach jest coś na horyzoncie, jakieś 144 Hz, jakieś 1440p?

Jak nie ma w planach, to może poświęcić trochę tej wydajności na CPU i może zastanowić się nad nowym, lepszym monitorem do takiego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a później w planach jest coś na horyzoncie, jakieś 144 Hz, jakieś 1440p?

Jak nie ma w planach, to może poświęcić trochę tej wydajności na CPU i może zastanowić się nad nowym, lepszym monitorem do takiego zestawu?

Oczywiście ,że jest w planach

 

Masz już rozsądny zestaw z 9900K tak jak chciałeś. Zmień tam SSD na 1TB oraz jak chcesz, to daj mocniejszy PSU w wersji 750W czy 850W. Co prawda bez RGB ale porządnie. Chłodzenie i tak przysłoni pamięci więc RGB niewiele tutaj da. Jak chcesz choineczkę, to NZXT kraken na przód 280 albo 360 oraz pamięci 2x8GB z RGB od G.Skill czy czegoś tańszego jak znajdziesz.

A czy to chłodzenie też przysłoniło by podświetlenie ramu ? https://www.x-kom.pl/p/423301-chlodzenie-procesora-be-quiet-dark-rock-4-135mm.html akurat jestem człowiekiem ,który lubi takie bajery https://www.x-kom.pl/p/516830-pamiec-ram-ddr4-gskill-32gb-3600mhz-tridentz-rgb-neo-cl16-2x16gb.html a tu ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Rock 4 nie zasłania slotów choć wentyl chyba tam nachodzi na pierwszy slot. Mając 2x16 dajesz to w 2 i 4 jak ma to być na wierzchu wyeksponowane.

 

9900K to jednak dość gorący CPU i nie oszczędzałbym tutaj na chłodzeniu tylko po to aby uwidocznić RGB na pamięciach. Jeżeli już, to wydajne AiO albo z 2x140mm albo 3x120mm.

 

Z tej stront zaś, AiO to brak bezpośredniego nawiewu i większego ruchu powietrza w okolicach sekcji zasilania.

Z390 Aorus Pro akurat ma dość dobrze chłodzoną sekcję.

 

 

Jeżeli ma to być komp do grania, streamu itp, to nie wiem czy te 32 GB nie będą na wyrost do końca żywotności tego zestawu. Można też pomyśleć o 4x8GB dla lepszego efektu ale masz brak możliwości rozbudowy i najczęściej mniejsze możliwości OC przy zapełnionych 4 slotach.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Rock 4 nie zasłania slotów.

 

9900K to jednak dość gorący CPU i nie oszczędzałbym tutaj na chłodzeniu tylko po to aby uwidocznić RGB na pamięciach. Jeżeli już, to wydajne AiO albo z 2x140mm albo 3x120mm.

 

Jeżeli ma to być komp do grania, streamu itp, to nie wiem czy te 32 GB nie będą na wyrost do końca żywotności tego zestawu. Można też pomyśleć o 4x8GB dla lepszego efektu ale masz brak możliwości rozbudowy i najczęściej mniejsze możliwości OC przy zapełnionych 4 slotach.

Oczywiście komp do grania chciałbym nim wycisnąć na 1080p przy gtx 1080 chociaż 60 fps na ultra w ac od i ac origins ,bo w obecnej konfiguracji miejscami jest 60-70 klatek a miejscami 40-25. Sprzęt planuje kupić w sklepie takim jak Media Expert i owego chłodzenia oni nie posiadają.Obecnie posiadam i7 3770 12gb ram i płytę z 2013 roku.

Edytowane przez MASTERVIKING

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadki poniżej 50 klatek to i są nawet w benchu przy 9900K i RTX 2080.

Mowa o 1080P

 

 

Pod tę grę nie ma sensu składać sprzętu. Lepiej kupić konsolę a pod resztę gier złożyć za resztę kasy skrzynkę. Taka mała sarkastyczna porada.

 

Idę prycha brać, kolacja piwo i spać także jutro przejrzę ofertę Media. Widzę na szybko, że mają Krakena X72 więc masz RGB. Dajesz na front, później dajesz pamięci z RGB i się świeci jak trza. Taniej możesz brać 2x140 czyli x62.

 

Tylko tak jak pisałem wcześniej. Nic nie będzie wiać na sekcję zasilania.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadki poniżej 50 klatek to i są nawet w benchu przy 9900K i RTX 2080.

Mowa o 1080P

 

 

Pod tę grę nie ma sensu składać sprzętu. Lepiej kupić konsolę a pod resztę gier złożyć za resztę kasy skrzynkę. Taka mała sarkastyczna porada.

w przypadku 4k jak w tym filmie to rozumiem ale na full hd ? na moim sprzęcie w miastach mam po 30fps max

Edytowane przez MASTERVIKING

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tam też test w 1080p na ultra z 100% Filed of view ale to mowa o 1% low więc nie ma co panikować.

 

 

Ta rada z konsolą wcale nie jest tak całkowicie dla śmiechu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tam też test w 1080p na ultra z 100% Filed of view ale to mowa o 1% low więc nie ma co panikować.

 

 

Ta rada z konsolą wcale nie jest tak całkowicie dla śmiechu :lol2:

Posiadam ps4 miałem przyjemnośc grania w AC Origins w 30fps i podziękowałem sprzedałem grę uzbierałem trochę kasy i kupiłem gtx 1080.Co do tego kompa to wszystko mi pasuje czy mógłbym jednak prosić o link do jakiegoś alternatywnego równie dobrego chłodzenia?kompa planuje kupić w media expert bo chcę na miejscu a oni nie posiadają tego https://proline.pl/chlodzenie-procesora-noctua-nh-d15-chromax-black-p1391549 .Ps SORRY nie doczytałem się jak pisałeś o media expert więc mam już odpowiedź.

Edytowane przez MASTERVIKING

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to daj tam już jakieś AiO. Nie przekombinuj jednak z budą bo jak tam zakręcisz, to na top Ci nie wejdzie, bo wysokie radiatory na pamięciach będę kolidować. Na frony 360 też wszędzie nie wejdzie a i też buda w tym przypadku niech ma więcej miejsca na GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to daj tam już jakieś AiO. Nie przekombinuj jednak z budą bo jak tam zakręcisz, to na top Ci nie wejdzie, bo wysokie radiatory na pamięciach będę kolidować. Na frony 360 też wszędzie nie wejdzie a i też buda w tym przypadku niech ma więcej miejsca na GPU.

Daj znać z tym krakenem jak coś znajdziesz.Albo jeszcze lepiej RTV EURO AGD bo sklep mam pod nosem.Obudowa ,którą zaproponowałeś jest ok ,ale jeszcze bardziej podoba mi się ta

Edytowane przez MASTERVIKING

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakie AiO będziesz się decydować? 2x140 czy 3x120?

W ogóle nastawiasz się na jakieś OC 9900K czy traktujesz to jako kosmetykę wydajności i nie masz zamiaru nic tam grzebać, bo i tak są bardzo wysokie zegary prosto z pudełka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakie AiO będziesz się decydować? 2x140 czy 3x120?

W ogóle nastawiasz się na jakieś OC 9900K czy traktujesz to jako kosmetykę wydajności i nie masz zamiaru nic tam grzebać, bo i tak są bardzo wysokie zegary prosto z pudełka?

Chodzi o wymiar ? a jakie proponujesz do tej obudowy ,którą mi proponowałeś ?

Edytowane przez MASTERVIKING

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakie AiO będziesz się decydować? 2x140 czy 3x120?

W ogóle nastawiasz się na jakieś OC 9900K czy traktujesz to jako kosmetykę wydajności i nie masz zamiaru nic tam grzebać, bo i tak są bardzo wysokie zegary prosto z pudełka?

Kraken to chyba już nie na moją kieszeń ;P powyżej 6k za całość nie dam rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość świeży temat z 9900K i NH D14 https://forum.pclab.pl/topic/1295091-zestaw-i9-9900K-GB-z370-Aorus-Pro-Wifi/page__pid__15690188__st__0entry15690188

 

W dużej mierze, to kwestia napięcia na jakim będziesz cisnąć ale Dark Rock 4 bez Pro powinien na spokojnie ogarnąć 9900K stock. To jest mimo wszytko wydajne chłodzenie i nie tak wcale sporo mniej wydajne do wersji DR4 Pro.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość świeży temat z 9900K i NH D14 https://forum.pclab.pl/topic/1295091-zestaw-i9-9900K-GB-z370-Aorus-Pro-Wifi/page__pid__15690188__st__0entry15690188

 

W dużej mierze, to kwestia napięcia na jakim będziesz cisnąć ale Dark Rock 4 bez Pro powinien na spokojnie ogarnąć 9900K stock. To jest mimo wszytko wydajne chłodzenie i nie tak wcale sporo mniej wydajne do wersji DR4 Pro.

Czy to chłodzenie przysłoni ramy ? Czas to wszystko jakoś podsumować i w końcu zakupić :D problem polega na tym że niektórych części nie ma w rtv euro albo media expert https://www.euro.com.pl/cart.bhtml będzie się to trzymać kupy ? został do dobrania jakiś dobry ram buda i zasilacz 750w jakbyś mógł coś znaleźć to podlinkuj koszyk z rtv euro ok ?

Edytowane przez MASTERVIKING

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20181228_162008.jpg.6bccc3d5b40ac7124d17fc5f240d605e.jpg

 

 

20181228_162036.jpg.1cdf8a4a15f4eea62741e57a9c696462.jpg

 

 

Wrzuć listę podzespołów z osobna

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość świeży temat z 9900K i NH D14 https://forum.pclab.pl/topic/1295091-zestaw-i9-9900K-GB-z370-Aorus-Pro-Wifi/page__pid__15690188__st__0entry15690188

 

W dużej mierze, to kwestia napięcia na jakim będziesz cisnąć ale Dark Rock 4 bez Pro powinien na spokojnie ogarnąć 9900K stock. To jest mimo wszytko wydajne chłodzenie i nie tak wcale sporo mniej wydajne do wersji DR4 Pro.

Daj znać jak będziesz ,bo przymierzam się już do kupna i chciałbym to zrobić już nawet jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...