Skocz do zawartości
MASTERVIKING

Komp bez grafiki do 6000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje zmianę komputera wszystko z wyjątkiem karty graficznej planowany procesor to core i9 9900k czy mógłby ktoś mi pomóc dobrać odpowiednie komponenty pod ten proc budżet 6000zł.Oglądałem różne filmy na yt ,ale ludzie w komentarzach piszą ,że dużo komponentów jest reklamą produktu i nie muszą być one wcale takie dobre jak są przedstawiane proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czego od tego kompa za 6000zł oczekujesz?

 

nie boisz się że tu również natkniesz się na "klakierów"?

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czego od tego kompa za 6000zł oczekujesz?

 

nie boisz się że tu również natkniesz się na "klakierów"?

Wydajności w grach na początek full hd 60 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://proline.pl/koszyk/ea028c49

9900K, Z390 Aorus Pro, pamięci pod OC, NH D14 chromax, SSD NVME 2TB, Focus 650W

 

Prawie 2000 zł i wcale nie tak mocno mniej wydajnie do gier

https://proline.pl/koszyk/3e5d9e14

 

Tutaj w zasadzie masz albo na monitor 1440p albo na zmianę GPU po sprzedaży swojej 1080tki. Byłbym jednak za tym pierwszym. Monitor i jeszcze raz monitor.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomóc ogólnie całość całkiem mi się podoba natomiast wolałbym dysk 1tb i lepiej lepszy ram ? zasilacz o większej mocy ? na przyszłość .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci masz dobre i tanie. Podatne na OC na kościach e-die. Zasilacz zmień na wersję 750-850 ale nie wiem czy aż tyle będzie ci potrzebne. SSD na wersję 1tb i wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci masz dobre i tanie. Podatne na OC na kościach e-die. Zasilacz zmień na wersję 750-850 ale nie wiem czy aż tyle będzie ci potrzebne. SSD na wersję 1tb i wszystko

Nigdy nie robiłem oc ani na ramie ani na procku jest 32gb wersja tego ramu ?

Edytowane przez MASTERVIKING

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten KF w tej cenie średnio bo 9700K z IGPU kosztuje mniej a jakby nie patrzeć, rezygnować z iGPU, też nie bardzo. iGPU ma wiele plusów w przypadku, wymiany GPU czy awarii GPU i jej RMA. Jak wiadomo reklamacje czasami trwają długo. Do tego też dochodzi sprawa ewentualnej obróbki czy streamu z użyciem quick sync.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jak Masz wszytko sprawne, no to dopłaty za wersję K nie wykorzystasz. RAM-y wybrałem dosyć kosztowne Tridenty z podświetleniem LED RGB, których zakup ma sens jak obudowa jest oknem i kupujący lubi swiecidełka. Zestaw jest do dowolnej modyfikacji i można dać tańsze. Dysk SSD który dałem do pierwszego zestawu to też XPG 8200SX, tylko z dodatkowym radiatorem odprowadzającym ciepło, który obniża temperaturę dysku. Procesor 3700X ma 8/16, natomiast warto oglądać testy, bo o dziwo i7-9700K/KF ogarnia w grach więcej FPS.

Porównanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten KF w tej cenie średnio bo 9700K z IGPU kosztuje mniej a jakby nie patrzeć, rezygnować z iGPU, też nie bardzo. iGPU ma wiele plusów w przypadku, wymiany GPU czy awarii GPU i jej RMA. Jak wiadomo reklamacje czasami trwają długo. Do tego też dochodzi sprawa ewentualnej obróbki czy streamu z użyciem quick sync.

Jakby każdy miał tak patrzeć i dopłacać za to, że coś się może stać to wiesz, że ludzie by niczego nie kupowali? Jak idziesz do salonu z samochodami to też Ci tam polecają mercedesa + przyczepę bo czasem jakby mercedes się zepsuł to zawsze masz przyczepę?

 

Nie gadaj pan głupot bo nic cię to nie nauczyło. W jednych tematach piszesz Pan, że nie można dopłacać do czegoś bo jest to bez sensu, a teraz ględzisz Pan o iGPU bo, a może morze? Zastanów się i popraw bo wprowadzasz autora w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym wprowadzam w błąd?

9700k można kupić taniej od 9700kf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym wprowadzam w błąd?

9700k można kupić taniej od 9700kf

Gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa obsługa internetu się kłania. W X-kom ten kf jest za 1699. Poniżej tej kwoty jest sporo ofert 9700k

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w sklepie widzisz tańszego i7-9700k od i7-9700kf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9700K można kupić taniej niż 9700KF w x-kom. Sporo taniej. Rezygnacja z iGPU to głupota, która wyjdzie z czasem. Twoje opinie w tym temacie nie mają najmniejszego sensu i nie jest podyktowane dobrem autora tematu tylko po prostu chcesz ze mną dalej toczyć jałowe dyskusje jak w temacie obok - wycieczki osobiste. Stąd też Twoja odpowiedź w tym temacie. Nie oszukujmy się a w szczególności, Ty nie oszukuj głównego zainteresowanego dla swoich prywatnych korzyści czy jak to tam widzisz.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9700K można kupić taniej niż 9700KF w x-kom. Sporo taniej. Rezygnacja z iGPU to głupota, która wyjdzie z czasem. Twoje opinie w tym temacie nie mają najmniejszego sensu i nie jest podyktowane dobrem autora tematu tylko po prostu chcesz ze mną dalej toczyć jałowe dyskusje jak w temacie obok - wycieczki osobiste. Stąd też Twoja odpowiedź w tym temacie. Nie oszukujmy się a w szczególności, Ty nie oszukuj głównego zainteresowanego dla swoich prywatnych korzyści czy jak to tam widzisz.

Jak w temacie obok jesteś podatny na linki i bardzo o nie prosisz i są dla ciebie niezbitym dowodem. Mógłbyś wysłać mi gdzie widzisz w x-kom 9700k taniej niż 9700kf? Jeśli możesz to wrzuć screeny/linki gdzie taka cena jest. TUtaj nie musisz szukać, wchodzisz na sklep wpisujesz to i to wrzucasz? Możesz być tak dobry i to zrobić? Możliwe, że po raz DRUGI się pomyliłem co by dodało Ci skrzydeł aczkolwiek na razie poczekam, ponieważ są nadzieje..

 

Bardzo proszę o podesłanie gdzie w x-kom 9700k jest tańszy od 9700 kf.

 

Wolałbym zbierać wszelakie niekorzyści niż jakiekolwiek korzyści w związku z twoją osóbką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz dowód na forum, żeby sprawdzić cenę procesora? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9700k można kupić taniej od 9700kf

 

Podstawowa obsługa internetu się kłania. W X-kom ten kf jest za 1699. Poniżej tej kwoty jest sporo ofert 9700k

 

9700K można kupić taniej niż 9700KF w x-kom.

 

Czy ja gdzieś napisałem, że 9700K kosztuje w xkom mniej niż 9700KF również w xkom.

Już w drugim poście napisane jest "sporo ofert". Skoro ofert w liczbie mnogiej, to nie tyczą się one tylko jednego sklepu.

W trzecim poście napisałem jeszcze dokładniej, że 9700K można kupić taniej niż 9700KF w x-kom.

Czy napisałem tam że 9700K z x-kom można kupić taniej niż 9700KF w x-kom?

 

Masz naprawdę jakieś problemy jeżeli chodzi o czytanie ze zrozumieniem?

 

potrzebujesz dowód na forum, żeby sprawdzić cenę procesora? :E

 

Idziesz o zakład, że i tak nie dotrze? :lol2:

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja gdzieś napisałem, że 9700K kosztuje w xkom mniej niż 9700KF również w xkom.

Już w drugim poście napisane jest "sporo ofert". Skoro ofert w liczbie mnogiej, to nie tyczą się one tyle jednego sklepu.

W trzecim poście napisałem jeszcze dokładniej, że 9700K można kupić taniej niż 9700K w x-kom.

Czy napisałem tam że 9700K z x-kom można kupić taniej niż 9700KF w x-kom?

 

Masz naprawdę jakieś problemy jeżeli chodzi o czytanie ze zrozumieniem?

 

 

 

Idziesz o zakład, że i tak nie dotrze? :lol2:

Zaczynam się bać o twoje zdrowie.. Ty naprawdę nie widzisz gdzie napisałeś kilkukrotnie, że 9700k można kupić taniej w x-kom niż 9700kf? Nie widzisz tego? :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Idziesz o zakład, że i tak nie dotrze? :lol2:

 

... a nie mówiłem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...