Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chcę zmienić biurko - i niestety moje dobrze grające B77 od microlaba w połączeniu z 32" monitorem zajmują za dużo miejsca.

Chciałbym wsadzić jakiś soundbar pod monitor i ugrać jakieś 30 cm na biurku ;)

 

Bardzo bym chciał żeby soundbar miał opcje zaminy głośności ręcznie (nie z komputerka) - jakieś pokrętło, a od biedy pilot.

 

 

Ktoś poleci coś co jakoś gra i ma jakiś bass :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli głośniki maja służyć głownie do filmów to jeszcze ok ale jeśli do muzyki to moim zdaniem trochę słaby kierunek rozwoju.

 

tani soundbar + sub = wysokie tony jak z tv + średnica z suba udająca bas, brak niskich tonów.

zaś taki zestaw z wyżejsz połki to równie dobrze można zbudować fajny zestawik stereo który bedzie grał o niebo lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czego mam poszukać?

ma microlaby b77 - chce coś mniejszego i bez suba co jako tako gra :]

 

testowałem wcześniej głosniki jakieś tam zloga itp. - trzepie jakby karton w srodku mialo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej wyjdzie kupić fajne biurko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam się udać na forum meblowe?

 

Kocham takie głupie i bezwartościowe posty, które można jedynie określić spamem.

 

Na rynku jest cała paleta soundbarów - i są takie które grają.

Wiem, że bass nie będzie burzył murów - i właśnie o to chodzi.

 

Mieszkam w bloku i nie lubię katować sąsiadów siekanką z sooba.

Stąd była pierwsza zmiana z T6100 5.1 na B77.

 

Teraz chcę ograniczyć biurko i zejść ze 120 cm na jakieś 80cm które spokojnie zmieści 32" monitor i jakiegoś soundbara pod nim.

 

 

Takich samych głupot jak teraz słuchałem jak kupowałem na dniach soundbara do TV - takie samo kryterium - bez niezależnego sooba i ma mieć jakiś bass (czyli taki żeby grało miło a nie stukało jak ręka o dykte).

 

 

Trafiłem na :

Yamaha yas 106

Sony HT SF150

 

yamaha ma rly przyzwoity basik, natomiast kupiłem sonego - jako alternatywa dla głośników w TV - mistrzostwo świata

tak wiem, do 5.1 JBLa się nie umywa - ale nie o to tu chodzi

 

Jak szukałem soundbara do TV trafiłem na taką ciekawostkę :

MACAUDIO 550

i od biedy pod monitor może być

 

założyłem ten temat - ponieważ sądziłem, że ktoś ma za sobą podobne testy i zamiast wypisywać farmazony - rzuci jakimś innym ciekawym wynalazkiem średnio znanej firmy

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle gówno w stylu Pure Acoustics 799 gra sto razy lepiej niż soundbary z którymi miałem styczność. Jeżeli dla Ciebie Sony HT SF150 to mistrzostwo świata, to kup sobie taki jeszcze jeden pod monitor.

 

Zacząłeś temat od " CHCĘ ZMIENIĆ BIURKO ". Więc ja podpowiadam kup sobie biurko 100x200 albo 100x220 i po problemie. Sam kupiłem sobie 100x200 i jestem zachwycony jak można sobie zagospodarować na nim miejsce bez martwienia się o brakujące 30cm :)

 

Jeżeli tak kochasz mój post, to weź sobie go do serca i przemyśl, skoro I TAK ZMIENIASZ BIURKO :hmm:

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle gówno w stylu Pure Acoustics 799 gra sto razy lepiej niż soundbary z którymi miałem styczność. Jeżeli dla Ciebie Sony HT SF150 to mistrzostwo świata, to kup sobie taki jeszcze jeden pod monitor.

 

Zacząłeś temat od " CHCĘ ZMIENIĆ BIURKO ". Więc ja podpowiadam kup sobie biurko 100x200 albo 100x220 i po problemie. Sam kupiłem sobie 100x200 i jestem zachwycony jak można sobie zagospodarować na nim miejsce bez martwienia się o brakujące 30cm :)

 

Jeżeli tak kochasz mój post, to weź sobie go do serca i przemyśl, skoro I TAK ZMIENIASZ BIURKO :hmm:

 

Widzisz, zaczynasz głupie teksty - a taki soundbar VS głośniki w TV - to jest mistrzostwo świata (chodziło tu wyraźnie o takie odniesienie. sam w sobie audiofila nie zadowala)

Chcę zmienić B77 na soundbar żeby oszczędzić miejsce. Jak będę chciał biurko gabarytu łóżka to faktycznie będę mógł słuchać takich głupich rad.

 

HT SF150 jest za duży pod monitor (75cm vs 90cm).

 

 

Żebyś się znowu nie pogubił doprecyzuję przed kolejną Twoją odpowiedzią :

 

Szukam małego soundbara bez suba (max 80cm). Ma być mały a jednak mieć bas lepszy niż stukanie dłonią w karton.

Jak umiesz coś polecić - napisz co.

Jak nie - opuść temat.

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu nie na temat. Może lepiej zawies na ścianie te co masz głośniki?

 

Nie wiem czy używa się do tego VESE i wkręcają od tyłu czy jakiś dedykowane podstawki, ale wtedy można je odsunąć od ściany i fajnie skierować na uszy słuchacza.

 

 

Małe soundbary to chyba tylko crative robi. A te sensowniejsze zawsze będą z subem.

 

16ecf90beb6e481451b7417b53971658.jpg

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...