Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, szukam laptopa dla rodziców do 2000 zł. Myślę, że ich potrzeby raczej tego budżetu nie powinny przekroczyć.

Co do potrzeb: oglądanie filmów, przeglądanie internetu, maile itd. Podstawowe czynności.

Chciałbym, żeby laptop był wyposażony w dysk SSD. Najlepiej o trochę większej pojemności, myślę że 240 GB jest wystarczające na ich potrzeby. Sam wymieniłem w swoim lapku dysk na SSD i naprawdę różnica w szybkości jest kolosalna, więc dobrze jakby oni też mieli taki.

Ekran myślę że 15,6 cali. Jakby trafiła się matryca IPS to już w ogóle fajnie. Wcześniej taki mieli i pasował im. Mniejsze odpadają

Co polecacie? Z góry dzięki za każdą odpowiedź :)

Edytowane przez Isrin22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat też szukałem czegoś do 2000zł i zastanawiałem się pomiędzy :

 

dd3a2b9a5e0a.png

 

https://www.x-kom.pl/comparison/489510,495982,476531,495923

Dwa pierwsze maja IPS, kolejne nie.

 

Wybrałem pierwszego z nich za 2099 ze względu na 2 dyski i ekran IPS.

Dell Inspiron 5584 i3-8145U/8GB/240+1TB/Win10 FHD 2099zł

 

Teraz dopiero zauważyłem Lenovo Ideapad 330-15 i3-8130U/8GB/256/Win10 za 1599zł który jest prawie taki sam jak trzeci w moim porównaniu, a sporo tańszy. Różnią się rodzajem dysku i ilością pamięci. Wydaje mi się, że 8GB jest wystarczające do okazjonalnego użytku domowego.

 

Może ktoś jeszcze ma jakieś pomysły ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja z literą s(slim) 330s-15 jest fajny, natomiast ten co wybrałeś 330-15, to średniak.

 

HP Pavilion 15 Ryzen 5-3500/8GB/256/Win10 Blue - 2599zł

 

Przy dobrych wiatrach i ogarnięciu vouchera HP off warranty program ogarniesz Paviliona z lepszą matrycą, która mniej męczy wzrok za 2199zł. Masz tu również 4rdzeniowy wydajniejszy od i3u procesor, dzięki któremu nigdy nie wkurzysz się, że coś muli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas wybierasz szajs, pomimo iż napisałem, że 330 jest średni w sensie budżetowa matryca, która zmienia kolor jak popatrzysz od boku i do tego z grubymi ramkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas wybierasz szajs, pomimo iż napisałem, że 330 jest średni w sensie budżetowa matryca, która zmienia kolor jak popatrzysz od boku i do tego z grubymi ramkami.

to ja wkleiłem bo szuka cos budżetowego dla rodziców. Podałem laptop za 1600 a Ty 2600. Ten Hp co podałeś nie jest warty swoiej ceny.

Edytowane przez Kamral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie skumałem teraz rozumiem. Zależy, bo wybrałeś wersję z Windowsem bez karty graficznej MX150 a druga ma właśnie tą kartę, dzięki której oprócz codziennych zastosowań można zagrać w mniej wymagające gry. Na HP można ogarnąć voucher na 400, to będzie za 2199zł, czyli 100zł drożej od Della otrzymasz laptop z cztero rdzeniowym procesorem AMD Ryzen 3500u i Windowsem w cenie. Jest szybszy od i3 przy wielu otwartych kartach, natomiast zintegrowany układ graficzny Vega8 jest nieco słabszy od dedykowanej karty Nvidia MX150, ale otrzymasz laptop z lepszą matrycą IPS, która mniej męczy wzrok. Dell też ma matrycę IPS, tylko wersja z cztero rdzeniowym i5 o zbliżonej wydajności do 3500u jest ponad budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...