Skocz do zawartości
AndyGD

Wymiana procesora który Ryzen?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad wymianą procesora.

Obecnie mam:

i5 2320

RX 580 8GB

 

Najpierw myślałem nad i5 9400f, ale poczytałem opinie i lepszym wyborem ponoć jest ryzen 5 2600.

 

Teraz moje pytanie, przesiąść się na R5 2600 czy R7 2700 , a może R5 3600?

Który ma najlepszy stosunek cena/wydajność?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

2600 jest top w swojej cenie ok 500zł, tak samo jak 3600 top w swojej cenie (899zł standardowa cena, czasem da się taniej). 2700 bez o/c jest średni (niski zegar bazowy), poza tym pytanie czy trzeba Ci do gier , czy nie, jak do gier to 2700 nie jest Ci potrzebny teraz. Chyba że 2700X, podkręcony jest ok, taniej niż 3600. 8 rdzeni.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600 jest top w swojej cenie ok 500zł, tak samo jak 3600 top w swojej cenie. 2700 bez o/c jest średni, poza tym pytanie czy trzeba Ci do gier , czy nie, jak do gier to 2700 nie jest Ci potrzebny teraz. Chyba że 2700X, podkręcony jest ok, taniej niż 3600. 8 rdzeni.

 

Najbardziej do gier

Jak wyczytałem to bardziej opłaca się kupić wersję bez X , bo są o kilka stówek tańsze i wystarczy je delikatnie podkręcić.

Czyli wybierać między 2600 a 3600?

Warto dopłacić do 3600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To znaczy jak się kompletnie nie znasz na podkręcaniu, to lepiej ten X mieć, szczególnie w przypadku 2700X bo 2700 ma bazowo tylko 3.2Ghz. Przepaści między 2600 a 2600X i 3600 a 3600X takiej nie ma, stąd tu jest mniejsza opłacalność.

 

Czy warto do 3600 dopłacić to w sumie też zależy jaką masz kartę graficzną, bo jak słabą to i tak wielkiej różnicy nie odczujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myslisz o dalszej rozbudowie,

wymianie RX 580 na coś wydajniejszego, grasz na monitorze 120/144

to lepiej kupić R5 3600.

Jeżeli jesteś mało wymagający, wystarcza Tobie 60 FPS to R5 2600.

Łącze R5 2600 4 GHz z RX 5700 i odczuwalnie potrafi spowolnić kartę,

mówię o wartościa 100+ fps, oczywiście wszystko zależy od gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jak się kompletnie nie znasz na podkręcaniu, to lepiej ten X mieć, szczególnie w przypadku 2700X bo 2700 ma bazowo tylko 3.2Ghz. Przepaści między 2600 a 2600X i 3600 a 3600X takiej nie ma, stąd tu jest mniejsza opłacalność.

 

Czy warto do 3600 dopłacić to w sumie też zależy jaką masz kartę graficzną, bo jak słabą to i tak wielkiej różnicy nie odczujesz.

 

Dlatego od razu podałem jaki mam.obecnie procesor i grafikę :P

Grafika RX 580 8GB.

 

Jeżeli myslisz o dalszej rozbudowie,

wymianie RX 580 na coś wydajniejszego, grasz na monitorze 120/144

to lepiej kupić R5 3600.

Jeżeli jesteś mało wymagający, wystarcza Tobie 60 FPS to R5 2600.

Łącze R5 2600 4 GHz z RX 5700 i odczuwalnie potrafi spowolnić kartę,

mówię o wartościa 100+ fps, oczywiście wszystko zależy od gry.

 

Nie jestem wymagający i granie w full HD mi wystarcza.

Czyli starczy jak pójdę w R5 2600 i jak coś ewentualnie później OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się szarpnął i kupił r5 3600, nawet opcja poboru prądu przemawia za najnowszym prockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A gdzie tam 2600 ma te samo TDP 65W.

 

Jak autor gra w full hd 60 fps to nie musi do niczego dopłacać, tym bardziej na RX580. 2600 czy 2700X styknie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ryzena 2600 oc 4.1 i zmieniłem na ryzena 3600 ze względu na dropy w assasynie odyssey i origins. Ryzen 3600 jest o wiele lepszy z tym że chyba nie ma jeszcze normalnych biosów żeby nie było problemów. Mnie tak wurzało to uruchamianie kompa, czy wystartuje czy nie, ewentualna walka z uruchomieniem, że kupiłem sobie i5 9400f, MSI Z390 i oc pamięci na 4.0 ghz. Mam bezpośrednie porównanie tych trzech procesorów. Ryzen 2600 to bieda, i5 9400f jest dużo lepszy w grach, w assasynach nie ma dropow, wszystko fajnie chodzi. Na ryzenie 3600 też jest git. Ja na miejscu autora zaczekałbym na nowe intele, jeśli chce już teraz coś brać to najlepiej ryzena 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

rysiek 3600 jest 38% droższy obecnie od r5 2600 (559 zł vs 899 zł), a wydajnościowo 23% szybszy https://pclab.pl/art81467-34.html, Obecnie r5 2600 nie ma więc sobie równych w przeliczeniu wydajność/cena - za tą różnicę lepiej wziąć szybsze ramy i lepszą płytę, a za jakiś czas ewentualnie sobie na 3600 wymienić, jak zejdą z ceną albo pojawi sie na rynku jakiś nowy model od amd

 

dropy w ac Odysey na r5 2600 miałeś? trzeba było sobie to OC sprawdzić dobrze, bo ludzie na niekręconych dropów nie mają, może ci takty zrzucało, bo sekcja ci się gotowała

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam 2600 ma te samo TDP 65W.

 

Jak autor gra w full hd 60 fps to nie musi do niczego dopłacać, tym bardziej na RX580. 2600 czy 2700X styknie.

RX 580 już jest dość słaby?

Czy ona po prostu nie potrzebuje za mocnego procka, żeby nie był przerost formy nad treścią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardziej chodzi o to, że ta karta nie potrzebuje tak mocnego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy rx 570 miedzy i3 9100f i i5 9400f niema istotnych równic (1-2 fps)

https://www.youtube.com/watch?v=Nt3_2ExEZoA

wiec przy rx 580 również wielkiej różnicy nie będzie

 

ale i3 9100f jest w cenowej kloace i leci na pysk

https://www.ceneo.pl/81310567

 

jeśli spadnie o kolejne 50 PLN zacnie być opłacalny

 

być może warto kupić wyżej taktowana i5-2500(K) i kręcić ...

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niech już 4 rdzenie umrą, żadne 2500k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

 

dropy w ac Odysey na r5 2600 miałeś? trzeba było sobie to OC sprawdzić dobrze, bo ludzie na niekręconych dropów nie mają, może ci takty zrzucało, bo sekcja ci się gotowała

Zarówno w origins jak i odyssey. W origins to głównie aleksandria, jeśli chodzi o odyssey to już jest więcej takich miejsc gdzie były spadki na 50 fps.Mój link tutaj mój link z tematu którego sam założyłem odnośnie zmiany ryzena 2600 na 3600. Chłodzenie procesora Arctic Freezer 34, 4.1 GHz przy 1.32v na płycie MSI B450 Gaming Plus, temperatura około 60 stopni w grach, więc nie ma mowy o przegrzewaniu sekcji zasilania i zbijaniu taktów. Po prostu ten procek nie daje rady w wymagających miejscach tych gier. Chodził podobnie do i7 4770 4,0 pamięci 2666 cl14 którego dałem córce. i5 9400f z szybkimi pamięciami w tych grach chodzi zdecydowanie lepiej niz ryzen 2600. Aktualnie mam dwa kompy jeden z i5 9400f, drugi z ryzenem 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech już 4 rdzenie umrą, żadne 2500k.

ale co przy braku zmiany karty da wymiana procesora?

... wydatek pieniężny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie tylko, bo 4 rdzenie mogą dawać ścinki, stuttering i oczywiście mniejszy fps. RX580 to nie jest na tyle słaba karta, by była w 100% wykorzystywana tylko przez stare i5ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę szedł w R5 3600 i teraz moje kolejne pytanie która płyta główna?

Żeby z czasem zrobić OC, bez problemu dla płyty .

 

Myślę nad B450 tomahawk max , gaming plus max lub X470 gaming plus max, gaming pro.

Edytowane przez AndyGD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o stosunek wydajność do ceny ,to AMD Ryzen 2600 kupisz za 518zł,płytę MSI B450 Gaming Plus Max idzie kupić za 380 zł. do tego pamięci za 300 zł.Mogą być polecane Cruciale Ballistix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o stosunek wydajność do ceny ,to AMD Ryzen 2600 kupisz za 518zł,płytę MSI B450 Gaming Plus Max idzie kupić za 380 zł. do tego pamięci za 300 zł.Mogą być polecane Cruciale Ballistix.

 

Skąd masz takie ceny?

Najtańsze 2600 jest za 545zl

A gaming plus max za 429

Mowa o nowych częściach.

A części będę brał z X-kom ( mam ich blisko siebie)

 

Co nie zmienia faktu, że będę szedł w 3600

Jest droższy o jakieś 300 zł, ale wiem, że na dłużej mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy na dłużej mi starczy? za pół roku mogą już pierwsze modele serii 4000 się pokazać, okaże się, że jest jeszcze lepiej i wydajnościowo i cenowo i co , oddasz tego 3600 za psie pieniądze? ja wiem , ze na r5 2600 malutko stracę, bo dałem 550, a czuje , że bezproblemowo u siebie na wsi bym go za 480 puścił i za niewiele mnie pewnie i za pół roku zejdzie - niektóre proce/karty jak są super wycenione to nie idzie nawet po kilku latach na nich dużo stracić - przykład, kupiłem 1050ti zza 650 po premierze, po 2 latach za 600 poszedł na olx i nawet obecnie karty trzymaja cenę (jak na takie paździoszki nie za wydajne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz takie ceny?

Najtańsze 2600 jest za 545zl

A gaming plus max za 429

Mowa o nowych częściach.

A części będę brał z X-kom ( mam ich blisko siebie)

 

Co nie zmienia faktu, że będę szedł w 3600

Jest droższy o jakieś 300 zł, ale wiem, że na dłużej mi wystarczy.

 

Zobacz w porównywarkach cenowych,allegro. Sam kilka dni temu kupiłem Ryzena za 529zł a płytę MSI B450 Gaming Plus Max za 379 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek.B

Myślicie że już na początku Stycznia 2020 na CES zobaczymy prezentację procesorów Intel Comet Lake 14nm i5 6rdzeni/12wątków ? wraz z układami B460/H470/Z490 ? Bo staram się jeszcze ten miesiąc wyczekać jakoś ale korci już kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytaj się w tematach o intelach a nie o ryzenach, tam szybciej uzyskasz odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś się nie penka zamawiać z ali, to z kodem do dorwania są za jakieś 450pln 3500x, wydajność, trochę słabsza niż 3600, spoko działa na asroku b350m 4pro, 2 szt już kupione :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...