Skocz do zawartości
Dominik1237890

jaka plyta głowna pod wzgledem gier msi vs asus

Rekomendowane odpowiedzi

Sam posiadam MSI MEG z390 ACE najbliższą krewną Goldlike. Posiadam ją prawie rok, od premiery.

Ogólnie płyta sama w sobie jest dobrze złożona, spasowanie i wykonanie elementów na najwyższym poziomie.

Projekt i miejsca wejść/wyjść przemyślane.

Bardzo dobra sekcja zasilania w Goldlike jest jeszcze lepsza niż w ACE.

Jedyne co mnie doprowadziło do bólu głowy to BLCK ustawione na "x100" a realnie było x100.8 w wersjach MEG można to ustawić w biosie na 100 bez problemu. Służę pomocą jak byś się zdecydował na MSI, nie jest to problem ustawić i podkręcić jak wiesz na co patrzeć.

 

Ogólnie z płyty jestem mega zadowolony. Mój 8086k po skalpie poszedł na lajcie na 5.3GHz przy napięciu 1.4V i LLC3 czyli lekko pod osią. Aktualnie mam 5.0GHz i 1.28V LLC3 przy ramach na auto 3600-15 i tak chodzi bezstresowo od pół roku.

W asusie mam doświadczenie w tańszych modelach które montuje aktualnie do "moich" składaków głównie to montuje albo MSI EDGE albo Asus TUF out of box jedno i to samo :D

Jeszcze co mi się w MSI podoba to dźwięk lekko ocieplony, dla mnie super.

 

Co do droższych płyt Asusa nie mam porównania. Dużo też zależy co tam chcesz podłączyć do niej. Jak ma być chłodzona etc.

Co do samych gier z tych dwóch modeli nie ma różnicy :D

Polecam się zastanowić nad ACE/Strix i różnicę cenową dać w "lepsze" pamięci Ram (często olewane, a potem, że bluescreen goni bluescreen) lub nie wiem w co tam chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj żadna z nich. Lepiej już wytrzymać z zakupem do nowego roku i kupić kolejną generację jak chcesz tyle siana ładować w płytę. Przynajmniej podpasuje nawet do proców za dwie generacje s1200.

 

Kupowanie dzisiaj drogiej płyty tak późno po premierze jest słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuję za info niestety zakupiłem płytę aorus z390 xtreme w grudniu 2018 plyta była w naprawie 3 razy (18tygodni) pod niego kupilem reszte ram aorus 3200mhz x4 aorus 2080ti extreme i narazie to musi zostac .zaproponowali mi wymianę na inny model w tej samej cenie z miłą chęcią bym poczekal ale mam procka i9900k i niestety czekanie bezsensu zresztą już wybrałem msi mam nadzieję że się nie będzie psuć i rma w razie szybko dziala . A o sekcję zasilania pytam bo na pewno będę troszkę podkrecac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj żadna z nich. Lepiej już wytrzymać z zakupem do nowego roku i kupić kolejną generację jak chcesz tyle siana ładować w płytę. Przynajmniej podpasuje nawet do proców za dwie generacje s1200.

 

Kupowanie dzisiaj drogiej płyty tak późno po premierze jest słabe.

 

uzasadnij swój wpis argumentami które stawiają aktualny HW w negatywnym Świetle, czy takowe istnieją czy to tylko fantazja użytkowników :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...