Skocz do zawartości
kotek7117

Ryzen 7 2700x czy 3700x ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Który procesor wybrać do płyty MSI B450 TOMAHAWK MAX.Chodzi mi tutaj bardziej o cenę,bo jest duży przeskok,a jak to wygląda w wydajności ? Kartę jaką posiadam to RTX 2060 super. Odczuję jakieś mocne spadki w grach ?

Edytowane przez kotek7117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak celujesz w 60 fps to nie odczujesz różnicy.

 

Przejrzyj sobie ten test https://pclab.pl/art81116.html

 

Tylko miej na uwadze, że Ryzenom 3 podano szybsze pamięci, więc te różnice faktycznie są mniejsze przy zastosowaniu u obu po np 3600Mhz.

 

Np ryzen 2700X dostał pamięci 3200mhz nawet w podkręcaniu, a bez chyba 2933... więc słabiutko. Mało miarodajny test mimo, że na pclabie, no ale coś tam widać.

 

U siebie miałem 2700X i 3600 (bezpośrednie porównanie). Dla mnie prawie bez różnicy na tych samych ustawieniach RAM.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może dobrym wyjściem będzie Ryzen 5 3600? Podkrece go trochę i myślę że będzie śmigać

Edytowane przez kotek7117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ryzena 3600 zbytnio nie podkręcisz. Mało która sztuka robi 4,3Ghz niestety.

 

Od siebie polecam 2700X, 8 rdzeni przyda się jak ktoś kupuje procka na dłużej niż rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz że w 2700x. No dobra,jak polecasz i jesteś z niego zadowolony,to wezmę.Dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej 2700X bo maja sporo slabszy 1 watek oraz nie kreca tak pamieci, do tego potrafia mocno ograniczac gpu. Osobiscie odradzam tego proca do twojego gpu. bierz 3600 i wystarczy 4.1Ghz ustawic i szybkie memy :cool:

 

Jeszcze zapytam jaka rozdzialka?? jak 1080p to dobie daruj 2700.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak 1080p.Czyli mówisz że 3600? No to teraz mam lekki mętlik w głowie :P Ceny prawie że podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak 1080p.Czyli mówisz że 3600? No to teraz mam lekki mętlik w głowie :P Ceny prawie że podobne.

Zgadza się wez 3600 sam mam ustawiony ręcznie na 4.2 + pamięci 3733 i jest bardzo wydajny, 2700 dostaje spore baty w grach które nie potrafią wykorzystać 8/16 single core jest sporo gorszy, zobacz sobie jaka jest różnica w benchmarku CS GO tam fajnie to pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega dobrze prawi wyzej ;) W dodatku ryzeny dostaja magiczna moc po OC memek czego na 2700 nie uswiadczysz... A do 1080p to serio nie pchaj sie w 2700.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolega dobrze prawi wyzej ;) W dodatku ryzeny dostaja magiczna moc po OC memek czego na 2700 nie uswiadczysz... A do 1080p to serio nie pchaj sie w 2700.

 

Oj uświadczy, RAM sporo daje na każdej generacji Ryzenów. Zresztą własnie gdyby nie ram to by nie mogły konkurować z Intelami podobnymi cenowo i nawet ich pokonywać. Kiedyś 2600 testowano z 8400, ale już ryż 2600 z ramem 3200+ przegania 8400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj uświadczy, RAM sporo daje na każdej generacji Ryzenów. Zresztą własnie gdyby nie ram to by nie mogły konkurować z Intelami podobnymi cenowo i nawet ich pokonywać. Kiedyś 2600 testowano z 8400, ale już ryż 2600 z ramem 3200+ przegania 8400.

Przegonić może ale w nowych tytułach z dobrą obsługą wielowątkowości ale nie w grach które lubią silne ipc bo 8400 ma znacznie lepsze ipc od poprzednich dwóch generacji ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest wgl sens dopłacać do 3600X ? Z czystej ciekawości pytam

Edytowane przez kotek7117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie. Nie da się odczuć różnicy pomiędzy tymi procesorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie jakie dać do podkecenia na 4.2 ? 1.43V? Bo z tego co słyszałem to 1.45 to takie max dla Ryzenów

Edytowane przez kotek7117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale do którego?

 

Im nowszy Ryzen, tym mniejsze napięcia są dla niego zalecane.

 

Poza tym poza napięciami temperatury są też ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie jakie dać do podkecenia na 4.2 ? 1.43V? Bo z tego co słyszałem to 1.45 to takie max dla Ryzenów

daj 1.325 jak nie bedzie stabilny to 1.337 jak dalej nie to 1.35 i juz powinno być ok na 4.2 mi chodzi na 1.337 + LLC 2

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 3600 plus płyta MSI B450 to możliwe problemy. Poczytaj o tym. Na tym forum było wiele tematów.

Może kolejne biosy poprawią sytuację. Oczywiście nie dzieje się to u wszystkich ale sporo osób zgłaszało problemy z temperaturami czy czasem rozruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 3600 plus płyta MSI B450 to możliwe problemy. Poczytaj o tym. Na tym forum było wiele tematów.

Może kolejne biosy poprawią sytuację. Oczywiście nie dzieje się to u wszystkich ale sporo osób zgłaszało problemy z temperaturami czy czasem rozruchu.

Juz dawno to jest ogarnięte biosami, sam na początku miałem problemy ale od 3 biosów już jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...