Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam możliwość kupna komputera w okazyjnej cenie dużo poniżej rynkowej z taką specyfikacją:

Procesor: i9-9900k

Karta: Titan RTX

Płyta główna: ASUS ROG STRIX Z390-F GAMING

RAM: G.Skill TridenT Z RGB 32 GB dual channel

Zasilacz: 850 be quiet Straight Power 11

Dysk na system: Samsung 970 Evo Plus 1tb

Chłodzenie do procesora: Gamer Storm Captain Deepcool 360mm

Składał go dla siebie mój kolega, który się na tym za bardzo nie zna dlatego, chciałbym zapytać, czy przy kupnie nie musiałbym dokupić jeszcze czegoś, żeby np. podmienić ram na lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zna się i składa kompa za ~20k złotych? Szybciej kupiłby gotowca z allegro. Jeśli temat na serio to tylko obudowy nie podałeś, jeśli ona jest to nic nie trzeba zmieniać/dokupywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat na serio to taki typ, zanim pomyśli, zrobi a obudowa zbędna, ponieważ chce zrobić go na ścianie.

edit: Ale dziękuje za odpowiedź, ponieważ sam też nie jestem jakimś znawcą komputerów.

Edytowane przez JankoMó

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Składał go dla siebie mój kolega, który się na tym za bardzo nie zna

ty się go lepiej zapytaj, co przy składaniu zepsuł :lol2:

monitora nie napisałeś ;), a o ramy się pytasz :P

 

jak sam piszesz, że za bardzo się nie znasz na komputerach, to może napisz ile za tą "okazję" zapłacisz?

Edytowane przez blacout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak przez składanie miałem na myśli dobór części komp był składany w serwisie

Wszystko w kompie działa :P

O monitorach nie napisałem ponieważ mam swoje 2

A komputer jest za 3000 euro ponieważ kumpel to dzban i potrzebuje tej kasy na szybko(jeśli kogoś obchodzi dlaczego za tyle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak są dowody zakupu to bierz, bo cena dobra.

Ja pewnie dla tego, że Titan RTX bym nie wykorzystał, to co najwyżej brałbym 2080 TI, przez co nowy by mi za tyle wyszedł z lepszym zasilaczem co ten używany. https://www.mor ele.net/inventory/info/5247e5e4/ - koszyk mi linkowało do procka to dla tego rozkleiłem link

Tylko chłodzenie wrzucić i cena ta sama - więcej ramu, lepszy zasialcz (ten co podałeś jest na granicy bym powiedział - mały zapas jest), do gier pewnie lepsze osiągi uzyska nawet, bo nie wiadomo co to za RAM tam siedzi.

Edytowane przez kretowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak są dowody zakupu to bierz, bo cena dobra.

Ja pewnie dla tego, że Titan RTX bym nie wykorzystał, to co najwyżej brałbym 2080 TI, przez co nowy by mi za tyle wyszedł z lepszym zasilaczem co ten używany. https://www.mor ele.net/inventory/info/5247e5e4/ - koszyk mi linkowało do procka to dla tego rozkleiłem link

Tylko chłodzenie wrzucić i cena ta sama - więcej ramu, lepszy zasialcz (ten co podałeś jest na granicy bym powiedział - mały zapas jest), do gier pewnie lepsze osiągi uzyska nawet, bo nie wiadomo co to za RAM tam siedzi.

Kości pamięci to 2 razy po DDR4-3600 16GB oraz nie wiem co to znaczy, ale cl wynosi 17. Komputer był używany miesiąc oraz są dowody, więc myślę, że wezmę tego kompa i po sprzedaniu aktualnego zmianie zasilacz na jakiś 1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kości pamięci to 2 razy po DDR4-3600 16GB oraz nie wiem co to znaczy, ale cl wynosi 17. Komputer był używany miesiąc oraz są dowody, więc myślę, że wezmę tego kompa i po sprzedaniu aktualnego zmianie zasilacz na jakiś 1200.

RTX Titan ma bardzo podobną wydajność do rtx 2080ti, częściej parę fps-ów więcej.

W pierwszym poście masz: RAM: G.Skill TridenT Z RGB 32 GB dual channel, czyli dobre pamięci. Dlaczego chcesz zmieniać zasilacz? Ma on spory zapas mocy. Za kwotę, którą podawałeś wcześniej warto to brać.

Edytowane przez Maciejozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jak tak to brał, sprzedał GPU i kupił 2080 TI rtx, co by zostało to doinwestował bym w 2 dodatkowe kości RAM - 16 niby ok, lecz jak nie chce się wszystkiego do grania zamykać to lepiej mieć zapas.

 

Szkoda jak zasilacz się grzeje - przy tym gpu będzie, przy dużej utylizacji spada jego sprawność. Jak mniemam jest to gold więc jeszcze niższa jest.

Do takiego pc to spokojnie można coś klasy titanium brać.

 

@Maciejozo:

Weź do zasilacza policz sprawność i żeczywistą moc. Na samo GPU może pójść nawet 400W. Procek też swoje pod obciążeniem zje, jak patrzyłem to do 200W dobije, do tego peryferia: jak chłodniczka itd, to jednak kilkanaście wat.

Spokojnie by się uzbierało ponad 650W. Więc patrząc na sprawność nie jest za dużo w zapasie na peak energetyczny. Gdy zaś pójdzie rtx 2080Ti to już jest dodatkowe 50W - które jako rozbudowa zapasu, powinna dobrze zrobić.

 

Ja przy tym GPU i CPU szedłbym w jakieś lepsze PSU, to jak by mi brakowało mocy to i lekkie oc by poszło stablinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kretowicz:

Co do titana RTX komputera częściej używam do pracy niż gier więc spokojnie, wykorzystam jego moc. Po sprzedaniu aktualnego kompa dokupię kolejne 2 identyczne kości, dzięki czemu będzie 64GB oraz lepszy zasilacz tak jak radzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...