Skocz do zawartości
Jezper

[ZESTAW] Modernizacja PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zmodernizować mój PC na chwilę obecną posiadam:

-Intel Core i5-3470

-Nvidia GTX 1060-6GB Aours Extreme Edition

-Gigabyte GA-Z68AP-D3

-Ballistix Sport 1600MHz 2x4

-Crucial MX300 275GB

-Seagate Barracuda 7200.14 1TB

-Windows 10

-Monitor 24EA53

-Zalman Z3

 

Chciałbym zostawić sobie kartę i dyski, dokupić jeden dysk np: ADATA XPG SX6000 Pro 512GB pod gry

Wiec potrzebuję nowej płyty,ramu,procesora,coolera,obudowy(podoba mi się "Obudowa SilentiumPC Gladius GD6 TG ARGB".

Zestaw głównie pod gry, żeby trochę na nim pograć.OC nie będę robił bo się nie znam na tym.

W przyszłym roku będę planował kupić lepszą kartę graficzną.

Przewiduję wydać 2000-2500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://proline.pl/koszyk/4919352a

Mocny 6-rdzeniowy/12-wątkowy procesor, płyta z dobrze chłodząną dobrej jakości sekcją zasilania, 16GB ram o taktowaniu 3200Mhz w dual channel, chłodzenie to fera 3, które dobrze sobie poradzi z tym procesorem, obudowa twojego wyboru, zasilacz od seasonic-a, certyfikat gold, przetwornica DC-DC, całkowicie modularny. W zestawie dałem szybki dysk nvm-e od a-data, lepszy od sx6000.

Co do obudowy, taniej (w niektórych sklepach nawet 160zł) masz https://proline.pl/obudowa-silentiumpc-signum-sg1-tg-pure-black-spc230-p1339334 temperatury będą niższe ze względu na otwarty przód, w porównaniu do tej co proponowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą kartą co mam i na tym zestawie trochę pogram ? I czy jak mam jeden dysk HDD i jeden SSD podłącze lolejny dysk M.2

Zasilacz trochę drogi , tańszego nie warto np za jakieś 200zl ? Np silentum pc Vero ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą kartą co mam i na tym zestawie trochę pogram ? I czy jak mam jeden dysk HDD i jeden SSD podłącze lolejny dysk M.2

Zasilacz trochę drogi , tańszego nie warto np za jakieś 200zl ? Np silentum pc Vero ?

Tak, trochę pograsz na tym zestawie :), w full hd medium powinno przynajmniej 60fps w większości nowych gier (zależy od optymalizacji), w starszych tytułach będzie można wyższe ustawienia.

Tak możesz instalować tyle dysków, a nawet więcej na tej płycie (masz 6 slotów sata i 1 m2 nvm-e). Ja bym instalował system na tym nvm-e, gry na nim tez będzie można, na obecnym ssd będziesz mógł zainstalować 1 lub 2 gry wymagających dużo miejsca na dysku, a hdd jako magazyn na pliki lub całkowicie się go pozbyć.

W zasilacz moim zdaniem warto zainwestować, w końcu będzie odpowiedzialny za bezpieczną pracę twojego komputera, a jak wyzionie ducha to nie wezmie czegoś ze sobą do grobu.

Edit: Oczywiście taki vero sobie poradzi z tym zestawem, ale jakościo nie będzie równy, kultura pracy może być gorsza oraz nie będzie w pełni modularny.

Edytowane przez Maciejozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za obszerne wyjaśnienie , jeszcze jakbyś mógł podać zestaw ewentualnie za 2000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez insulina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za obszerne wyjaśnienie , jeszcze jakbyś mógł podać zestaw ewentualnie za 2000zl

Za ~2000zł brałbym coś takiego: https://proline.pl/koszyk/779dfeb0 procesor zmieniamy na ryzen 5 2600, wydajność będzie niższa jakieś 10-20% względem 3600, ale wszystkie gry nadal będą działać w dobrym klatkarzu. Obudowa zmieniona na SG1 bez okna od SPC, zasilacz na vs550 od corsaira, certyfikat brąz, kiedyś był polecany w tańszych zestawach zanim wyszły tańsze konstrukcje od spc. Zależnie gdzie będziesz zamawiał można zmienić parę elementów.

 

Jeśli możesz zamówić w morele, to taki zestaw złożyłem: https://www.m orele.net/inventory/info/440f52e4/ usuń spację po m. Ryzen 5 2600, płyta m-atx od asrocka z dobrą sekcją zasilania, 16GB ram o taktowaniu 3000Mhz od Patriota, dysk nvm-e od adaty, bardzo podobny do sx82000, może być trochę wydajniejszy od tego sx-a. Zasilacz vero L2 500W oraz obudowa SG1 z oknem, plus chłodzenie Fera 3.

 

Jeśli tym razem nie zamówisz dysku nvm-e to taki zestaw: https://www.m orele.net/inventory/info/ede70312/ względem drugiego, usunięto dysk, zmieniono płytę na b450-A pro od MSI, procek na ryzen 5 3600.

Edytowane przez Maciejozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A warto dołożyć do i5-9600KF czy to nie przyszłościowy procesor ? Albo 3600X, czy warto czekać na płyty B550. Chcę stworzyć kompa na kilka lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...