Skocz do zawartości
ClauZ9

Gaming pc do 6-8 tysięcy pomoc w złożeniu

Rekomendowane odpowiedzi

W dużym skrócie chciałem złożyć "gaming pc" do kwoty 8 tysięcy wliczając w tą kwotę mam na myśli razem z monitorem czy tam dwoma I akcesoriami jak klawiatura myszka, resztę mam. Chciałbym z tej kwoty wycisnąć wszystko co się da w końcu spełniam swoje marzenie z dzieciństwa więc, byłbym wdzięczny za pomoc A I cenę zawsze można lekko podciągnąć, za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pod jaki monitor Ty to wszystko chcesz bo nie bardzo mozna Tobie pomoc i do jakich gier? Jesli gry typu CS GO to 144Hz FHD, a jeśli nie to można myśleć o czymś droższym np. 144 hz + 1440p.

 

Jeśli zakładając ze sam nie wiesz do czego chcesz to ja proponuję taki zestaw: https://www.x-kom.pl/lista/p7y4pwbgc wychodzi 7882

 

Musisz odjąc sobie te gamepassy bo u Ciebie w koszyku będą za 1 grosz.

Edytowane przez insulina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię coś typu nadchodzące dying light 2, elden ring może jakieś nowe shootery , w stronę nadchodzących tytułów chce się ustawic, tylko muszę się zamknąć w cenie 8,5 tys wliczając monitor (A że siedzę w I rpgach jak i shooterach to Nie pomaga za bardzo w wyborze) myślałem o takim monitorze https://www.morele.net/monitor-acer-ed323qurabidpx-um-je3ee-a01-4141631/

Edytowane przez ClauZ9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu co wyslalem dobierasz ten monitor i masz -> AOC 24G2U

 

Tylko nie wiem czy jak to SP to nie lepiej wziąć jakiś monitor 1440p, bo kupować taką kartę i procka do 1080p to bezsens.

Edytowane przez insulina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bym zmienił... Wywaliłbym HDD bo dziś kupować dysk z talerzami to nieporozumienie, zwłaszcza, jak ma się budżet. SSD wziąłbym 1TB, może być nawet SX6000PRO, ramy kupiłbym 3200MHz.

 

Reszta bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że 2080 dla 3600 to już chyba trochę za dużo, ale może Caps powie coś więcej. Jak dla mnie wolałem wziąć chyba 3700x i do tego 2070s lub to co wysłałem z 2080s i 3700x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że 2080 dla 3600 to już chyba trochę za dużo, ale może Caps powie coś więcej. Jak dla mnie wolałem wziąć chyba 3700x i do tego 2070s lub to co wysłałem z 2080s i 3700x.

 

Nie pasuje ci 2080s z 36OO ale z 3700 już tak. Powiedz proszę co wnosi 3700x w grach względem 3600 w 1440p

 

Co z tym? Wg ciebie to i 2070s ograniczana jest przez 3600 i to aż do 60% wykorzystania. Patrząc na twój pro zestaw z sygnatury dziw bierze, że piszesz takie rzeczy

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje ci 2080s z 36OO ale z 3700 już tak. Powiedz proszę co wnosi 3700x w grach względem 3600 w 1440p

Sprawdziłem, przyznam rację, że w grach nie wnosi NIC. Tak więc resumując wychodzi na to, że do 3600 polecanie 2080S z naszej strony jest bez sensu. Maks, aby procesor z kartą grały razem ideolo to 3600 + 2060s/RX 5700 XT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są twoje wnioski.

 

Sprawdź na swoim zestawie jak to się ma.

Masz sprzęt pod nosem i nie wiesz?

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj budżety, to może zrozumiesz.

Piszesz jakieś brednie mając masę testów w necie

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj budżety, to może zrozumiesz.

Piszesz jakieś brednie mając masę testów w necie

Widzę jakie są budżety, ale nie rozumiem nadal, dlaczego do kompa za 8k wkładasz 3600 i do kompa za 3.5k też wkładasz 3600?

Masę testów? No właśnie widziałem i dajesz typowi 3600 + 2080s żeby co ta karta robiła? Leżała 3 lata aż będzie mógł ją sprzedać za 2/3 ceny może?

 

Podziwiam Twoją ogólną wiedzę, ale nie raz jest wiele rzeczy, które piszesz i jakby nie patrzeć z tematu na temat się nie przekładają. Prostym porównaniem jest Twoje zdanie zawsze o zasilaczach, gdybym Ciebie posłuchał pewnego razu to wczoraj odpalając kompa musiałbym siedzieć i zgrzytać zębami czy czasem mi zaraz coś nie pójdzie. ;) Nie atakuję Cię w żaden sposób tylko domniemam, że nie raz możesz polecać coś po prostu lecąc z góry na dół i przy tym czerpiąc ''jakieś'' korzyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600 + 2080s żeby co ta karta robiła? Leżała 3 lata aż będzie mógł ją sprzedać za 2/3 ceny może?

Przecież sam mu chciałeś wcisnąłeś w 2 poście 2080S za 3800 zł, a teraz coś gadasz o opłacalności.. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie wiem o co ci chodzi.

Sprawdź jakie jest wykorzystanie gpu 2080s z ryzen 5 3600 w 1440p. Sprawdź jak zmienia się to wykorzystanie z 3700x czy 3900x.

 

Masz sprzęt pod nosem (w co zaczynam wątpić), to sprawdź u siebie.

 

Jakiś oderwany od rzeczywistości jesteś.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież sam mu chciałeś wcisnąłeś w 2 poście 2080S za 3800 zł, a teraz coś gadasz o opłacalności.. :E

Przyznałem potem rację, ponieważ popełniłem błąd, że też to co ja poleciłem jest ZA DUŻO.

 

Kompletnie nie wiem o co ci chodzi.

Sprawdź jakie jest wykorzystanie gpu 2080s z ryzen 5 3600 w 1440p. Sprawdź jak zmienia się to wykorzystanie z 3700x czy 3900x.

 

Masz sprzęt pod nosem (w co zaczynam wątpić), to sprawdź u siebie.

 

Jakiś oderwany od rzeczywistości jesteś.

Ale po co sprawdzać wykorzystanie GPU 2080S z ryzenem 3600 jak widać to na zwykłym 2060s vs 2070s? Po co dalej sprawdzać lepszą kartę jak już na 2060s i 2070s nie ma różnicy?

Co do tego, że nie wiesz o co chodzi to nie raz weź tak swoje wszystkie tematy posprawdzaj jakie ludzie chcą zestawy i np. co dajesz w zasilaczu i jedyne co się słyszy, że zawsze NIE MA PO CO ROBIĆ elektrowni, ale to tak do końca nie działa bo jak Ty to polecisz to ktoś inny to kupi i potem będzie on zgrzytał zębami, że coś mu nie chodzi tak jak powinno. Na styk to można i buty włożyć ^^

 

Co do Twoich wątpliwości w posiadanie mojego sprzętu mam Ci wysłać potwierdzenie zakupu, czy może nagrać filmik z Twoim nickiem w obudowie? Twoje wątpliwości są kompletnie beznadziejne i bez jakiegokolwiek argumentu. ;p

 

Jesteś starą wygą Caps, ale nie raz już lecisz z automatu. Sorry, to moja obiektywna opinia.

 

Co od oderwania od rzeczywistości to zważaj na słowa bo ani razu Ciebie nie obraziłem i odnoszę się do Ciebie z szacunkiem więc oczekuję również od Ciebie abyś nie pyskował za każdym razem jak ktoś Ci zwróci uwagę. Bo do pyskowania jesteś pierwszy chociaż jeszcze przed tym stoi liczba postów za którą tak bardzo gonisz :lol2:

Edytowane przez insulina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć mi te testy gdzie ryzen 5 3600 ogranicza 2070s i nie ma żadnej różnicy wzgledem 2060s

 

Jak ci wstawię wykorzystanie 2080s z 5 3600 to też będziesz pisać, że nie ma sensu?

 

Dla pewności wrzuć swoj zestaw bo aż niemożliwe żeby to było prawdą

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć mi te testy gdzie ryzen 5 3600 ogranicza 2070s i nie ma żadnej różnicy wzgledem 2060s

 

Jak ci wstawię wykorzystanie 2080s z 5 3600 to też będziesz pisać, że nie ma sensu?

 

Dla pewności wrzuć swoj zestaw bo aż niemożliwe żeby to było prawdą

No skoro masz tak wszystko przetestowane to czekam na Twoje testy, tak proszę wstaw mi je. ;)

 

Zestaw mogę, nie muszę wrzucić wieczorem, ale jeśli z rozwinięcia wyniknie taka potrzeba to oczywiście zrobię tobie ładną karteczkę z nickiem na tle komputera. Tylko teraz tak, ja mogę wstawić i potwierdzić to, że posiadam sprzęt, a czy ty możesz w jakikolwiek racjonalny sposób wytłumaczyć bzdury, które co jakiś czas wypisujesz? Oczywiście biorę na ciebie poprawkę bo jesteś typem człowieka - narcyz więc tutaj bez nerwów podchodzę do owej dyskusji. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas czekam na twoje testy w których ryzen 5 3600 ogranicza wykorzystanie gpu 2070s do 60% i pomiędzy tą karta a 2060s z tym procesorem nie ma żadnej różnicy

Jest masa testów z ryzen 5 3600 i 2080s w 1440p więc które chcesz, to ci podeślę.

 

O których dokładnie bzdurach z mojej strony piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@insulina Trochę się pogubiłeś. Masz 3900X i odradzasz 3600 do 1440p... gdzie tu logika? Większość i tak zalicza ścianę przy 4.3-4ghz.

 

Odpal dowolną grę w 1440p: Metro Exodus, Tomb Rider, Witcher 3, RDR2 - i masz już porównanie do 3600 bo to ten sam poziom w tej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas czekam na twoje testy w których ryzen 5 3600 ogranicza wykorzystanie gpu 2070s do 60% i pomiędzy tą karta a 2060s z tym procesorem nie ma żadnej różnicy

Jest masa testów z ryzen 5 3600 i 2080s w 1440p więc które chcesz, to ci podeślę.

 

O których dokładnie bzdurach z mojej strony piszesz?

Eh, nie będę ciągnął dalej tego tematu z r3600 + 2060s/70s/80s i jak to się ma do gier bo bez sensu.

Co do bzdur to piszesz je bardzo często, a twoją firmóweczką jest bzdura o zasilaczu.

 

@insulina Trochę się pogubiłeś. Masz 3900X i odradzasz 3600 do 1440p... gdzie tu logika? Większość i tak zalicza ścianę przy 4.3-4ghz.

 

Odpal dowolną grę w 1440p: Metro Exodus, Tomb Rider, Witcher 3, RDR2 - i masz już porównanie do 3600 bo to ten sam poziom w tej rozdzielczości.

Ja nie odradzam 3600 do 1440p tylko odradzam 3600 + 2080s bo to jest głupota w komputerze tylko do gier, nic więcej tylko gry. Gdzie jest logika dając do zestawu za 8000 ryzena 3600? Pisze to typ, który w jednym temacie i kwocie podaje jeden zestaw + kilka bzdur za dzień, dwa wychodzi zapytanie z takim samym zestawem i daje coś innego argumentując zupełnie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi dokładnie te bzdury z zasilaczem. Póki co jedziesz tylko i wycieczki osobiste.

 

Przeszkadza ci że ktoś szuka zestawu do samych gier? Masz o to pretensje?

 

Gdzie się gubisz? Z czym masz problem?

Pokaż mi te moje bzdury.

 

Cały czas czekam na testy z twojej strony. Nie dasz ich, bo ich nie ma. A ty sam piszesz totalne bzdury

 

Masz pretensje o zestaw za 4200 zł 2060s i o zestaw za 6200 z 2080s gdzie obydwa z nich są na ryżym 3600 a drugi z tych zestawów jest do 1440p? Serio?

 

Jeżeli masz jakieś obiekcje, to proszę o konkrety. Testy, wykresy, porównania. W innym przypadku dyskusja nie ma sensu

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę bzdury? Człowieku 4 dni temu do zestawu za 6000 DO SAMYCH GIER, BEZ STREAMÓW BEZ NICZEGO polecasz 3700x + 2070s, a teraz pieprzysz głupoty, że polecasz do zestawu za 8000zł 3600? Dwa dni później do zestawu za 5000k do samego grania już mówisz, że 3600 trzeba brać :hmm: Kolejny temat kwota 6000, a ty tak o sobie polecisz 3600 + 2070s akurat tutaj bo masz takie widzimisie, następny temat kwota 7000zł polecasz już 3700x + 2080S nie chce mi się dalej udowadniać twoich bzdur.

 

Jak chcesz to za to mogę tobie wstawić cały ten syf, który polecasz i wysyłasz cały czas z tego proline chyba jakieś reflinki :lol2: :lol2:

 

I nie mam mistrzu probolemu o to, że ludzie chcą komputery do grania tylko po prostu piszesz bzdury i skaczesz z kwiatka na kwiatek.

 

Twoje dwa dodatkowe wpisywane teraz same ciebie zakopują. Daj sobie spokój, już za dużo straciłem na ciebie czasu.

Edytowane przez insulina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć konkretne linki do tematów.

Widzisz gdzie tutaj jakieś reflinki?

 

Wrzuć też testy gpu

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wrzuć, na czerwono jeszcze zaznaczyć te bzdety? Frytki i cole jeszcze przyniosę żeby jaśnie pan mógł sobie ogarnąć, że syf na tacy podaje? :lol2: :lol2:

 

P.S Ważne, że jest kod na złożenie pc za 1zł :lol2: Kończę z tobą dyskusję bo nie chciałbym dojść do momentu w którym przysiądę do komputera i zrobię tobie prezentację co za bzdury piszesz. Na innym forum też był taki ananas, rozumy pozjadał tylko pestki zapomniał wypluć i się odbiło. :DD

 

Ja jeśli popełnię błąd i najnormalniej w świecie spieprzę sprawę to po prostu się do tego przyznam bo mi głowy za to nie zetną, ty lecisz ze swoimi ego wyżej niż widzisz i dla ciebie nie ma konstruktywnej krytyki, dla ciebie albo ktoś się zgadza z tobą albo jest beee. Tak to robią dzieci w przedszkolu.

 

Co do gpu to spojrzałem źle na test 2060s i 2070s, ale dalej wiem, że 3600 + 2080s to bzdura, oczywiście się przyznam i w tej kwestii rację ma @Vegmer, ale resztę brudów co ci wyciągnąłem są w stu procentach prawdą i jest to pokazane czarno na białym. ^^

Edytowane przez insulina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...