Forum PCLab.pl: RAM do procesora - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

RAM do procesora

#1 Użytkownik jest niedostępny   KazikOoo 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 12 Listopad 2019 - 01:56

Witam, zamierzam wymienić procesor, co w moim wypadku będzie wiązało się z wymianą płyty, a żeby wszystko dobrze działało, to obudowy z lepszą cyrkulacją powietrza, oraz dobrego chłodzenia. Parametry mojego pcta to: amd fx4300, gtx 1060 6gb, (nie wiem jaka płyta dokładnie, ale to w tym wątku jest akórat najmniej ważne), ram ddr3 hyperX fury blue 16gb 1866mhz. Pytam bo szukając procesorów na morele.net napotkałem coś czego na innych sklepach nie widziałem, a nigdy się z tym nie spotkałem, chodzi o to, że pod każdym procesorem na stronie widnieje, że obsługuje np ddr4 2666mhz, a support odpowiedział mi, że mój ram nie będzie działał z tym procesorem, co w sumie jest logiczne, ale chodzi mi o to, czy rzeczywiście tak jest, że nie będzie to działało ?

#2 Użytkownik jest dostępny   tompek 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 12 Listopad 2019 - 08:13

Support dobrze odpowiedział. Masz DDR3, a obecnie chyba każdy nowy procesor (a co za tym idzie) płyta obsługuje DDR4.
Ze starego kompa to możesz sobie zostawić np kartę graficzną i dyski.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Splendor_97 

• Honor ponad wszystko!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Listopad 2019 - 18:03

DDR3 jest niekompatybilne z DDR4,nawet takiej pamięci fizycznie nie włożysz do slotu DDR4 ze względu na wcięcie na module umiejscowione w innym miejscu.

Strona 1 z 1