Skocz do zawartości
Chanceik

Monitor do MacBooka Pro 2019 15 cali do 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Szukam monitora pod MacBooka Pro z 2019 roku 15 calowego, szukam monitora 25 cali w górę, na USB-C. Zależy mi najbardziej na kolorach, do 2000 zł. Fajnie jakby monitor mógł jednocześnie ładować Maca przez to złącze, słyszałem o czymś takim. Dzięki z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Kolejny poranek, a ja czuję się jakoś dziwnie, że nie muszę już w tym uczestniczyć   aczkolwiek distilla zostawię i jak się coś zjawi gdzieś to wam wkleję  Ten sport mnie uzależnił 😁
    • Oszczędzając na płycie bardziej w ten sposób. 3600 mimo 2 rdzeni mniej będzie w grach troszkę lepszy od 2700x. Ram min taktowany 3200 gdzie Ryzen najlepiej działa z 3600-3800. RX 5600 xt      jak nie chcesz GPU od AMD to 2060 z twojego koszyka.    
    • I tak na starcie sprzedadzą się wszystkie sztuki więc akurat w takiej sytuacji sklepom powinno zależeć, żeby normalni użytkownicy dostali karty (sklepy mogą stracić sporo na renomie marki, a zyskać sprzedając botom praktycznie nic)
    • hmm, nie jestem kompetentny, bo nie jestem fizykiem, wprost przeciwnie, humanista, naukami ścisłymi interesuję się jako amator - we wspomnieniach tego fizyka nie było żadnych analiz tego problemu, tylko wzmianka, że trudność polega na tym, jak wyobrazić sobie oddziaływanie fotonów, które przecież nie mają masy, jako masy, tzn na obdarzone masą cząsteczki powietrza tak, że zwiększa się ich ruch cieplny, czyli drgania masy - fotony oczywiście mają energię kinetyczną, itd, ale oddziałują nie z masą bezpośrednio, czyli z cząsteczką powietrza,  tylko przez cząstki elementarne tej masy, czyli elektrony - wzbudzają je, ale wzbudzone elektrony prawie natychmiast albo z pewnym opóźnieniem wypromieniowują tę wchłonięta energię też jako promieniowanie, itd, to promieniowanie jest znów absorbowane, wypromieniowywane, itd - czy to znacząco zwiększa ruch cieplny cząsteczek powietrza, czyli np O2, itd, nie wiem, i jaki jest mechanizm; wiadomo, że w ciele stałym to oczywiste, wystarczy wystawić cokolwiek na słońce - no ale ciało stałe chyba? miliony razy gęstsze, jest siatka krystaliczna, która przenosi drgania,  itd. natomiast powietrze zbyt rzadkie, żeby drgania tak się przenosiły; przy okazji czytałem, jak nieprecyzyjne są ludzkie sposoby wizualizowania procesów na poziomie fotonów, elektronów, itd - np pisze się, że elektron "przeskakuje" z jednej orbity na inną - ciekawe, jak cząstka obdarzona masą, wprawdzie malutka, ale jednak może poruszając się z prędkością prawie światła coś takiego zrobić - autor pisze, że lepiej sobie to wyobrazić w ten sposób, że elektron po prostu znika z jednego miejsca i prawie natychmiast pojawia się w innym - rzeczywiście, rewelacyjnie prosty sposób wizualizacji! czy nie lepiej raczej wyobrazić sobie elektron jako cząstkę i falę, bo wiadomo, że każda cząstka jest zarazem falą (Ziemia też), i że elektron przeskakując na inną orbitę przemieszcza się w obrębie własnej fali, bo im cząstka mniejsza tym fala dłuższa, i to z prędkością światła, bo jako fala elektromagnetyczna, nie jako masa - ale czym w tym wypadku byłby właściwy elektron, jako masa - miejscem, gdzie gęstość fali rośnie do nieskończoności? co do Greków i Słońca - skąd informacje, że tak dokładnie oszacowali odległość - trochę czytałem, i co do Księżyca się zgadzam, też czytałem o wielu sposobach określenia odległości, natomiast o Słońcu nie - w erze nowożytnej 1 wiarygodne oszacowania to pomiar Cassiniego, dyrektora Obserwatorium Paryskiego (zm. 1712), na pdstwie chyba paralaksy Marsa, mierzonej w Paryżu i Gujanie Francuskiej - wyszło mu trochę za mało, czyli ok 120 mln; pomiar dokładny to Anglików, chyba ok 1780, ale główna zasługa Jamesa Cooka, tego żeglarza, który dokładnie zmierzył w Polinezji pozycję Wenus podczas przejścia przez tarczę Słońca  - tym wyszło troszeczkę za dużo, czyli 153; ale o Grekach i takiej dokładności! nic mi się nie trafiło     
    • Podobno starsze gry mają dostać dedykowane ulepszenia pod Series S/X.
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...