Skocz do zawartości
Bienek

[do 2850zł] 17 do biura

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

proszę o pomoc w wyborze laptopa do pracy. Koniecznie 17 cali, co najmniej 8gb ram, z win10. Procesor to chyba tylko coś z i3, i5 lub ryzen. I żeby był przyzwoicie wykonany.

Ma to być totalnie biurowy użytek, żadnych multimediów czy gier, dlatego jeżeli ocenicie, że spokojnie wystarczy sprzęt za np. 2300 zł to byłoby super :)

 

Mój typ:

https://www.x-kom.pl/p/468553-notebook-laptop-173-hp-17-i3-7020u-8gb-240-win10-ips.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja propozycja - na bardzo upartego można ale to i3 już jest mocno wiekowe i w tej cenie jest to mało opłacalny wybór gdzie w budżecie masz już model z 4 rdzeniowym 8 wątkowym procesorem:

 

HP 17 Ryzen 5-2500U/8GB/240/W10 IPS Silver = 2649 zł

 

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Troszkę mi się zmieniła sytuacja i muszę kupić jednak dwa komputery w budżecie do 2000zł za sztukę. Czy poniższe są godne polecenia?

 

https://allegro.pl/oferta/lenovo-ideapad-320-17-3hd-i3-8gb-ssd240-dvd-w10-8486213296

 

https://allegro.pl/oferta/mocny-laptop-hp-i5-8250u-8gb-240gb-ssd-17-3-w10-8656585486

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ani jeden ani drugi. Obydwa laptopy mają ekrany TN - bardzo słabej jakości zmieniające kolory w zależności od kąta patrzenia. Dodatkowo jeden z nich ma matrycę błyszczącą. Obydwa mają rozdzielczość 1600x900 zamiast pełnego 1920x1080 FullHD.

 

Oczywiście w tej cenie nie ma zbytnio innego wyboru.

 

Tyle tylko że wybieranie na siłę laptopa 17,3 cala z rozdzielczością mniejszą niż FullHD mija się zupełnie z celem - 15,6 cala z FullHD i do tego ekranem IPS będzie tu o niebo lepszym wyborem.

Wtedy lepiej wybrać mocny procesor 2 rdzeniowy i ekran matowy IPS, np:

 

Dell Inspiron 5584 i3-8145U/8GB/256/Win10 FHD Srebrny - 2099 zł

 

A jeśli nie potrzebujesz systemu to wtedy warto dopłacić do lepiej wykonanego laptopa (z aluminium), z podświetlaną klawiaturą:

HP Pavilion 15 i3-8145/8GB/256 Silver - 2099 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszne złomce na tym aledrogo. Jest fajny Asus, ale system musiałbyś dokupić gdzieś oryginalny za około 250zł.

 

ASUS VivoBook 17 X712FA i3-8145U/8GB/256 - 2299zł

Dobra matryca 17,3" FullHD 1920x1080p ze szerokim kątem widzenia 178stopni i cienkim obramowaniem.

 

Acer Aspire 5 i3-8130U/8GB/256/Win10 FHD IPS - 2299zł

Dobra matryca -//- z ładnymi kolorami. Laptop ma Windowsa w cenie, natomiast w przypadku Asusa trzeba dokupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest taka, że dwoje moich pracowników będzie wykonywać pracę zdalnie z domu. Obydwoje uparli się na 17 cali, bo oni nie będą się wysilać i patrzeć w małe pudełko, stąd takie kryteria przyjąłem. Czy jest jakieś sensowne rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest taka, że dwoje moich pracowników będzie wykonywać pracę zdalnie z domu. Obydwoje uparli się na 17 cali, bo oni nie będą się wysilać i patrzeć w małe pudełko, stąd takie kryteria przyjąłem. Czy jest jakieś sensowne rozwiązanie?

 

Tak, powiedzieć im że ty jesteś szefem a nie oni twoimi i nie będziesz im kupował wedle ich widzimisie. Mam pod sobą ponad 50 osób którym dostarczam sprzęt i oprogramowanie i jakby mi ktoś z takim tekstem wyskoczył to od jutra liczyłby wszystko na kalkulatorze....

 

Serio. Albo zwiększasz budżet i kupujesz sensowną 17tkę albo kupujesz sensowne 15,6. Kupowanie byle gówna po to żeby miało 17 cali bo tak chce pracownik to głupota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest taka, że dwoje moich pracowników będzie wykonywać pracę zdalnie z domu. Obydwoje uparli się na 17 cali, bo oni nie będą się wysilać i patrzeć w małe pudełko, stąd takie kryteria przyjąłem. Czy jest jakieś sensowne rozwiązanie?

Skoro praca z domu, to może wrzucić im poleasingowy PC+Monitor 24"- spokojnie do 2000zł/kpl ogarniesz zestaw poleasingowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del.

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro praca z domu, to może wrzucić im poleasingowy PC+Monitor 24"- spokojnie do 2000zł/kpl ogarniesz zestaw poleasingowy.

 

Otóż to, jak praca z domu to tym bardziej. I robisz szach mat bo kupujesz taki zestaw i na zdziwienie pracownika odpowiadasz że "nie będą przecież siedzieli przed jakimś małym pudełkiem więc im kupiłeś po 24 cale " :E

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe już widzę, jak ktoś poświęca swoje miejsce w mieszkaniu na sprzęt komputerowy... ma działać szybko i jakoś to wszystko mielić, a to czy będzie obraz ładny czy nie - niech się sami męczą...

 

trzeba też zrozumieć, że kiedy pracują to pracują, a potem wrócą inni domownicy i trzeba zabrać lapka, gdzieś go schować, bo nie każdy ma tyle miejsca, żeby upchnąć dodatkowe biurko, krzesło i zestaw komputerowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, skoro chcą 17", to im kup, przecież to nie Ty będziesz na nich pracował. Najlepiej niech coś sami zaproponują- z pracownikami trzeba rozmawiać, a nie traktować z góry-oczywiście są takie sytuacje kiedy trzeba być stanowczym, ale nie wydaje mi się, żeby to była taka sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pracownikami trzeba rozmawiać, a nie traktować z góry-

 

No jak widać w tej sytuacji pracownicy nie byli zbyt chętni do rozmowy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...