Skocz do zawartości
fleszz

Sklep internetowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jaki wybrać skrypt sklepu internetowego?

Co jest najlepsze pod względem funkcjonalności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę w pracy, a pracuje przy preście. To owszem, daje ona wielkie możliwości i chyba z tych wszystkich silników jest najbardziej elastyczna jeżeli chodzi o rozbudowę. Jednak jaki silnik by nie wybrać, to z każdym napotkamy na mniejsze bądź większe problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie drogi. Pierwsza to pójście samodzielnie: wykup domeny, serwera, instalacja i konfiguracja skryptu, integracja szablonu i modułów (moduły są zwykle płatne, sam skrypt jest darmowy). Dla kogoś kto się zna na programowaniu, kodowaniu jest to dobra opcja.

Druga to skorzystanie ze skryptów typu Shoper. Możesz testowac przez 14 dni i samodzielnie zobaczyć czy Ci ta obsługa pasuje. Obsługuje płatnosci (dotpay) i te sprawy. Płatne są dodatkowe moduły (np płatności na popularnym payu czy paypal), integracja z allego, ebay, ceneo i inne. Poza tym daje możliwość prowadzenia księgowości online za pomoca programów księgowych. Musiałbyś poczytąć, bo na ten temat ludzie piszą prace magisterskie.

Edytowane przez Jastim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójście samodzielną drogą nie jest najlepszym rozwiązaniem – instalujesz Woo i musisz dokupić prawie każdy moduł. Paczkomaty? 1300 zł, DPD? 1100 zł etc.. pomijając fakt, że jak musisz przejść audyt RODO bo ktoś Cię zgłosi to powodzenia w tłumaczeniu że to darmowy sklep, nie wiesz jak przebiega proces autoryzacji dostępu do danych, jak dokładnie dane klientów są w sklepie zabezpieczone. Tak jak Jastim słusznie napisał – istnieje druga droga – model SaaS (abonament) ale… dobry SaaS to połowa sukcesu. Shoper może jest i fajny ale coraz więcej rzeczy płatnych które kiedyś były i powinne być bezpłatne. Chcesz użyć PayU jako firmę przyjmującą płatność? Płać co miesiąc. Dlaczego – skoro było jeszcze niedawno za darmo? Wprowadzili własne płatności i „na siłę” chcą przejąć rynek i zmusić Ciebie do rezygnacji z PayU. Korzystałem więc wiem. Alternatywa? Jest ich sporo – ja ostatnio mam shopelo.pl Może nie ma tego wszystkiego co Shoper ale wolę nie być zaskoczony, że pod koniec miesiąca dostaję fakturę na 1400 zł bo zamiast shoperowego systemu płatności używam PayU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, jeśli chodzi o sklepy internetowe, to faktycznie możliwości są spore. Ale zdecydowanie lepszym rozwiązanie jest posiadanie własnej platformy niż abonamentowej. Na https://www.mmarketing.com.pl/ile-kosztuje-zalozenie-sklepu-internetowego-i-jego-utrzymanie/ znalazłam artykuł na temat sklepów właśnie. Poczytaj, może to pomoże Ci dokonać wyboru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...