Forum PCLab.pl: Upgrade - Alienware M17x R2 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Upgrade - Alienware M17x R2

#1 Użytkownik jest niedostępny   Gadomix 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 12 Listopad 2019 - 12:35

Witam!

Jest to mój pierwszy post także jeśli popełnię jakieś błędy bądź złamię nieumyślnie regulamin to mnie poprawcie! :)

Od pewnego czasu myślę nad małym upgradem mojego Alienwara. To na czym zależy mi najbardziej to dysk SSD typowo pod system i ewentualnie pod foldery steam'owe.
Dodatkowo przydałoby się dorzucić ramu bo obecnie mam 6GB(1x4GB/1x2GB). Co do reszty tj. karta graficzna i procesor to też wypadałby coś podziałać.

Dobra.. do konkretów!

Prosiłbym was o jakieś porady odnośnie tego co mógłbym wsadzić do środka. Nie mam zbyt dużej wiedzy w tym zakresie także na prawdę liczą na jakieś dobre dusze.
Budżet? Czym mniej tym lepiej, ale wiadomo że ma to też jakoś chodzić żeby dało się na spokojnie po robocie zagrać w CS:GO czy jakąś inną gierkę.

Sam od siebie myślałem nad tym dyskiem: GOODRAM 256GB 2,5" SATA SSD.
Od razu zapytam czy raczej odradzacie czy mogę poważniej nad nim myśleć? Głównie chodzi o fajną cenę + plus pojemność która mi bez problemu starczy.

Pozdrawiam!

Załączone pliki

#2 Użytkownik jest dostępny   AndrzejTrg 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 12 Listopad 2019 - 12:49

Sprzedać laptopa, kupić nowego.

#3 Użytkownik jest niedostępny   lubię zimne 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 12 Listopad 2019 - 13:04

Jeżeli jesteś zdecydowany na modernizację, to zacznij od podania dokładnej specyfikacji laptopa. Dysk lepiej wziąć trochę większy - napisałeś o Steam - gry zajmują coraz więcej miejsca a dysk ssd w większej części zapełniony potrafi nieźle zwolnić.

#4 Użytkownik jest dostępny   AndrzejTrg 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 12 Listopad 2019 - 14:54

Jeśli by tylko chodziło o zmianę dysku, to spoko, ale zmieniać proc i grafe w laptopie jest w ogóle bez sensowne.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Gadomix 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 12 Listopad 2019 - 15:24

Zobacz postlubię zimne, o 12 Listopad 2019 - 13:04, napisał(a):

Jeżeli jesteś zdecydowany na modernizację, to zacznij od podania dokładnej specyfikacji laptopa. Dysk lepiej wziąć trochę większy - napisałeś o Steam - gry zajmują coraz więcej miejsca a dysk ssd w większej części zapełniony potrafi nieźle zwolnić.

Wrzucam Ci od razu screena z programu Speccy. Jeśli przyjął się tutaj ogólnie jakiś inny to po prostu napiszcie jaki i wstawię z niego :)

Zobacz postAndrzejTrg, o 12 Listopad 2019 - 14:54, napisał(a):

Jeśli by tylko chodziło o zmianę dysku, to spoko, ale zmieniać proc i grafe w laptopie jest w ogóle bez sensowne.

Chodzi głównie o to by laptop zaczął działać sprawniej. Szybkość radzenia sobie z podstawowymi czynnościami tj. windows lub przeglądarka.
Dodatkowo poprawa wydajności w grach (stąd myśl o dorzuceniu ramu). Nie mówię tutaj o 300fps na utrla, tylko żeby faktycznie była czysta płynność w grze.

Tutaj wcześniej wspomniany screen. Nie dodał się we wcześniejszym poście.

Załączone pliki

#6 Użytkownik jest niedostępny   lubię zimne 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 12 Listopad 2019 - 16:10

Dysk wymień na coś w tym stylu:
https://www.x-kom.pl...-ssd-cl100.html
tanio i przyzwoicie
https://www.x-kom.pl...-ssd-mx500.html
dobrze i komfortowo

pamięć RAM wymień na 2x4GB 1333Mhz tej samej firmy, żeby działała w trybie dual channel. Możesz też dokupić taką samą kość 4GB jaką już masz.

Procesor i karta jeszcze dadzą radę. Mógłbyś jedynie wymienić pastę na nową.

#7 Użytkownik jest niedostępny   Gadomix 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 12 Listopad 2019 - 20:12

Więc robi nam się obecnie takie zestawienie:

GOODRAM 480GB 2,5
2x GOODRAM 4GB 1333MHz
Od razu pasta tak jak wspomniałeś, przyjmijmy że będzie to Arctic MX2

Jeśli takie zestawienie gwarantuje mi poprawę mojego lapka, a przede wszystkim odmulenie go to super!

Ja i tak raz jeszcze wrócę do tematu grafiki i procka. Powiedziałeś że obecne dadzą jeszcze radę, a gdyby jednak chciałbym myśleć o wymianie tych komponentów?
Istnieją jakieś lepsze zamienniki w rozsądnej cenie czy faktycznie trzeba iść już tutaj w koszta i nie ma to najmniejszego sensu?

#8 Użytkownik jest niedostępny   lubię zimne 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 12 Listopad 2019 - 22:04

Po wymianie dysku, RAM-u, pasty i postawieniu systemu od nowa odczujesz dużą różnicę.

Jeżeli chodzi o procesor i kartę, to jeżeli ich wymiana jest możliwa (procesor nie jest wlutowany i karta jest na złączu MXM) to raczej nieopłacalna. Twój procesor jest 8-wątkowy, więc nadal daje radę. Jeżeli po zmianach powyższych podzespołów (dysk i RAM) będzie brakowało mocy, to pozostanie tylko zakup nowego sprzętu.

Jeżeli jednak chciałbyś się dalej bawić, to pozostaje sprawdzić gniazdo procesora i ewentualne zamienniki CPU o tym samym TDP oraz czy karta jest na złączu MXM czy lutowana.

Strona 1 z 1