Skocz do zawartości
sosna900

[Modernizacja] komputera do gier (+600zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym ulepszyć swój komputer pod względem wydajności w grach. Mam na to około 600 zł. Co było by najlepszy rozwiązaniem ? Dorzucić ram? Nowy procesor lub karta graficzną? W ostatnim czasie dokupiłem jedną kość ram oraz wymieniłem dysk z HDD na SSD.

 

Pamięć Corsair DDR3 4GB 1333MHz CL9 (CMV4GX3M1A1333C9) x2

Dysk SSD Crucial MX500 500GB SATA3

Procesor Intel i5-2500 3,30ghz

Karta graficzna GTX 750 4gb

Płyta główna Asus P8B75-M Intel B75 LGA 1155

Zasilacz be quiet! Pure Power L7-530W 80plus

 

Zapomniałem dodać że interesują mnie nowe, nie używane podzespoły

Edytowane przez sosna900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana procka na i7-2600(do 300złmax), sprzedajesz swój procesor i szukasz używanych rx570/580/GTX1060

 

Edit: Za 600zł w nowych częściach nie kupisz nic. Niewiele ponad 600 zł można kupić rx570, ale tylko tyle i przy swoim 4 rdzeniowym procku nie poszalejesz, choć w wielu grach zobaczysz wzrost wydajności.

 

Procków nowych do twojej płyty nawet nie produkują. w grę wchodzi tylko używany i nie ma się co bać bo procesory się raczej nie psują

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zaczynaj od GPU.

Za 600 zł dostaniesz na allegro GTX 1060 6GB. Kwestia trafienia. Jak będzie ciężko dostać, to RX 580 8GB.

Następnie sprzedaj obecnie posiadaną GPU, CPU i postaraj się przejść na i7 2600.

Tutaj do CPU naprawdę wiele nie będziesz musiał dołożyć.

 

To mobo masz w wersji z 4 bankami na pamięci? Nie jest to wersja P8B75-M LX?

Jak tam są cztery sloty, to w między czasie dorzucić jeszcze kostkę 4 GB

 

Wróć jeszcze. Jako, że masz iGPU, to może najpierw zmień sobie CPU. Kup z budżetu jaki masz i7 2600. Następnie sprzedaj obecnie posiadany procesor, obecnie posiadaną kartę graficzną. Do czasu zakupu karty graficznej będziesz mógł działać na iGPU Intela

 

Jest to bardzo często przez znawców lekceważona funkcja a jak widać czasami jest bardzo przydatna.

 

Finalnie masz taką wydajność

https://www.youtube.com/results?search_query=i7+2600+GTX+1060

 

Skok wydajnościowy będzie tutaj ogromny patrząc na to, że jedziesz na GTX 750.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. A jeśli chciałbym tylko nowe, nie używane części ? Zraziłem się już 2 razy do używanych GPU :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na x-kom masz chyba ASUS Dual RX 580 4GB za 650 zł.

Śmiało brać albo czekaj na czarny piątek ale to weź tam znowu coś traf.

CPU i7 2600 nowego nie kupisz. Tylko rynek wtórny.

 

Sama zmiana GPU doda tutaj skrzydeł. CPU czy cała podstawkę można zmienić za jakiś czas.

 

 

Z tym, że na filmie masz wersję 8GB

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepszym rozwiązaniem będzie kupno GPU ? Mój procek da sobie rade z RX580 8gb? No i po jakimś czasie zmienić wtedy płytę główną wraz z prockiem i ewentualnie dorzucić ram, tak ?

Widzę że rx580 da się kupić za jakieś 800 zł, konkretnie ten: RX-580P8DFD6 . Może warto już dorzucić te 200 zł i wziąć tego, zamiast ASUS Dual RX 580 4GB

Edytowane przez sosna900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek da rade w wielu grach, ale w najnowszych i wszędzie tam gdzie trzeba więcej wątków niż twoje 4, będzie się krztusił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, dziękuje, także szukam RX580 8gb. Muszę zwracać uwagę na wersje chłodzenia ? Widzę że są różne. Najbardziej korzystną cenowo znalazłem od Sapphire, będzie ok ? Planuje jeszcze zakup kart sieciowej z WIFI, znacie jakąś godną polecenia? Na ten moment używam takiego badziewia na usb z antenką ale z 5m i przez jedną scianę ma polowe zasięgu. Myślę nad wewnętrzną. No i ostatnie pytanie bo chciałbym zmienić obudowę na Chieftec CI-01B-OP, czy jeśli do niej zamontuje mój sprzęt + nową RTX580 nie będzie tam za gorąco ? Wrzucić jakieś wentylatorki ? Dzięki

Edytowane przez sosna900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, dziękuje, także szukam RX580 8gb. Muszę zwracać uwagę na wersje chłodzenia ? Widzę że są różne. Najbardziej korzystną cenowo znalazłem od Sapphire, będzie ok ? Planuje jeszcze zakup kart sieciowej z WIFI, znacie jakąś godną polecenia? Na ten moment używam takiego badziewia na usb z antenką ale z 5m i przez jedną scianę ma polowe zasięgu. Myślę nad wewnętrzną. No i ostatnie pytanie bo chciałbym zmienić obudowę na Chieftec CI-01B-OP, czy jeśli do niej zamontuje mój sprzęt + nową RTX580 nie będzie tam za gorąco ? Wrzucić jakieś wentylatorki ? Dzięki

1.Wypadałoby zwracać uwagę :P Sapphire zrobił akurat wyjątkowo udane wersje.

2.Nie orientuje się. Potrzebujesz coś pod PCIe z anteną zewnętrzną ale modeli to nie znam.

3.Ciekawa buda. Z tego co widzę jest pod micro ATX i zasilacz w pełnym ATX więc to co masz wejdzie. Podają długość karty nawet 32cm więc rx580 spokojnie się zmieści. Może być troszkę gorąco chociaż ta kostka wygląda na przewiewną. No ale ciasno będzie. Ciężko mi powiedzieć jak tam będzie wyglądała cyrkulacja powietrza ale sensownie zamontowany wentylator na pewno nie zaszkodzi. Np. na tył wyrzucający ciepłe powietrze.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując zamawiam:

-wentylator be quiet! PURE WINGS 2 120mm 1x

-obudowę Chieftec CI-01B-OP

-Karta sieciowa TP-LINK TL-WN881ND

-Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ 8GB GDDR5

 

Czy ktoś ma może jakieś zastrzeżenia, mogę zamawiać :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...