Skocz do zawartości
newuser3

Komp pod montaż i grafike 2D

Rekomendowane odpowiedzi

Obie płyty pracują w tej samej konfiguracji VRM, kwestie złącz to już indywidualna sprawa. Ale jak masz zamiar wydać ponad 1000 zł na płytę, to Aorus Master się kłania.

 

Dyski Samsunga zarówno MLC jak TLC się mocno grzeją i nie jest to jakiś super dysk do Video, ale pytanie jak wydajny jest ten radiatorek na płycie, i czy w ogóle załatwi sprawę

throttlingu. Taniej masz równie dobre i sporo tańsze 8200 PRO i kwestie temperatur masz z głowy.

 

Można startować od RTX 2060S - bo to jest klon 2070, w dodatku 300 zł tańszy, i pytanie czy warto teraz dopłacać do 2070S - mógłbyś to uzgodnić z użytkownikiem T_G o ile jakimś cudem tu trafi.

ok, wezme tą tańsza płyte aourosa. Co do dysków to sufgerowałem się tym co polecają - te samsungi mają bardzo dobre opiniie, adat nie używałem - rzeczywiście to będzie lepszy wybór? niby prędkości zapisu mają niższe wg specyfikacji.

zastanawiam się nad zasilaczem, czy 650 W będzie ok czy nie potrzebuje 750? możliwe ze w przyszlości dorzuce interfejs audio, może 2 dyski HDD na backup spięte w raid1. Zasilacz be quiet! Straight Power 11 750W (BN283?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na opinie i tranfery nie patrz. Jest masa dysków z szrot kontrolerami i tlc z dobrymi opiniami. Większość osób nie ma porównania i używa ich w warunkach "domowych" do gier, stąd pozytywne opinie.

TLC

- ponad 30 stopni na korzyść Adaty

MLC https://tpucdn.com/review/samsung-970-pro-ssd-512-gb/images/flir.jpg

Użytkownicy którzy pracują na tych dyskach narzekają na spadki wydajności. ALe tak jak mówiłem, trzeba by było je sprawdzić z radiatorem i dobrym nawiewem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na opinie i tranfery nie patrz. Jest masa dysków z szrot kontrolerami i tlc z dobrymi opiniami. Większość osób nie ma porównania i używa ich w warunkach "domowych" do gier, stąd pozytywne opinie.

TLC

- ponad 30 stopni na korzyść Adaty

MLC https://tpucdn.com/review/samsung-970-pro-ssd-512-gb/images/flir.jpg

Użytkownicy którzy pracują na tych dyskach narzekają na spadki wydajności. ALe tak jak mówiłem, trzeba by było je sprawdzić z radiatorem i dobrym nawiewem.

to już mi mocno pokrzyżowaleś plany:) im bardziej się zastanawiam nad doborem cześci tym gorzej bo coraz to nowe mankamenty wychodza. chciałbym tak dobrać podzespoły aby było możliwie jak najwydajniej, uniknać wąskich gardeł itp. dlatego chciałem drogiego samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź Adate i po problemie. SX 8200 PRO 500 zł za 1TB, 970 EVO 800 zł - czysta kalkulacja, nawet limit tbw jest podobny. A drugi Samsung może zostać, ale 970 PRO na MLC - wytrzymałe kostki i szybszy od tych dwóch.

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie chłodzenie dać do tego i9 9900k? początkowo miał być dark rock pro 4, myslałem nad noctua nh-d15, ale tak zastanawiam się nad krakenem? czy warto dopłacić te kilka stówek do krakena? walory rgb mnie mniej interesują bardziej efektywność chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wacham się też nad pamięciami:

czy

Pamięć G.Skill Trident Z Neo, DDR4, 64 GB,3600MHz, CL16 (F4-3600C16Q-64GTZNC)

czy

Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 64 GB,3200MHz, CL16 (F4-3200C16Q-64GVK)

a możę coś innego?

Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 (PV416G300C6K)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua chyba najwydajniejsza i najcichsza, ale sprawdź kompatybilność z mobo i czy wejdzie do obudowy - to duża wieża.

Ramy lepiej żeby były niskie, żeby na 100% wejść pod wieżę z wentylatorem. A tak poza tym to z listy kompatybilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślicie że kupowanie poszczególnych elementów w róznych sklepach to dobry pomysł? dziś na promce moreli udało mi się zamówić i9 za 2099zł, zastanawiam sie czy na BF nie bedzie też ciekawych ofert i może coś czego potrzebuje do zestawu będzie akurat? są jakies minusy takiego zamawiania? czasowo mi sie nie spieszy

caly czas nie wiem jakie pamieci brac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie to już sam sobie musisz odpowiedzieć. Nie ma jakichś "tajnych" (?) problemów z taką formą kompletowania zestawu.

 

Ram: to już chyba poruszaliśmy. Jak nie oczekujesz gwarancji (??) OC od ramu, to praktycznie wszystko jedno, co kupisz. Albo będzie spełniać wytyczne opisane na pudełku, i wtedy jest ok. Albo coś jest nie tak ze sprzętem i idzie do zwrotu.

 

Czekanie: za chwilę (ten miesiąc) będzie premiera nowej generacji cpu Intela w linii HEDT. Kiedy pojawią się cpu linii konsumenckiej, tego nie wiem, musisz może zajrzeć do działu cpu tutaj na forum. Niektórzy forumowicze siedzą głęboko w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włąsnie nie wiem co do pamięci który model brać w cenie do 1500zł,

 

obudowa - mysle nad 900 beq, tylko czy jest sens dopłacać 200zł do rev2? jakie ona ma plusy w stosunku do rev1? nie potrzebuje ładowarki bezprzewodowej do komórki np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak możecie zerknijcie czy wszystko jest ok,

www.morele. net/inventory/info/33979f01/

 

szczegolnie czy płyta procek i pamieci sie nie pogryza (i czy nie wziasc jakis innych pamiątek?) chłodzenie nie powinno przeszkadzać? zasilacz biore mocniejszy na zapas (moze kiedys dołoże 2 karte)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena pamięci porażka. 64GB 3000 MHz CL15 to masz za połowę tych Twoich.

Jak Tu widzisz tego SX 8200 Pro 1TB oraz EVO1TB. Co pójdzie na co? Ty sam jeszcze masz jakieś 4 swoje SSD. Ten 970 Pro na MLC miła sprawa ale 512 GB pod system? Pod surowy materiał raczej mała pojemność. Dawać 970 Pro 512 na system i soft nie ma sensu. Z tym wszystkim się nie pomieścisz, bo dwa dyski pod M.2 zabiorą Ci złącza SATA. Co będzie robić za magazyn? 12000 zł to i jakiś RAiD na backup by się przydał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena pamięci porażka. 64GB 3000 MHz CL15 to masz za połowę tych Twoich.

Jak Tu widzisz tego SX 8200 Pro 1TB oraz EVO1TB. Co pójdzie na co? Ty sam jeszcze masz jakieś 4 swoje SSD. Ten 970 Pro na MLC miła sprawa ale 512 GB pod system? Pod surowy materiał raczej mała pojemność. Dawać 970 Pro 512 na system i soft nie ma sensu. Z tym wszystkim się nie pomieścisz, bo dwa dyski pod M.2 zabiorą Ci złącza SATA. Co będzie robić za magazyn? 12000 zł to i jakiś RAiD na backup by się przydał?

jaką pamiec proponujesz z moreli? jak mozesz daj linka

dyski planuje zrobic tak: system i programy na SSD Samsung 860 EVO 1TB SATA3 (MZ-76E1T0B/EU), pliki robocze projektów na Dysk SSD Samsung 970 PRO 512GB PCIe x4 NVMe (MZ-V7P512BW) LUB Dysk SSD ADATA XPG SX8200 PRO 1TB PCIe x4 NVMe (ASX8200PNP-1TT-C). Tempy cache - Dysk SSD Samsung 970 PRO 512GB PCIe x4 NVMe (MZ-V7P512BW) LUB Dysk SSD ADATA XPG SX8200 PRO 1TB PCIe x4 NVMe (ASX8200PNP-1TT-C) Generalnie zastanawiam sie ktory dysk lepiej się nada do czego, wolałbym 1TB na pliki robocze tylko nie wiem jak ten samsung z temperaturami sobie poradzi (ktory dysk bedzie wydajniejszy). na tempy mógłbym wziąśc mniejszy adata - 256 ale ceny są tak niskie ze wziałem 1TB z rozpędu (chyba ze lepiej wypadnie opcja nr 2 gdzie on robi jako dysk na pliki robocze).

Taka konfiguracja dyskow przewija sie na zagranicznych portalach jako ideal pod montaz (dysk 2,5 ssd na system i soft, szybki m2 na pliki robocze, szybki m2 na temp). Jestem otwarty na propozycje. Te 3 dyski mi chyba nie wysyca pcie? dlatego nie bede moich starych ssd podlaczal i dam je do drugiego kompa a tu pojdą nówki. Material zgrywam na zew. backup (6TB) takze nie potrzebuje talerzowki na ten cel (te pojemnosci spokojnie wystarcza na prace jaka robie.

 

Moze cos lepszego doradzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci G.Skill Aegis mają dobrą cenę

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-aegis-ddr4-32-gb-3000mhz-cl16-f4-3000c16d-32gisb-4034104/

 

Na temp cache bierz coś taniego na SATA/AHCI albo użyj do tego któryś dysk ze swojego.

Naprawdę szkoda dysku NVME na zapis śmieci.

860EVO 1TB na system i soft?

 

Ja bym to zrobił tak:

 

- NVME 512 GB SX 8200 Pro, MP510, CS3030 na system i soft

- NVME 2TB SX 8200 Pro, MP510, CS3030 na surówkę

- jakieś tani SSD SATA/AHCI na cache i temp.

 

Zostaje do rozpatrzenia kwestia magazynu.

 

970 Pro czy SM961 albo nawet i M8P na MLC spoko opcje pod surówkę ale jednak ceny i jeszcze raz ceny. Jak zmieścisz się na 512GB, to ok. Można brać 970 PR0 bo M8P EOL a jak trafi się SM961 to cena totalna lipa

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci G.Skill Aegis mają dobrą cenę

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-aegis-ddr4-32-gb-3000mhz-cl16-f4-3000c16d-32gisb-4034104/

 

Na temp cache bierz coś taniego na SATA/AHCI albo użyj do tego któryś dysk ze swojego.

Naprawdę szkoda dysku NVME na zapis śmieci.

860EVO 1TB na system i soft?

 

Ja bym to zrobił tak:

 

- NVME 512 GB SX 8200 Pro, MP510, CS3030 na system i soft

- NVME 2TB SX 8200 Pro, MP510, CS3030 na surówkę

- jakieś tani SSD SATA/AHCI na cache i temp.

 

Zostaje do rozpatrzenia kwestia magazynu.

 

970 Pro czy SM961 albo nawet i M8P na MLC spoko opcje pod surówkę ale jednak ceny i jeszcze raz ceny. Jak zmieścisz się na 512GB, to ok. Można brać 970 PR0 bo M8P EOL a jak trafi się SM961 to cena totalna lipa

sugerowalem sie podzialem dyskow wg tego co pisza/testuja na pudget system:

 

https://www.pugetsystems.com/recommended/Recommended-Systems-for-Adobe-Premiere-Pro-CC-143/Hardware-Recommendations

lub tu:

 

wg tego, lepiej dac zwykly ssd na system a premiere i after effects lepiej zadziala z szybkim dyskiem na tempy i cache i drugim na pliki zrodlowe.

ja nie potrzebuje duzych dyskow jak 2tb, zmieszcze sie nawet na 1TB max.

daj raz jeszcz link do pamieci ale ze spacja bo wywalilo go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - czy jest jakas roznica jak zamawia się kości pojedynczo 4x16GB czy też d razu w pakiecie? (64) pytam bo wtedy sa inaczej oznaczone i tych drugich nie mam nna liscie kompatybilnosci. tam sa tylko 4,8 i 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Nie ma gwarancji, że dostaniesz indentyczne pamięci kupując oddzielnie moduły, ponieważ mogą się różnić chipami i rewizją, dlatego najlepiej kupować z jednego źródła cały pakiet, ale niektóre są identyczne i różnią się tylko oznaczeniem ilości modułów w nazwie. Coś słabo szukasz, jest pełno 32, np. F4-3200C16Q-32GVK, ale o jakiej płycie mowa?

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Nie ma gwarancji, że dostaniesz indentyczne pamięci kupując oddzielnie moduły, ponieważ mogą się różnić chipami i rewizją, dlatego najlepiej kupować z jednego źródła cały pakiet, ale niektóre są identyczne i różnią się tylko oznaczeniem ilości modułów w nazwie. Coś słabo szukasz, jest pełno 32, np. F4-3200C16Q-32GVK, ale o jakiej płycie mowa?

tylko ze ja potrzebuje 64GB, te ripjawsy mi odradzili jedni. w roznych zestawach przewijaja sie rozne pamieci ale jak sprawdzam w zgodnosci do plyty - to ich nie ma.

plyta to aorus z390.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mecze sie wyborem pamieci, mam opcje:

https://www. morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-ddr4-64-gb-3466mhz-cl16-f4-3466c16q-64gtzsw-1061900/

https://www. morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-ddr4-64-gb-3600mhz-cl17-f4-3600c17q-64gtzkw-1637744/

https://www. morele.net/pamiec-crucial-ballistix-sport-lt-ddr4-64-gb-3000mhz-cl15-mecc-206-6062138/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jak możecie zerknijcie czy wszystkie podzespoły będą pasować do siebie:

https://www. morele.net/inventory/info/6484ad4a/

 

Napęd Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS

 

62,99 zł

Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 4 PRO BK022 (BK022)

 

325,60 zł

Dysk SSD Samsung 970 PRO 512GB PCIe x4 NVMe (MZ-V7P512BW)

 

659 zł

Płyta główna Gigabyte Z390 AORUS PRO

 

839 zł

Dysk SSD ADATA XPG SX8200 PRO 1TB PCIe x4 NVMe (ASX8200PNP-1TT-C)

 

589 zł

Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 2070 Super GAMING OC 3X 8GB GDDR6 (GV-N207SGAMING OC-8GD)

 

2 439 zł

Obudowa be quiet! DARK BASE PRO 900 BLACK REV. 2 (BGW15)

 

990,33 zł

Dysk SSD Samsung 860 EVO 1TB SATA3 (MZ-76E1T0B/EU)

 

647,99 zł

 

Zasilacz Corsair RM850X (CP-9020180-EU)

577,44 zł

 

Pamięć Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 32 GB,3000MHz, CL15 (BLS2K16G4D30AESB) -2

 

683,08 zł

 

moze jakies ostatnie rady? albo ciekawe okazje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...