Skocz do zawartości
littleprince17

Komputer włącza się i wyłącza po jednej sekundzie w nieskończoność.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Napotkał mnie ostatnio taki problem. Na mojej płycie Gigabyte GA-P67A-UD3 kupionej od kolegi był troszeczkę zrypany BIOS (komputer często się restartował przy próbie odpalenia systemu, ale w końcu system startował). Zrobiłam aktualkę do nowego BIOSU F6 myśląc że to naprawi problem. Niestety, kilka godzin po aktualce gdy próbowałam wejść w boot menu komputer się zrestartował i popadł w pętlę.

 

Pętla ta polega na tym, że komputer włącza się dosłownie na sekundę (ledy na obudowie się świecą, wentylatory się kręcą), po czym się wyłącza i włącza znowu, kontynuując pętlę. Teraz moje pytanie brzmi: co mogę z tym zrobić? Czy płyta już jest koniecznie uwalona? Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadła w bootloop.

Odłącz od niej zasilanie, wyjmij na kilkanaście minut baterię by doszło to resetu ustawień.

Sprawdź w instrukcji w jaki sposób uruchomić kompa z drugiej kości bios, przełącz na drugi bios i wtedy próbuj uruchomić kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odpiąć dyski,zostawiając na płycie procesor z chłodzeniem,kartę graficzną,jedną kość ramu oraz zasilacz i wtedy odpal.Jeszcze spróbuj zresetować bios,wyciągając baterię biosu na ok.0,5 godziny.

Jak te sposoby się nie sprawdzą,płyta na 99% uwalona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadła w bootloop.

Odłącz od niej zasilanie, wyjmij na kilkanaście minut baterię by doszło to resetu ustawień.

Sprawdź w instrukcji w jaki sposób uruchomić kompa z drugiej kości bios, przełącz na drugi bios i wtedy próbuj uruchomić kompa

 

W instrukcji nic nie ma o tym napisane. Wyjęcie baterii CMOS na 30 min i włożenie jej z powrotem też nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji nic nie ma o tym napisane.

Masz papierową wersję instrukcji? Na elektronicznej tego nie ma,może na papierowej znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie baterii CMOS na 30 min i włożenie jej z powrotem też nic nie daje.

To teraz spróbuj odpiąć wszelkie dyski,napędy,wentylatory itd.,zostawiając jedynie procesor z chłodzeniem,jedną kością ram,kartą graficzną i zasilaczem i wtedy odpal komputer i zobaczysz co się stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co jeszcze mi widzi,to sprawdzenie pinów w sockecie czy wszystkie piny są proste.

Co do Dual-Bios to można przedstawić,żeby płyta uruchomiła na drugiej kości biosu,ale nie mam pojęcia jak to się robi,mimo iż mam bliźniaczą konstrukcję w swoim kompie(GA-990XA-UD3,w tej płycie tez jest Dual-Bios)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie piny w sockecie były wygięte, lecz zostały naprostowane. Po ich naprostowaniu komputer chodził bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co koledzy tutaj dopowiedzą,ale płyta raczej uwalona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Witam! Napotkał mnie ostatnio taki problem. Na mojej płycie Gigabyte GA-P67A-UD3 kupionej od kolegi był troszeczkę zrypany BIOS (komputer często się restartował przy próbie odpalenia systemu, ale w końcu system startował). Zrobiłam aktualkę do nowego BIOSU F6 myśląc że to naprawi problem..."

 

Przyczyną tego nie był Bios, ale właśnie padnięta płyta, ewentualnie zasilacz, ale raczej to pierwsze bym obstawiał. Kupiłaś niesprawną płyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie zasilacz

Ciekawe jaki zasilacz ma autorka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coolermaster G550M. Nie sądzę by on był problemem, ponieważ to płyta od początku sprawiała tego typu problemy. Teraz pytanie czy opłaca się inwestować w mobo na 1155 xD

 

EDIT: Jutro sprawdzę zasilacz na innym komputerze dla pewności.

Edytowane przez littleprince17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić na innym zasilaczu,ale raczej ci utwierdzi,że płyta i tak jest padnięta,choć i tego można nie wykluczyć

 

Teraz pytanie czy opłaca się inwestować w mobo na 1155 xD

I tak i nie

Zależy co na komputerze będziesz robiła,generalnie za 200-250 góra 300 zł idzie kupić płytę P67/Z68

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bym celowała w P67. Komputera głównie używam do przeglądania internetu i słuchania muzyki, jak i lekkich gier typu Minecraft na shaderach, więc zbyt wielkich wymagań nie mam. Planuję zainstalować Hackintosha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...