Skocz do zawartości
Turek922

Najgorszy internet swiata. co moge zrobic

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

na początku daje linka do tego; https://www.speedtest.pl/wynik/224850615

i pytam sie co to ku*wa jest?! ja rozumiem ze mieszkam na wsi ale orange serio moze tak robic ludzi na hajs? Od kulku miesiecy dostaja zgloszenia ze tak sie dzieje

przyjezdzaja, sprawdzaja i wszystko dziala tylko zresetuja ruter albo mowia ze oni nie dadza rady! co ja mam zrobic w tej sytuacji???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zamontuj sobie światłowód ? ja jestem bardzo zadowolony płacę 5x "mieszko I" miesięcznie

Edytowane przez klimatyzator66554

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zamontuj sobie światłowód ? ja jestem bardzo zadowolony płacę 5x "mieszko I" miesięcznie

 

Sam mieszkam na wsi i swiatłowód teraz to dla mnie marzenie.

Wiem co chlopak czuje

Edytowane przez AdamS901

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zamontuj sobie światłowód ? ja jestem bardzo zadowolony płacę 5x "mieszko I" miesięcznie

ta tylko ze swiatlowod na wies dla jednej osoby? dasz mi kredyt na 3 lata? Swiatlowod jest w planach ale oczywiscie w 2023 wiec co mam robic do tego czasu, grac w bierki?? I odpowiedzia na to ze orange moze miec

mnie gdzies i dawac takie cos: https://www.speedtest.pl/wynik/224852965?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co możesz ugrać to zerwanie umowy z winy operatora czyli parametry łącza/ping nie pozwalają na używanie internetu jak ty używasz, wtedy operator cie puści bez kary.

Orange nie inwestuje już w xdsl, odbębnili plan uke czyli pokrycie czarnych plam i przenieśli się na ftth.

 

Zostaje albo czekanie na zbawienie czyli alternatywe, albo poszukanie jakiś lte na kiju - to też loteria, podpiszesz umowe, wszystkie wioski dookoła się rzuca i zacznie chodzić jak kupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Turek, rozumiem Twoje oburzenie, ale podaj z czego jest ten speed test, z jakiego urządzenia korzystasz i swoja przybliżoną lokalizację (z tego co widzę, to chyba mówimy o internecie LTE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta tylko ze swiatlowod na wies dla jednej osoby? dasz mi kredyt na 3 lata? Swiatlowod jest w planach ale oczywiscie w 2023 wiec co mam robic do tego czasu, grac w bierki?? I odpowiedzia na to ze orange moze miec

mnie gdzies i dawac takie cos: https://www.speedtest.pl/wynik/224852965?

mieszkam na wsi i mam światłowód więc uważam to za coś normalnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sam raczej nic z tym nie zrobisz. Rozumiem, że to Neostrada. Jakie zapisy co do prędkości masz na umowie? Czy poza słabą prędkością często np zrywa ci połączenie.

 

Czy to jest jedyna alternatywa tam gdzie mieszkasz? Jaki internet masz w tel komórkowym (jeśli masz)? Jeśli lepszy, to ewentualnie możesz przekierować internet z komórki na komputer, ale do tego chyba WIFI jest potrzebne. Dawno się tak nie bawiłem, moge źle

 

pamiętać.

 

Ja (25 tys miasteczko). Mam 10MB/S. U mnie to max co mogę w tym momencie mieć. Jednak faktycznie jest te 10 MB/s i do tego stabilne, nic nie zrywa. Mnie wystarcza.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Turek, rozumiem Twoje oburzenie, ale podaj z czego jest ten speed test, z jakiego urządzenia korzystasz i swoja przybliżoną lokalizację (z tego co widzę, to chyba mówimy o internecie LTE).

jest to kablowka a lokalizacja to żuławy

 

Ty sam raczej nic z tym nie zrobisz. Rozumiem, że to Neostrada. Jakie zapisy co do prędkości masz na umowie? Czy poza słabą prędkością często np zrywa ci połączenie.

 

Czy to jest jedyna alternatywa tam gdzie mieszkasz? Jaki internet masz w tel komórkowym (jeśli masz)? Jeśli lepszy, to ewentualnie możesz przekierować internet z komórki na komputer, ale do tego chyba WIFI jest potrzebne. Dawno się tak nie bawiłem, moge źle

 

pamiętać.

dokladnie nie pamietam ale pobieranie jest w normie ale wysylanie i cala reszta zdecydowanie nie. A połączenie zrywa mi srednio co 20 min :)

 

Ty sam raczej nic z tym nie zrobisz. Rozumiem, że to Neostrada. Jakie zapisy co do prędkości masz na umowie? Czy poza słabą prędkością często np zrywa ci połączenie.

 

Czy to jest jedyna alternatywa tam gdzie mieszkasz? Jaki internet masz w tel komórkowym (jeśli masz)? Jeśli lepszy, to ewentualnie możesz przekierować internet z komórki na komputer, ale do tego chyba WIFI jest potrzebne. Dawno się tak nie bawiłem, moge źle

 

pamiętać.

internet w telefonie aktualnie lepszy ale ograniczeneie 10 gb :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz innej alternatywy, to ja nie widze innej możliwości jak ten lepszy internet przekierować na komputer, ale te 10 gb ograniczenia to też szału nie robi. Nie pograsz raczej w ten sposób. Jeszcze ciekawe

 

jakie byś miał pingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardziej przyjrzal sie czy cos nie wysyca uploadu na tym laczu. Bo tak to wyglada.

W ADSL jest bardzo maly upload i wystarczy jakis onedrive, google drive etc i mamy taki efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej sieci masz telefon, zainstaluj aplikację Network Cell Info i wklej screena z okna wskaźnik. Żuławy Wiślane ?

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. jest to kablowka a lokalizacja to żuławy

2. internet w telefonie aktualnie lepszy ale ograniczeneie 10 gb :/

1. Od kiedy to kablówki są na wsi? I to jeszcze z Orange?

2. No to kup więcej, drogo nie jest, taniej niż ta "kablówka", większe pakiety są nieproporcjonalnie tańsze (w małych po 1000-30000 zł za 1 GB, a w dużych po 5-10 gr).

2a. Przy tak małych szybkościach LTE zwykle wygrywa, tu oczywiście testy operatorów, nadajników itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tylko tego dostawce do wyboru i to na linii telefonicznej to masz problem.

Orange nic nie zrobi aby to poprawić bo to są dla nich duże koszta. Najczęściej jest tak że na wsiach linie telefoniczne są słabej jakości i mają dużą długość do najbliższej centrali. W efekcie masz słabe parametry linii, a co za tym idzie niską prędkość synchronizacji na modemie, co jest równoznaczne z niską prędkością samego internetu u Ciebie na kompie. Orange musiałoby postawić centralę bliżej twojego domu i wymienić linię i wtedy byłoby lepiej. Oczywiste jest że tego nie zrobią bo teraz już nikt nie inwestuje w łącza miedziane.

 

Rozejrzyj się czy nie ma innych dostawców w okolicy na innym medium niż łącze telefoniczne. Może radiówka? Albo jakimś cudem światłowód? Jak nie to zostaje jeszcze LTE tyle że trzeba przetestować jaki operator i jaka będzie faktyczna prędkość. Są tu na forum ludzie co się dobrze na tym znają.

W międzyczasie zgłaszaj reklamacje na transfer najlepiej ze strony orange.pl albo mailowo załączając wyniki ze strony speedtest.net (mierzone do najbliższego serwera Orange - BARDZO WAŻNE!). Prawo telekomunikacyjne stanowi że masz podstawy do rozwiązania umowy z operatorem jeśli prędkość łącza jest poniżej 70% od tego za co płacisz przez dłuższy okres czasu. Musisz to tylko wykazać robiąc pomiary i składając reklamacje.

 

Podaj jeszcze jaki masz router i jakie parametry linii on pokazuje. Chodzi i snr margin up/down, tłumienie up/down i prędkość synchronizacji up/down. Jak masz to podaj tez typ synchronizacji ADSL czy ADSL2+

Edytowane przez Shade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orange nic nie zrobi aby to poprawić
Zrobi bo upload jest skandaliczny, grubo poniżej minimalnych wartości. Jednak trzeba się upewnić czy to prawda. W ogromnej większości przypadków to syf na komputerze, jednak znam przypadki że to była prawda.

 

Najlepiej podłączyć telefon lub konsolę do routera i sprawdzić. Ewentualnie format C: i instalacja Windows na nowo (i czekanie na wszystkie aktualizacje - tu kilka dni). Synchronizacja na pewno jest dobra, najniższe widełki (chyba 160) są znacznie powyżej tego co ma. Tak niski upload miałem na ADSL2+ (wifi) i LTE przy krytycznie słabym zasięgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz bardzo dużo aplikacji synchronizuje dane bądź syf. Serio max uzyska na ADSL2+ realnie 0,9mbit uploadu.

 

Jak ma mniej i choćby klient gry zacznie synchronizować save z chmura to mamy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale czekaj co mieli zrobić przecież prezydent ma prawo łaski i z niego skorzystał. Mieli to olać? A później byłby raban, że łamane jest prawo.
    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...