Skocz do zawartości
duch11

Rzetelne testy...

Rekomendowane odpowiedzi

Krótka piłka... Gdzie waszym zdaniem warto oglądać testy poszczególnych zestawów (gpu + cpu), a wypluta liczba klatek, w poszczególnych grach? Chodzi mi głownie o kanały na YouTube. Jest tego zatrzęsienie i nie wiem gdzie mogę liczyć na MIARODAJNE testy. Kto waszym zdaniem wie jak testować i można mu zaufać jeżeli chodzi o metodologie? Wiem, że nie zawsze ilość subow przekłada się na fachowość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Polskiego YT Lipton,Black

Z zagranicznych kanałów Gamers Nexus,Hardware Unboxed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipton

Digital Foundry -> jeżeli testy samych gier to tak jak wyżej, GN i HU

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tego zatrzęsienie i nie wiem gdzie mogę liczyć na MIARODAJNE testy.

Oglądam od czas do czasu porównania różnych kart i procków i jaki dają fps i powiem, że nie natknąłem się nigdy na oszustwo. Wszystkie są na swój sposób miarodajne, trzeba tylko wiedzieć, że są one robione na określonych fragmentach gry i mieć do tego odpowiedni dystans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem kanaly gdzie moge zobaczyc stricte fps, karta vs karta (typu Benchmark czy Testing Games) to crap?

 

edit:

sorry dopiero zobaczylem post --> qrek1, odnosilem sie do Panow wyzej ;)

Edytowane przez duch11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem kanaly gdzie moge zobaczyc stricte fps, karta vs karta (typu Benchmark czy Testing Games) to crap?

a dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, po prostu pytam? ;) Podobnie jak patrzylem na procki... Na jednych testach np: 1600 vs 2600x vs 2700x, raz roznice sa po kilka fpsow, a w innych testach to juz sie bardziej rozjezdza... i imo warto doplacic. Chodzi mi o to, ze jako laik nie zauwazam/nie wiem czym sie sugerowac. Na forum czesto-gesto czytam, ze dany test nie jest miarodajny (a to ramy zle dobrane np: przy ryzenach wyzsze taktowanie, a to rozdzialka "cos" ogranicza, a to sterowniki etc.). Dlatego pytam czy macie jakies kanaly/inne porownania, gdzie z czystym sumieniem mozecie powiedziec, ze autor nie leci w wala i mozna sie tymi danymi sugerowac. Tyle i az tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś ci napisze że ferrari i polonez po mieście jeżdżą tak samo to to jest miarodajna informacja? Dla mnie miarodajna bo masz info jak jeżdżą po mieście. Czy z tego wynika że na autostradzie będzie tak samo? Nie wynika. Tak samo masz z procesorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Polskiego YT Lipton,Black

 

To nie są kanały testowe a zwykle reklamówki x-komu, tak działa marketing dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisujesz do wyszukiwarki yt nazwy podzespołów i oglądasz filmik. Ot, cała filozofia.

Różnice w wydajności mogą się pojawiać nie dlatego, że "spisek", ale dlatego, że w komputerach jest więcej podzespołów niż cpu i gpu, na przykład ram, a do tego gry można ustawić w różny sposób i korzystać z ich różnych wersji. Wiedźmin po premierze miał ze 20% mniej fpsów niż Wiedźmin po pół roku, bo go cdpr "zoptymalizował" tnąc niektóre efekty.

Innymi słowy, samodzielne myślenie popłaca nawet w tak prostych sytuacjach.

 

A czy test jest "miarodajny"? Zastanów się na przykład, czy posiadacz bieda-athlona, które ostatnio znowu stały się modne, ma płytę i ram za 1500zł każde. Nie ma? Więc teoretyczne możliwości tego procesora można sobie między bajki włożyć. Oglądanie filmiku zaczynasz od jego opisu, gdzie jest konfiguracja sprzętu. Jeśli jest ona rozsądna, wynik będzie rozsądny. Jeśli jest ona rozjechana, wynik będzie rozjechany. Z tego chociażby powodu posiadacze combo czerwonego procesora i czerwonej grafiki od lat nie są w stanie uzyskać w domu wyników z testów takiego Laba. Tanie gpu od amd testują z najmocniejszymi procesami intela, a potem po sparowaniu tego z jakimś buldozerem nagle z 60 klatek robi się 50-52.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zastanawiają wyniki procesorów. Ryzen 3600 często w jednych testach odskakuje od 9400F, a w innych testach sytuacja wręcz na odwrót zwłaszcza w tych assasinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...