Skocz do zawartości
captainfabiansky

Bios płyty głównej MSI B450 Tomahawk MAX.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem dotyczący mojej płyty głównej. Od momentu naciśnięcia przycisku "power" do pojawienia się BIOS trwa ponad 30 sekund. Nie wiem czy to normalne, ale strasznie mnie irytuje taki długi czas oczekiwania. System tutaj nie gra roli, bo odpala się i tak w 7 sekund. Próbowałem odłączyć dysk HDD, klawiaturę oraz inne peryferia, ale bez skutku. Update BIOSu zrobiłem wczoraj (11.11.2019), ale dalej to samo. Reszta moich podzespołów gdyby były potrzebne:

 

Płyta główna: MSI Tomahawk B450 MAX

CPU: AMD Ryzen 3600 (bez OC)

Pamięć RAM: Crucial Ballistix Sport (RED) 3000 MHz

Dysk SSD: PNY 250GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

Zasilacz: SilentiumPC vero M2 600w

Dysk HDD: Toshiba P300 1 TB

GPU: Saphhire Pulse Radeon 5700XT (bez OC)

 

Bardzo proszę o pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu czytałem o problemach z długim czasem bootowania na płytach MSI, myślałem ze już to naprawiono ;) Wpisz w googla "slow / long boot time MSI ", Google Cię zasypie tematami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu czytałem o problemach z długim czasem bootowania na płytach MSI, myślałem ze już to naprawiono ;) Wpisz w googla "slow / long boot time MSI ", Google Cię zasypie tematami.

Bo poprawiono, mam płytę msi w wersji max, w porównaniu do fabrycznego biosu z lipca 2019, czas bootu do windowsa w przypadku ryzena 2 gen na agesa 1004 skrócił się do 22 sekund , natomiast informacje z biosu wyświetlają się po 11 sekundach, od naciśnięcia przycisku power.

Może w przypadku ryzenów 3 generacji wygląda to trochę inaczej.

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda inaczej, u mnie również mega przyspieszenie podczas startu na 1.0.0.4 Patch B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ok 5-6s szybciej z najnowszym biosem, z ok 26s na 20s pojawia się pulpit. Post jest po ok 12s. Windows pokazuje "ostatni czas systemu BIOS" - 13.2s, tutaj miewałem pokazany czas ok 15-16s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...