Skocz do zawartości
JaCube

Komputer pod gry, bez grafiki i dysku do 2k lub mniej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję złożyć nowy PC z nastawieniem na gry m.in. RDR2. Ważną cechą zestawu ma być cisza.

Procesor będzie podkręcany, myślałem o Ryzen 5 2600, 16GB RAM. Zależy mi na solidnej płycie głównej i przewiewnej obudowie.

Podzespoły jakie już posiadam to HDD Seagate Barracuda 1TB, SSD Goodram CX400 500GB, karta Radeon RX580 4GB, chłodzenie procesora SilentiumPC Fera 3.

Monitor jaki obecnie posiadam to Philips 21.5' 60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a czy ten zasilacz da radę biorąc pod uwagę ewentualne przyszłe modyfikacje? Nie lepiej 550/600W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da, no chyba że chcesz tam pakować jakiegoś RTX 2080 Ti czy innego prądożernego potwora, to wtedy jednak przyda się trochę większy zapas.

 

Jak masz jeszcze kasę to możesz dorzucić do https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-plus-gold-550-ssr-550fx-80plus-gold-550w-p1106862 - nawet warto, chociażby z uwagi na 10 lat gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nasuwa mi się taki motyw, czy np. ma sens zostawienie tego zasilacza który mam i obudowy? Wiem, że przewiewna to ona nie jest w porównaniu do tego SilentiumPC zbytnio, ale może da radę? Wentylator jest tam tylko z tyłu i można dołożyć jeszcze jeden na dole z przodu, ewentualnie coś "przyjanuszować" i zrobić otwory u góry (niestety górna pokrywa jest nitowana). Są też 2 otwory z boku, jednak z tego co wiem już się tego nie stosuje, ponieważ zakłuca przepływ strumienia powietrza.

Co do zasilacza, gwarancja była na 5 lat, skończyła się rok temu dopiero i na stronie producenta podane jest, że powinien wytrzymać 100 tys.h pracy. Wiem, że takie rzeczy można traktować z przymrużeniem oka, ale może warto go zostawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zostawić od biedy obudowę. Testowałeś już tego RX 580 w niej czy nie grzeje się za mocno?

 

Co do zasilacza - jeśli nie sprawia problemów, to też może zostać. Ale 5 lat to raczej nie miał - na budżetową serię VS firma Corsair daje 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie testowałem, przez weekend sprawdzę. Wtedy była taka akcja, że jak zostawiło się oryginalne pudełko to gwarancja była 5 lat ;)

Edytowane przez JaCube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniach chciałbym też zmienić zasilacz jednak, VS to nie jest najwyższa klasa, a skoro ma 6 lat to podpinanie świeżego sprzętu nie będzie dobrym pomysłem.

Czy jest duża różnica w jakości wykonania pomiędzy SilentiumPC Supremo L2 Gold 650W a Seasonic FOCUS Plus Gold 550W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duża, Focus Plus to zasilacz z topowej półki, Supremo to "niezły średniak".

 

Konkurencją dla Focusa od SPC jest bardziej Supremo FM2, ale tu cenowo jest podobnie do Focusa, a to nadal pod pewnymi względami gorszy zasilacz (choć też już zahaczający o wyższą półkę).

 

Z typowych konkurentów jest jeszcze Corsair RM550X (praktycznie to samo co Focus Gold jeśli chodzi o jakość / parametry elektryczne), z trochę tańszych Corsair TX550W (tu też bardzo dobre parametry elektryczne, ale brak półpasywnej pracy i 3 lata mniej gwarancji). W sklepie Blacka masz też Biftenix Formula - https://blackwhite.tv/BitFenix-Formula-80-Plus-Gold-550W-BP-FM550ULAG-9R-p464- także bardzo fajna zasiłka, za 309 zł z darmową wysyłką spoko sprawa. Ale znów już tylko 5 lat gwarancji (w Focusie - 10).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się za złożenie kompa i napotkałem taki problem, po wciśnięciu tylnej blaszki z oznaczeniami I/O muszę wywierać lekki nacisk żeby płyta była idealnie na miejscach na śrubki. Czy to normalne? Na filmiku MSI ta blaszka wygląda inaczej, moja ma odstające elementy do środka które właśnie wydaję mi się mają dociskać do płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...