Skocz do zawartości
Antari

GTX 1070ti a wysokie temperatury 60 stopni w spoczynku

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry, mam problem z wysokimi temperaturami MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB na pulpicie. Podczas np. przeglądania internetu czy oglądania filmów temperatura karty dochodzi do 60 stopni celsjusza, a wtedy zwykle karta włącza wentylatory na około 20-29% procent mocy i temperatura spada do 57-58 stopni. Po kilku minutach cykl się powtarza. Czy takie temperatury na pulpicie są normalne? Moja obudowa to be quiet pure base 600, kurzu mało, temperatura w pokoju nie przekracza 19 stopni. Dodam, że przed osiągnięciem 60 stopni wentylatory karty nie pracują. Dlaczego tak dzieje ? Kupiłem rok temu, nawet procesor jest w porzadku ma srednio 30 stopni. Czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź za pomocą GPU-Z, zakładka Sensory, jakie jest przy wyświetlaniu Pulpitu obciążenie i częstotliwość GPU.

Możesz zamieścić tu zrzut ekranu.

 

W Afterburner w Informacje sprawdzisz aktywne procesy, które używają karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta była kupiona nowa czy używana? Grzała się tak od zawsze czy dopiero od niedawna? Rozumiem, że sprawdziłeś wentylatory i obydwa pracują normalnie, czasem się zdarzy, że jeden może się uszkodzić. Jakie masz dokładnie temperatury w spoczynku i stresie, najlepiej podeślij screen z HWInfo lub afterburnera.

Edytowane przez Xei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG

 

Więcej czasu pewnie zajęło zarejestrowanie się tutaj i napisanie posta niż wbicie w wyszukiwarkę i przeczytanie.

 

Przeglądanie internetu czy oglądanie filmu to nie jest czysty pulpit...przeglądarka internetowa ma pewnie uruchomione obciążanie karty, w chrome nazywa się to "użyj akceleracji sprzętowej, gdy jest dostępna". Wtedy zamiast obciążać proca, obciąża kartę graficzną. Wtedy to ona pracuje i się grzeje a nie proc.

Tak to normalne, że po nagrzaniu do 60 stopni załącza wentylatory, żeby schłodzić kartę nazywa się to system chłodzenia półpasywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo

 

@Xei Karta była kupiona, kopiłem od x-kom. Jeśli dobrze pamiętam na pierwszej miesiącu było normalne średnio 40 stopni w stanie spoczynku. Dołączyłem zdjęcie,

post-613831-15736361548438_thumb.jpg

post-613831-15736365392492_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzisz, temperatura karty jest wysoka ponieważ pomimo braku obciążenia czestotliwości GPU i pamięci nie są obniżane.

A czy przypadkiem nie zmieniłeś w Panelu sterowania NVIDIA trybu zarządzania energią na maksymalną wydajność?

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta w spoczynku nie pracowałaby z pełną częstotliwością rdzenia i pamięci. Jakiś proces lub program w tle jej używa.

 

Btw program pokazuje zero obciążenia GPU oraz wentylatory się nie kręcą 0% & Fan RPM - nie wiem jak tryb półpasywny w tej karcie wygląda, ale większość kart w przypadku temp 60C+ włącza wentylatory.

 

Coś jest nie tak, spróbuj przeinstalować sterownik.

Edytowane przez Deniryer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SebastianFM. Tryb zarzadzanie energie jest ustawione na optymalna moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno swoje piec groszy dorzuca obudowa. MSI do 60 stopni jest pasywny. U mnie np. w tej chwili karta ma 41 stopni ale mam dwa wiatraki z przodu i jeden z tylu.

Albo coś grafikę meczy wtedy zamknij wszystkie programy i sprawdź czy temp spada, albo w budzie jest za gorąco i dlatego karta pasywnie tak mocno się grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmienić sterowniki na inne. Kiedyś miałem podobny przypadek i to załatwiło sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kadajo, to nie jest istotne. Karta nie powinna pracować na częstotoliwości 1600 MHz tylko na 300 czy 400 MHz jak nie jest obciążona. Stąd pobór prądu prawie 50 zamiast 7 W i taka temperatura.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26% obciążenia karty w Idle wskazuje na jakiegoś minera ( który kopie kryptowaluty w tle ).

 

Przeskanuj PC malwarebytes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kadajo, to nie jest istotne. Karta nie powinna pracować na częstotoliwości 1600 MHz tylko na 300 czy 400 MHz jak nie jest obciążona. Stąd pobór prądu prawie 50 zamiast 7 W i taka temperatura.

 

Dlatego napisałem albo albo. Jakiś program wiec używa GPU, może jakaś koparka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez obciążenie wynosi 0%.

gaaazzz, to o czym piszesz, to pobór prądu, który jest też zależny od częstotliwości.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zbija zegarów

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdyby była koparka byłby LOAD na jakimś poziomie więc to też nie koparka (na zrzucie z GPU-Z).

 

Może autor zaktualizował ostatnio sterowniki do karty? I mają błąd i nie zbijają taktów?

Edytowane przez sFIR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie wiem jak sprawdzić, czy to sterowniki czy jakiś program blokuje częstotliwość karty. Może to być nawet Afterburner, ponieważ ten program też ma taką opcję (Ctrl + L po wybraniu danej wartości na krzywej napięcia).

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A weź normalnie bez kombinowania na początek po prostu odinstaluj sterowniki w trybie awaryjnym za pomocą DDU i zainstaluj najnowsze ze strony NV. W panelu nvidia, w zakładce "zarządzanie ustawieniami 3d" ustaw tryb zarządzania energią na optymalną moc.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDU jak wyżej jak nie to skan PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam ze za dlugo nie odpisałem.

 

Odinstalowałem sterowniki NVIDIA za pomocą DDU, a potem zainstalowałem starsze wersje 430. I wyglada ze to wina sterownik NVIDIA, sprawdziłem przez 20 minut na pulpicie wynosił srednio temperatura 50 stopni, a podczas gry mial wiecej temperatura okolo 60 stopni a potem wyłaczyłem gre i spadl do 50 stopni. A teraz widac srednio 45 stopni przez 20 minut na pulpicie :) Narazie nie zainstaluje najnowsze wersji sterowników, bo nie mam najnowszy gier. Dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz widac srednio 45 stopni przez 20 minut na pulpicie

Ewidentnie przez to że karta graficzna nie obniża zegarów w spoczynku. Próbuj różne wersje sterowników. Tutaj KLIK masz dostęp do modowanych sterowników przez forumowicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Mam powazny problem, wczesniej jak gralem nie ma problemu, ale jak odinstalowałem sterowniki NVIDIA za pomocą DDU, a potem zainstalowalem sterownik. I jeszcze problem i okazuje ze gra ze tak dlugo wczytywanie i nawet gra zacina. Co robic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Mam powazny problem, wczesniej jak gralem nie ma problemu, ale jak odinstalowałem sterowniki NVIDIA za pomocą DDU, a potem zainstalowalem sterownik. I jeszcze problem i okazuje ze gra ze tak dlugo wczytywanie i nawet gra zacina. Co robic ?

ciężkie sprawy, napisać tam, nie pamiętam kanału ale chyba jakiś polsat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...