Skocz do zawartości
tora117

uszkodzona wbudowana aplikacja Windowsa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z aplikacją Microsoftu Poczta i Kalendarz, cały czas pomimo odinstalowania i zainstalowania ponownie mam jeden profil pocztowy, którego nie mogę usunąć i który w ogóle nie da się edytować. Jak instaluję za sklepu program ponownie to przywraca mi również stare dane, stary profil, ten uszkodzony, który jest nieusuwalny. Dodam jeszcze, że w ustawieniach opcję odinstaluj mam nieaktywną (przedtem była), odinstalowałam program z opcji prawego klawisza myszy. Opcja resetuj też nie pomaga. Proszę o poradę i pomoc co mam robić, żeby to naprawić. Nie chciałabym instalować Windowsa jeszcze raz i wszystko ustawiać od nowa :-(. Mam Windows 10 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaglądałaś do Ustawienia > Konta > Poczta i konta?

 

 

 

 

aby usunąć wbudowaną aplikację wklep w okienku powershell (jako administrator)

Get-AppxPackage Microsoft.windowscommunicationsapps | Remove-AppxPackage

 

później w celu ponownej rejestracji aplikacji wklep

Get-AppxPackage -allusers Microsoft.windowscommunicationsapps | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

 

jednak nie jestem pewien czy usunie to też dane owej aplikacji. Musiałabyś zasięgnąć googla gdzie MS trzyma dane tych aplikacji (możliwe że %userprofile%\appdata\local\Microsoft\WindowsApp )

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki za odpowiedź, drobna uwaga jestem kobietą więc zaglądałaś, a nie zaglądałeś. Tak sprawdzałam to rozwiązanie, wpisywałam tę komendę nic to nie daje, tego nazwijmy to "martwego" profilu pocztowego nie mam w ustawieniach, w ogóle nic z nim nie mogę zrobić. Tak jak pisałam mam wrażenie, że jest uszkodzony i zablokowany on się dodaje razem z nową instalacją aplikacji ze sklepu Microsoftu, z którego pobieram ją, automatycznie przywraca te dane.:-/ A i nawet z rejestru próbowałam ręcznie usunąć klucze ze słowem w nazwie communicationsapps czyli właśnie Poczta i Kalendarz i nic...

Edytowane przez tora117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, już poprawiłem.

Spróbuj wejść w "c:\Users\nazwa_twojego_uzytkownika\Appdata\Local\" i usuń lub bezpieczniej zmień nazwę katalogu "Comms" przy zamkniętym kalendarzu oraz aplikacji e-mail. Odpal jeszcze raz mail i sprawdź czy konto zniknęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nic się nie stało:-). Super, udało się i konto zniknęło, bardzo Ci dziękuję. Na początku nie mogłam zmienić nazwy tego katalogu, ale włączyłam i wyłączyłam laptopa i się udało. System utworzył nowy katalog Comms jak więc się domyślam tamten zmieniony przeze mnie mogę usunąć, tak? Czy lepiej zostawić jednak? Ale dziwni mnie, że nadal nie mogę odinstalować samej aplikacji i w zabezpieczeniach plików nie mam pełnej kontroli itd..A jestem adminem tego laptopa i mam jedno konto tylko. Może ma to coś z tym wspólnego? Zerknij proszę na dołączony screen i poradź mi jak mam nadać sobie te uprawnienia.

screen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na pewno, czy a propos, ale w tym linku jest jak przejąć appl albo jej folder na własność, dopiero wtedy można zmienić uprawnienia do niej\niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tora117 nie każdą aplikację da się usunąć. Napisałem Ci w drugim poście jak to usunąć za pomocą powershell.

ewentualnie

Get-AppxPackage -allusers Microsoft.windowscommunicationsapps | Remove-AppxPackage
Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na pewno, czy a propos, ale w tym linku jest jak przejąć appl albo jej folder na własność, dopiero wtedy można zmienić uprawnienia do niej\niego

 

 

Dzięki za link, w wolnej chwili poczytam - dobrze, że znam angielski...

 

 

@tora117 nie każdą aplikację da się usunąć. Napisałem Ci w drugim poście jak to usunąć za pomocą powershell.

ewentualnie

 

 

 

Tak czytałam i wiem bo mogą być integralną częścią systemu, ale ten sposób nie zadziałał, a pamiętam, że wcześniej można był odinstalować więc to nie jest tak, że nie można w ogóle. Może jakaś aktualizacja to zmieniła, a może ma to związek z uprawnieniami, o których pisałam, ale to już teraz nieistotne skoro program działa.thumbup.gif Jeszcze raz dzięki za radę z tym folderem Comms. Na forum Microsoft Community to zaraz zalecają cały system reinstalować, odświeżać i nie wiadomo co jeszcze (bez komentarza) sad.gif, a tu prosto i szybko. Temat można zamknąć.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...