Skocz do zawartości
Pracowity Muflon

Nowy router i brak połączenia z TP Link

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Na wstępie zaznaczę, że jestem zielony w temacie. Ostatnio zepsuł mi się internet, wi-fi działało tylko na najnowszym telefonie, na kilku innych brak dostępu i po kontakcie z serwisem osiedlowej sieci doszliśmy do tego, że to wina routera, bo od nich połączenie dochodziło prawidłowo. Wyruszyłem na poszukiwanie nowego i nabyłem router TP-LINK TL-WR940N. Żeby go skonfigurować muszę wejść na stronę tplinkwifi bądź na podany w instrukcji adres ip i w tym jest problem. Korzystając z internetu na kompie (sam modem) wszystko chodzi normalnie, natomiast te strony ni ch*** nie chcą się załadować. Żadna przeglądarka tego nie otwiera, kable włożyłem prawidłowo, robiłem on/off sprzętów i nic.

 

Pomoc mile widziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij TL-WR940N portem LAN do komputera, uruchom router, następnie komputer. Jeśli masz ustawione automatyczne pobieranie adresu IP (v4) to powinieneś się dostać bez problemu do urządzenia po www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij TL-WR940N portem LAN do komputera, uruchom router, następnie komputer. Jeśli masz ustawione automatyczne pobieranie adresu IP (v4) to powinieneś się dostać bez problemu do urządzenia po www.

 

Zadziałało, jesteś wielki.

Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...