Skocz do zawartości
JeRRy_F3D

Red Dead Redemption 2 - Modyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ na nexus'ie pojawia się coraz więcej plików dedykowanych RDR2, czas na osobny wątek o modowaniu RDR2.

 

 

Zapraszam do zerkania na www.nexusmods.com - RDR2 oraz testowania i dzielenia się spostrzeżeniami.

 

Post podzielony na dwie sekcje - 1. MODYFIKACJE / 2. PROBLEMY TECHNICZNE (porady).

Postaramy się umieszczać i uzupełniać PIERWSZY POST obu sekcji, aby nie było potrzeby przekopywania się przez (mam nadzieję) dziesiątki kolejnych stron wątku i aby "creme de la creme" debat forumiaków był dostępne szybko i w jednym miejscu.

 

Innych użytkowników proszę o sygnały, gdy w głąb wątku pojawi się coś ciekawego / atrakcyjnego / wartościowego, co z jakichś powodów zostało pominięte i niewkopiowane do postu nr 1.

 

-------------------------------------------------------------------------

1. MODYFIKACJE (zmiany, ulepszenia, configi)

-------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. PROBLEMY TECHNICZNE (próby uporania się z błędami, crash'ami, wywrotkami)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj powrzucam co znajdę(wieczorem).

 

Info do moderatora. Proszę tego tematu nie zamykać. To będzie najlepszy zbiór porad w jednym miejscu, a nie porozrzucanych po głównym wątku gry.

 

JeRRy edytuj swój post i dodawaj co tutaj wrzucimy.

 

Wszystkie porady w pierwszym poście.

 

//Edit

Ustawienia grafiki jak na X-Box One

DWpowld.png

 

Opcje graficzne, które najbardziej obciążają kartę graficzną

SFPMkxJ.png

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysl. Ja zalozylem wczoraj temat z najczęstszymi problemami i rozwiazaniami, zeby nie szukac po glownym watku. Niestety moderator go zamknal bo uznal ze mozna edytowac pierwszy post...

 

Do pierwszego postu tutaj oczywiscie warto dodawac te mody ktore sami sprawdzimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysl. Ja zalozylem wczoraj temat z najczęstszymi problemami i rozwiazaniami, zeby nie szukac po glownym watku. Niestety moderator go zamknal bo uznal ze mozna edytowac pierwszy post...

 

To przenieś jego zawartość tutaj. Tematu o modyfikacjach nie zlikdidują bo zawsze do takich gier są oddzielne tematy dla samych moderów (taka tradycja już na PCLabie) ;)

 

JeRRy_F3D po co to "Śledzenie" w nazwie tematu :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JeRRy_F3D po co to "Śledzenie" w nazwie tematu :P ?

Cholera wie !?!? :)

Już prosiłem moderatora o ścięcie tego kretyńskiego śledzenia w tytule ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane ustawienia do aktualnej wersji gry https://pclab.pl/news82428.html

 

Jest to mój osobisty prest z którego korzystam

 

EBkmRPz.jpg

 

3Y9qCdz.jpg

 

iowlDwZ.jpg

 

WHhkwkY.jpg

 

Zalecane karty graficzne:

 

Radeon RX570

Radeon RX570XT

Radeon RX580

Radeon RX580XT

 

GeForce 1080

GeForce 1080Ti

GeForce RTX2070

GeForce RTX2070 Super

GeForce RTX2080

GeForce RTX2080Ti

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przenieś jego zawartość tutaj. Tematu o modyfikacjach nie zlikdidują bo zawsze do takich gier są oddzielne tematy dla samych moderów (taka tradycja już na PCLabie) ;)

Dokładnie.

Zrób proszę gotowca i podzielimy pierwszy post na 2 sekcje

1. MODOWANIE

2. Rozwiązywanie problemów, crashy, itd.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Dead Redemption 2 PC - RAY TRACING - Marty McFly's ReShade Shader - 4k

 

https://www.youtube.com/watch?v=hII7HkwCPkA

 

Red Dead Redemption 2 - RAYTRACING GI most realistic graphic 2019 - Ultra max settings

 

https://www.youtube.com/watch?v=hjbR2hqDrok

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dole masz edykuł  posta i opcja pełna edycja (sam to możesz zrobić) - nie ma za co :)

JPR !!! lol2.gifmad2.giflol2.gif

 

ThX! thumbup.gif

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przenieś jego zawartość tutaj. Tematu o modyfikacjach nie zlikdidują bo zawsze do takich gier są oddzielne tematy dla samych moderów (taka tradycja już na PCLabie) ;)

 

Prosze. Mam tylko te dwie, zrobilem na szybko w pracy wczoraj. Mozna zrobic sekcje w pierwszym poscie na problemy i osobna na modyfikacje, itp :)

 

 

Fix na krotkie freezy - Wylaczenie dwoch rdzeni LUB Program Process Lasso.

Mi osobiscie pomogl program Process Lasso na DX12, na Vulkanie problem nadal wystepowal.

 

 

Wrazenie niskich FPS'ow podczas biegania.

Problem wystepuje przewaznie gdy gramy na VULKAN'ie. Biegnac z shiftem przy obracaniu kamery mamy wrazenie jakby bylo z 20/40 fps a pokazuje nam duzo wiecej.

Wystarczy przypisac inny przycisk do biegu i problem powinien zniknac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrrr... rozsypało mi post nr 1! mad2.gif

 

Dlaczego?

Zajmę się tym po powrocie do domu (chwilowe sorry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JeRRy_F3D pozwoliłem sobie dodać rekomendowane ustawienia dla Red Dead Redemption 2 w jednym z pierwszych postów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że .PaVLo. też dodał coś od siebie i zrobił porządek z postem :cool:

 

JeRRy_F3D działaj w temacie bo uschnie :P

 

Gdzie są jakieś mody z ładnymi opisami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecane karty graficzne:

 

Radeon RX570

Radeon RX570XT

Radeon RX580

Radeon RX580XT

 

GeForce 1080

GeForce 1080Ti

GeForce RTX2070

GeForce RTX2070 Super

GeForce RTX2080

GeForce RTX2080Ti

 

Czyli co straciłem na wymianie RX 570 na 1660ti? Bo będzie gorzej działać :hmm:

 

Ktoś wie w jakim stopniu RDR2 jest możliwe do modowania? Tekstury itd, chodzi mi bardziej o ingerencję w pliki niż "sztuczne" reshade. Nie grałem w GTA5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że .PaVLo. też dodał coś od siebie i zrobił porządek z postem :cool:

 

JeRRy_F3D działaj w temacie bo uschnie :P  

 

Gdzie są jakieś mody z ładnymi opisami?

Spoko spoko.

Celowo czekam, bo z kolejnymi up mogą się zmieniać ustawienia, a nasze rozkminki mogą się dezaktualizować.

Zobaczymy po dzisiejszym upie. Ale będę rozbił porządek - spokojnie.

 

Co do modów - będziemy uzupełniać, jak będzie co wklejać (przetestowane).

Póki co, mnoży się tylko presetów ReShade na nexusie (po cholerę? jak by było tu co poprawiać), ale naszych testów sprawdzonych modów nie mamy.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane ustawiania dla uzyskania lepszej optymalizacji gry:

 

 

 

Dla jakich kart i rozdzielczosci sa podane te ustawienia bo aktualnie nic one nie mowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azgan dlaczego w tej tabelce z ustawieniami od HUB jest przekreślona jedna opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azgan dlaczego w tej tabelce z ustawieniami od HUB jest przekreślona jedna opcja?

 

Bo MSAA dla odbić jest totalnie niepotrzebnym ubijaczem wydajności zwłaszcza jak ktoś gra w wyższej rozdzielczości

 

Po nowym Patchu i tak trzeba teraz sprawdzać wszystkie ustawienia od 0 zera bo namieszali w presetach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX :) Faktycznie namieszali, wcześniej na domyślnych na pół paska miałem 70fps teraz jest 50 :P

 

Do tego nie wiem czemu przestał mi działać ReShade :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nowym Patchu i tak trzeba teraz sprawdzać wszystkie ustawienia od 0 zera bo namieszali w presetach

I cały misterny plan w ...izdu.

Dobrze, że nie poukładałem tego wyżej.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GOL'u sprawdzili jak działa RDR2 na PC za 3000 zł :Up_to_s:

 

jMxNBFJ.jpg

 

AMD Ryzen 5 2600 z kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1660 i 16 GB RAM oraz dysk SSD

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GOL'u sprawdzili jak działa RDR2 na PC za 3000 zł :Up_to_s:

 

To chyba mial byc temat do modow itd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba mial byc temat do modow itd :)

 

Modyfikacje czyli też wszystko co związane z ustawieniami i wydajnością (to jest z sobą powiązane). Główny temat jest do całej reszty aby go nie zaśmiecać właśnie takimi informacjami. W głównym powinna się toczyć dyskusja o fabule, zadaniach ect.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacje czyli też wszystko co związane z ustawieniami i wydajnością (to jest z sobą powiązane). Główny temat jest do całej reszty aby go nie zaśmiecać właśnie takimi informacjami. W głównym powinna się toczyć dyskusja o fabule, zadaniach ect.

W takim razie teoretycznie topic do KAZDEJ gry powinien byc conajmniej zdublowany :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A tak się zastanawiam. Pokazują różne reklamy i promocje. Np. w Lidlu 1kg piersi z kurczaka 8-9zł. Udka z kurczaka z kością 5zł. Czemu to takie tanie. Powietrzem karmione?
    • Najchętniej wszystko z Komputronik. Rozdzielczość 1440p. Płyta fajnie jakby miała WiFi ale najwyżej dokupię kartę WiFi jeśli będzie można dzięki temu złożyć coś fajniejszego 
    • I nawet nie wiesz jaki model  Jeśli chodzi o test Liptona to był tam M-H, a nie HDV. ZUPEŁNIE inne płyty. Asrock b650MH oraz hdv, ale na A620 to lipa, natomiast ta B650m-HDV już jest sprawdzona przez min. hardware unboxed. Nieruszany bios, który ucina 3% wydajności takiemu 7950x pozwala utrzymać 70 stopni, zmieniając jedną opcję w biosie na stadardowy limit temperatur, rośnie to do 79 stopni. Każde kolejne 4 rdzenie to około 50-60w, więc taki 7900x, pewnie będzie miał 65-70 stopni, a 7800x3d ~60 stopni na sekcji zasilania. Ale tak, lepiej kupować płyty za 900 zł, niż douczyć się nazw płyt i spojrzeć w angielskiego youtuba + zestawienie specyfikacji sekcji.
    • Ale nawet jak nie znajdziesz kosztów, prawdziwych czy lewych, to i tak podatek od sprzedaży nieruchomości wynosi tyle samo co podatek Belki, a stopa zwrotu dużo większa, więc nic tylko flipować. Mają rozmach ...
    • W sumie to są mody i są mody. Z jednej strony jest taki np. M&B: Bannerlord, gdzie podstawowa gra jest bardzo dobra, a mody to czasami taki Eagle Rising, czyli kompletna przeróbka. Na drugim końcu spektrum mamy np. gry Paradoxu, gdzie na czoło wysuwa się Cities: Skylines 2,  gdzie gra jest goła i Paradox wprost wręcz oczekuje, że community naprawi grę modami, bo sama gra jest goła. Bethesda wpada w tę drugą kategorię.   W takim razie wychodzi na to że nie każde modowanie to frajerstwo, jak samo studio swoją grę wspiera, poprawia i rozszerza, to OK - ale w przypadku Bethesdy, która wydała bubel bo przecież moderzy naprawią, to już jak najbardziej frajerstwo.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...