Skocz do zawartości
Tomles

Problemy z dwoma monitorami Acer B247YBMIPRX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno zakupiłem dwa monitory Acera. Monitory posiadają odświeżanie 75Hz. W swoim komputerze mam kartę graficzną Radeon R9 380 4gb. Posiada ona z tyłu dwa wejścia, jedno to display port, a drugie hdmi. Monitory są wpięte właśnie w nie. Problem jest taki, że od początku zauważyłem mniejszą płynność monitorów niż na swoim starym LG 60Hz. Mam wrażenie że wszystko chodzi jakby w mniejszych fpsach i nie mam na myśli gier, tylko dosłownie wszystko. Filmiki na youtube tak samo nie chodzą płynnie. Problem minął jak w ustawieniach obrazu komputera zmieniłem odświeżanie z 75Hz na 60Hz. Tak czy siak nawet na 60Hz zauważam często spadki płynności. Filmiki w 1080p potrafią mieć czasami bardzo delikatne ścinki, to tak jakbym grał w bardzo obciążającą grę. Monitorów nie używam do gier. Zostały kupione żeby cieszyć oko i wygodniej pracować niż na starym modelu od LG, którego miałem parę ładnych lat, a właśnie na nim nie było nigdy problemów :/ Czasami również jak odpalę na dwóch monitorach np jakiś filmik w windows media player oraz na drugim monitorze filmik z youtube, to przy dużym obciążeniu monitory czasami potrafią pokazać zakłócenia. Wygląda to jak poziome pasy RGB, które przechodzą przez oba monitory jak ruszam kursorem. Problem ustaje kiedy wyłączę i włączę monitory. Sterowniki od karty graficznej mam najnowsze, komputer tak samo jest dość świeży po formatowaniu. Kable tak samo wydają się być okej. Jeden to kabel DP dołączony do zestawu, a drugi to HDMI 2.0 kupiony osobno przeze mnie. Czy macie może jakieś rady? Sterownik grafiki już był reinstalowany. Próbowałem już naprawdę dużo i nic nie pomaga :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic to nie dało. Wciąż jeden monitor chodził płynniej na 60Hz ;/ Jakieś inne pomysły? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden, ale ten sam cały czas?

Dzieje się tak zarówno na kablu HDMI jak i DP?

Masz jakiś inny komputer albo laptop żeby przetestować monitory na innym sprzęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...