Skocz do zawartości
Mazurkowy

Wymiana niektórych podzespołów i peryferii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar/planuję wymienić część swoich podzespołów oraz peryferii. Zestaw przeznaczony w znacznej części do grania (głównie gry single, rzadziej multi). Chciałbym, żeby starczył mi na jak najdłużej (min. 2 lata). Mam kilka propozycji oraz więcej niż kilka pytań:

 

Procesor - AMD Ryzen 5 3600 - czytałem, że wymiana 2600 na 3600 jest nieopłacalna. Czy 2600 starczy mi na te (min.) 2 lata?

Karta graficzna - RTX 2070 Super (Palit) - 2 miesiące temu kupiłem RTX-a 2060S, czy wymiana poziom wyżej ma sens?

Płyta główna - Czy płyty MSI B450 bez dopisku MAX działają już w miarę stabilnie z R5 3600?

Pamięć RAM - dodatkowe 8GB (lub 16GB?)

Dyski SSD zostają

Zasilacz zostaje

Chłodzenie zostaje

Obudowa (raczej) zostaje - raczej zostanę przy swojej, ale posłucham propozycji (max 300 zł)

Klawiatura zostaje

Myszka (raczej) zostaje - czy są ciekawe myszki w cenie do 200 zł?

Monitor - mam 1440p 60Hz, chcę kupić 1440p 144Hz. Jakieś propozycje do 2000 zł? LG, Acer, AOC, MSI? Czy poczekać na te całe Black Friday?

 

Z góry dziękuję za wszelkie porady. Pozdrawiam.

 

P.S. Na pewno o czymś zapomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie ze chcesz zmienić teraz ryzena 2600 na 3600 i kartę z 2060s na 2070s? No można, tylko nie bardzo wiem po co :E, lepiej poczekać do lata i zmienić procka na jakiegoś ryzena z serii 4000 i jakiegoś RTX 30X0, albo coś od AMD a kto wie, może nawet od intela :E Dodatkowy ram to raczej więcej kłopotu niż korzyści, rożnie bywa z 4 kośćmi przy ryzenach.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie ze chcesz zmienić teraz ryzena 2600 na 3600 i kartę z 2060s na 2070s? No można, tylko nie bardzo wiem po co :E, lepiej poczekać do lata i zmienić procka na jakiegoś ryzena z serii 4000 i jakiegoś RTX 30X0, albo coś od AMD a kto wie, może nawet od intela :E Dodatkowy ram to raczej więcej kłopotu niż korzyści, rożnie bywa z 4 kośćmi przy ryzenach.

 

Z całym upgrade'm chciałbym się uporać do końca roku. Najbardziej zależy mi na monitorze.

Co do CPU i GPU - może masz rację, poczekać do lata. Pewnie zysk byłby marginalny (10-15%).

O problemach Ryzenów z 4 kościami RAM pierwszy raz słyszę. Nawet jakby były 4 identyczne kości?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • w pełni wyczerpując temat: Włączenie opcji TPM 2.0 Security w BIOSie na starszych laptopach z procesorami Intel 8. generacji i systemem Windows 10 64-bit może mieć wpływ na zabezpieczenia systemu, ale głównie w kontekście niektórych zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i funkcji uwierzytelniania. Oto kilka możliwych korzyści z włączenia TPM 2.0: - BitLocker i szyfrowanie danych: Włączenie TPM 2.0 może umożliwić skuteczniejsze korzystanie z funkcji szyfrowania danych, takich jak BitLocker. BitLocker wykorzystuje moduł TPM do przechowywania klucza szyfrowania, co może zwiększyć bezpieczeństwo danych na dysku. - Funkcje bezpieczeństwa systemu Windows: System Windows może korzystać z funkcji TPM do różnych zastosowań, takich jak uwierzytelnianie sprzętowe, uwierzytelnianie systemowe i uruchamianie zaufanej ścieżki (Trusted Platform Module). - Zwiększone bezpieczeństwo autoryzacji: Włączenie TPM może wpłynąć na zabezpieczenia autoryzacji na poziomie sprzętowym, co może zapobiegać niektórym atakom związanym z próbami przejęcia konta użytkownika. - Zarządzanie kluczami: TPM może być używany do generowania, przechowywania i zarządzania kluczami kryptograficznymi, co może być przydatne w przypadku aplikacji wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jednakże, jeśli użytkownik korzysta jedynie z zwykłego hasła w swoim profilu systemu Windows, to włączenie TPM 2.0 może nie mieć znaczącego bezpośredniego wpływu na zabezpieczenia jego systemu, ponieważ TPM jest bardziej przydatny w połączeniu z zaawansowanymi funkcjami uwierzytelniania i szyfrowania danych. W takim przypadku włączenie TPM może być bardziej korzystne, gdy użytkownik korzysta z funkcji takich jak BitLocker lub wymagane są zwiększone zabezpieczenia na poziomie sprzętowym.
    • Manipulując krzywą napięć i taktowania, możemy też jednocześnie wykonać OC. UV nie musi wiązać się z obniżeniem wydajności. Można uzyskać jedno i drugie zarazem np podnosząc max taktowanie i jednocześnie obniżając dla niego napięcie. Poza samym podniesieniem taktowania, jednoczesne obniżenie napięcia pozwala obniżyć nieco temp rdzenia co też pozwoli utrzymać dłużej wysokie takty. Mamy więc 3 zalety za jednym posunięciem. 
    • W poprzedniej części też nawet dużo zmian zajmowało parę kilobajtów. Całość to fixy w skryptach LUA. Największy Update w poprzedniej części chyba miał 1 MB z groszami. Bardzo dobre rozwiązanie niż pobieranie paru GB.
    • Ja już od lat lecę na jakiś kartach czy dac'ach żeby wzmocnienie było na słuchawki bo inaczej kroków w multi to prawie że nie słychać  w 3 ostatnich płytach miałem i mam alc 892 to jest dramat na słuchawkach, nie mając osobnej karty/daca podłączałem jakiś czas pod głośnik słuchawki aby robił za wzmacniacz  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...