Skocz do zawartości
iksior

Prośba o ocenę zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie postanowiłem złożyć pierwszego PCta i chciałem zapytać o opinie co do zestawu. Pragnę dodać, że komputer będzie służył głównie do grania w 1440p (high/ultra ~100fps).

 

Zestaw:

[Case] Fractal Design Meshify C White

[PSU] Seasonic Focus Gold 650W

[MoB] ASUS ROG STRIX X570-E GAMING

[CPU] Ryzen 5 3600

[RAM] G.Skill ripjaws V 4x8GB 3200Mhz

[cooling] GELID PHANTOM BLACK CC-PHANTOM-BLACK-01-A

[GPU] RTX 2080 super Palit Gamerock

 

Pragnę dodać jedynie że Procesor i Ram zostały już zakupione więc te 2 rzeczy raczej się nie zmienią.

 

Co sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta za 1400 zł do Ryzena 3600? Uzasadnij ten wybór. 32GB pamięci również na wyrost, ale jak już kupiłeś.. 2070S ok. 10% straty do 2080S, więc dopłata 1000 zł średnio opłacalna.

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta za 1400 zł do Ryzena 3600? Uzasadnij ten wybór. 32GB pamięci również na wyrost, ale jak już kupiłeś.. 2070S ok. 10% straty do 2080S, więc dopłata 1000 zł średnio opłacalna.

Pomyślałem o płycie pod kontem upgrade'u za 2/3 lata bo zdaje sobie sprawę, że procesor jest teraz najsłabszym ogniwem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle wiesz za co płacisz? Przez 3 lata to wyjdzie kilka generacji procesorów i liczyłbym tylko na wsparcie ZEN3, dalej to wróżenie z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie możesz zrobić to w ten sposób:

- płyta na X570 TUF, wystarczy aż nadto

- procek na R7 3700X

- chłodzenie na Fortisa, ten Gelid może Ci zakryć sloty na RAM i będzie cienko przy tym RAMie :P

 

Jeżeli lubisz RGB możesz rozważyć też zmianę obudowy na AR7X, lepiej wyposażona :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle wiesz za co płacisz? Przez 3 lata to wyjdzie kilka generacji procesorów i liczyłbym tylko na wsparcie ZEN3, dalej to wróżenie z fusów.

Przecież napisałem, że jest to mój pierwszy PC. Możesz doradzić inny zestaw który twoim zdaniem będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak: B450 MAX, 2070S Gamerock, Fortis 3 i reszta zostaje. Za 3 lata zmienisz całość i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak: B450 MAX, 2070S Gamerock, Fortis 3 i reszta zostaje. Za 3 lata zmienisz całość i tyle.

Dziękuję :) Pytanie:

1. MAX tomahawk czy Glaming plus?

2. Co jest nie tak z Gelitem? Czemu jednak Fortis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) Pytanie:

1. MAX tomahawk czy Glaming plus?

2. Co jest nie tak z Gelitem? Czemu jednak Fortis?

1. Ogólnie tomahawk to jedna z lepszych płyt na b450. Do 3600 lub 3700x styknie nawet b450-A PRO od msi w cenie 390-410 zł.

2. Z tego co pamiętam to głośne wentylatory na tym gelidzie. Pod fortisem procek będzie o 3-4 stopnie cieplejszy, chłodzenie będzie cichsze o 3dBa pod obciążeniem. Jeśli weźmiesz Grandisa 2 to będzie i chłodniej i ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ogólnie tomahawk to jedna z lepszych płyt na b450. Do 3600 lub 3700x styknie nawet b450-A PRO od msi w cenie 390-410 zł.

2. Z tego co pamiętam to głośne wentylatory na tym gelidzie. Pod fortisem procek będzie o 3-4 stopnie cieplejszy, chłodzenie będzie cichsze o 3dBa pod obciążeniem. Jeśli weźmiesz Grandisa 2 to będzie i chłodniej i ciszej.

Hej, dobrze wiedzieć :) generalnie gelid został mi troszkę podpowiedziany przez wzgląd na kolor buildu o którym zapomniałem napisać tutaj :) Chciałem żeby build był Biało-Czarny więc i Gelid pasuje w sam raz. Myślałem jeszcze o Dark Rock 4 ale tutaj jest problem z pomieszczeniem ramy pod śmigłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dobrze wiedzieć :) generalnie gelid został mi troszkę podpowiedziany przez wzgląd na kolor buildu o którym zapomniałem napisać tutaj :) Chciałem żeby build był Biało-Czarny więc i Gelid pasuje w sam raz. Myślałem jeszcze o Dark Rock 4 ale tutaj jest problem z pomieszczeniem ramy pod śmigłem

Pod tym Dark rock 4 nie zmieścisz większych ramów przez ten wentylator 140, jeśli go wymienisz na 120 to wejdą. Z fortisem nie będzie takim problemów, bo nie jest on wyśrodkowy jak dr4 i wentylator nie jest bezpośrednio na ramami.

Tak wygląda ten fortis: https://www.silentiumpc.com/wp-content/uploads/2018/02/spc-fortis-3-v2-8-logo-999px.jpg

Edytowane przez Maciejozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie możesz zrobić to w ten sposób:

- płyta na X570 TUF, wystarczy aż nadto

- procek na R7 3700X

- chłodzenie na Fortisa, ten Gelid może Ci zakryć sloty na RAM i będzie cienko przy tym RAMie :P

 

Jeżeli lubisz RGB możesz rozważyć też zmianę obudowy na AR7X, lepiej wyposażona :P

owszem obudowa od SPC lepiej wyposażona ale chłodzenie dużo gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...