Skocz do zawartości
Dekero

Ocena Podzespołów, Pomoc?

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie na HDD trzymaj jakieś dane głównie, ew gry, na SSD gry, programy no i oczywiście system :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wrzucę system operacyjny do SSD to będzie się tylko szybciej uruchamiać? czy ogólnikowo będzie śmigał szybciej?

Przepraszam, za takie durne pytania ale wole spytać :D

Edytowane przez Dekero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz film z marca, od właśnie marca / kwietnia ten problem jest rozwiązany :P To była kwestia aktualizacji BIOS, która potem wyszła :P

 

 

 

To bardzo fajnie, że myślisz, że mam AB350M Pro 4 R2.0, ale jesteś troszkę w błędzie :V Polecam LEPSZĄ płytę, nie dałeś ANI JEDNEGO argumentu, którego nie mogłem podważyć, bo Ty tego testu, który podesłałem nie masz jak podważyć :V

 

Juz ci powiedziałem, płytę asrocka mam od prawie początku w dodatku jest to płyta na topowym na ówczesne czasy chipsecie X370, każdy bios wychodził z opóźnieniem i często powodował problemy. To co nazywasz suchymi informacjami jest FAKTYCZNĄ SPECYFIKACJĄ PŁYT. Nie podważam niczego, bo nie muszę. Nie neguje ze płyta obsłuży tego procka a piszę ze płyta od Gigabyta ma lepszą sekcję niż ten asrock, do tego jest na nowszym chipsecie, na którym jest mniej problemów z pamięciami i nie tylko. Zrozumiał?

 

Wracając jeszcze do pamięci od cruciala i do tych słów:

A to co to ma być?

 

Te cruciale poszły tutaj na 3600Mhz i 3733Mhz i to właśnie na płycie Gigabyta

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz ci powiedziałem, płytę asrocka mam od prawie początku w dodatku jest to płyta na topowym na ówczesne czasy chipsecie X370, każdy bios wychodził z opóźnieniem i często powodował problemy. To co nazywasz suchymi informacjami jest FAKTYCZNĄ SPECYFIKACJĄ PŁYT. nie podważam niczego bo nie muszę, nie neguje ze płyta obsłuży tego procka a piszę ze płyta od gigabyta ma lepszą sekcję niż ten asrock, do tego jest na nowszym chipsecie, na którym jest mniej problemów z pamięciami i nie tylko. Zrozumiał?

Nie zrozumiałeś Ty, wróć proszę do szkoły, nie wiem "oglądanie ze zrozumieniem" by Ci się przydało. GBT nie dałby rady z 3900X bez nawiewiu, throttlowałby na 100% bo me sekcję gorszą, ale ile razy Ci to będe pisał, ile razy będę przytaczał specyfikę mosfetów, Ty i tak będziesz przy swoim, więc zostań sobie w swoim dziwnym świecie, ale ludzi szukających porady nie wprowadzaj w błąd :V

 

Jeżeli wrzucę system operacyjny do SSD to będzie się tylko szybciej uruchamiać? czy ogólnikowo będzie śmigał szybciej?

Przepraszam, za takie durne pytania ale wole spytać :D

Szybciej będzie się wszystko uruchamiać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś Ty, wróć proszę do szkoły, nie wiem "oglądanie ze zrozumieniem" by Ci się przydało. GBT nie dałby rady z 3900X bez nawiewiu, throttlowałby na 100% bo me sekcję gorszą, ale ile razy Ci to będe pisał, ile razy będę przytaczał specyfikę mosfetów, Ty i tak będziesz przy swoim, więc zostań sobie w swoim dziwnym świecie, ale ludzi szukających porady nie wprowadzaj w błąd :V

 

 

Szybciej będzie się wszystko uruchamiać :P

Brak mi słów, :lol2: Nie warto się kłócić z gołębiami.

 

Autorze zrób ten temat osobny jak pisałeś.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, no i jeszcze tych Cruciali - to wszystko z uwagi na kości, w które są wyposażone - to tyle, a ten test to taki trochę z pupy, częściowa specyfikacja PC, brak wersji windowsa chociażby :V

 

I NADAL OP nie będzie chciał raczej podkręcać pamięci bo jest... laikiem i nie jest w temacie jak widać :V Bo nie musi :V

 

Brak mi słów, :lol2: Nie warto się kłócić z gołębiami.

 

Autorze zrób ten temat osobny jak pisałeś.

A myślałem, że jest szansa, na doedukowanie - no niestety jesteś nienauczalny :V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, no i jeszcze tych Cruciali - to wszystko z uwagi na kości, w które są wyposażone - to tyle, a ten test to taki trochę z pupy, częściowa specyfikacja PC, brak wersji windowsa chociażby :V

 

I NADAL OP nie będzie chciał raczej podkręcać pamięci bo jest... laikiem i nie jest w temacie jak widać :V Bo nie musi :V

 

 

A myślałem, że jest szansa, na doedukowanie - no niestety jesteś nienauczalny :V

Ty a może przystopuj trochę z tym językiem i docinkami co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QWI a jak z tym ustawieniem BIOS'u do standardowy taktowaniu? to i tak będę musiał te kostki pamięci podkręcać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QWI a jak z tym ustawieniem BIOS'u do standardowy taktowaniu? to i tak będę musiał te kostki pamięci podkręcać?

Nie tyle podkręcać co chociaż ustawić by szły na swojej prędkości, ale jak już ustawiać to tak by chodziły najszybciej jak to możliwe.

 

PS Załóż ten temat odnośnie płyty i pamięci :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QWI a jak z tym ustawieniem BIOS'u do standardowy taktowaniu? to i tak będę musiał te kostki pamięci podkręcać?

Nie BIOS'u, a pamięci. Tyle co może będziesz musiał zrobić, to w BIOSie zmienić 1 opcję, mianowicie włączyć tryb XMP, a pamięci same się podkręcą do odpowiedniej wartości :P

 

P.S. widzę "kolega" nie odpuszcza i nadal nie podparł się zadnym rzetelnym testem chociażby :V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. widzę "kolega" nie odpuszcza i nadal nie podparł się zadnym rzetelnym testem chociażby :V

 

Po pierwsze, to ty nie odpuszczasz i prowokujesz. Po drugie nie muszę się popierać żadnymi youtubowymi testami. Fakty są takie ze w ASRocku masz sekcję 3+2 a w Gigabyte 4+3 w dodatku stary Vs nowy chipset. Żadne suche informacje tylko prawdziwa specyfikacja płyt, która mówi sama za siebie. Źródło

 

Autor założy temat i tyle, ja się nie zamierzam tobą kłócić i ulegać twoim prowokacjom. Nie ma sensu dyskutować z kimś, kto nie dopuszcza do siebie faktów i rzuca personalnymi docinkami.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jeszcze raz za pomoc przy wyborze podzespołów w razie czego będę pisał do was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to ty nie odpuszczasz i prowokujesz. Po drugie nie muszę się popierać żadnymi youtubowymi testami. Fakty są takie ze w ASRocku masz sekcję 3+2 a w Gigabyte 4+3 w dodatku stary Vs nowy chipset. Żadne suche informacje tylko prawdziwa specyfikacja płyt, która mówi sama za siebie. Źródło

 

Autor założy temat i tyle, ja się nie zamierzam tobą kłócić i ulegać twoim prowokacjom. Nie ma sensu dyskutować z kimś, kto nie dopuszcza do siebie faktów i rzuca personalnymi docinkami.

 

Ile razy jeszcze będę zmuszony napisać Ci, że ILOŚĆ FAZ to nie wszystko? Z resztą, tak jak już pisałem, żyj sobie w swoim dziwnym świecie, ale z niego nie wychodź ani do niego nikogo nie zapraszaj :V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to ty nie odpuszczasz i prowokujesz. Po drugie nie muszę się popierać żadnymi youtubowymi testami. Fakty są takie ze w ASRocku masz sekcję 3+2 a w Gigabyte 4+3 w dodatku stary Vs nowy chipset. Żadne suche informacje tylko prawdziwa specyfikacja płyt, która mówi sama za siebie. Źródło

 

Autor założy temat i tyle, ja się nie zamierzam tobą kłócić i ulegać twoim prowokacjom. Nie ma sensu dyskutować z kimś, kto nie dopuszcza do siebie faktów i rzuca personalnymi docinkami.

Podważanie testów Unboxed to w sumie sam się zakopałeś i powinieneś już dać spokój, bo 4+3 sekcja w Gigusiu gówno da. W temacie Coffee Lake również Ghost już debunkował ilość faz która gówno ma na znaczeniu, a większe znaczenie mają właśnie testy polowe i tego jak jest zaprojektowany dany układ, chłodzenie mosfetów to podstawa. Starszy chipset ale w dalszym ciągu wspierany AEGESą więc powinno być dobrze z ramem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podważanie testów Unboxed to w sumie sam się zakopałeś i powinieneś już dać spokój, bo 4+3 sekcja w Gigusiu gówno da. W temacie Coffee Lake również Ghost już debunkował ilość faz która gówno ma na znaczeniu, a większe znaczenie mają właśnie testy polowe i tego jak jest zaprojektowany dany układ, chłodzenie mosfetów to podstawa. Starszy chipset ale w dalszym ciągu wspierany AEGESą więc powinno być dobrze z ramem.

Niczego nie podważałem, jasno napisałem ze nie neguje tego ze procesor będzie na tej płycie pracował i działał, co nie zmienia faktu ze sekcja w gigusiu jest po prostu lepsza, czego nie rozumiesz? O wsparciu ASSRocka już mi się nawet wypowiadać nie chce, mam płytę od nich od prawie dwóch lat i nie jest to moja pierwsza, opóźnione biosy, wycinanie z biosów rożnych opcji, w x370 wycięcie możliwości ustawienia napięcia dla CPU jak i SOC ot tak sobie? Śmiech na sali! Po pewnym czasie w jednym z kolejnych biosów to przywrócili, ale aż strach teraz aktualizować BIOS, bo cholera wie co może Cie spotkać, co może zniknąć.

 

Co innego posiedzieć z płytą przez godzinę, trzy a co innego pracować z nią rok czy dwa.

 

Ile razy jeszcze będę zmuszony napisać Ci, że ILOŚĆ FAZ to nie wszystko? Z resztą, tak jak już pisałem, żyj sobie w swoim dziwnym świecie, ale z niego nie wychodź ani do niego nikogo nie zapraszaj :V

Ty to już lepiej nic nie pisz.

 

Ta płyta jest tak lepsza jak lepsze są vipery od cruciala.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie podważałem, jasno napisałem ze nie neguje tego ze procesor będzie na tej płycie pracował i działał, co nie zmienia faktu ze sekcja w gigusiu jest po prostu lepsza, czego nie rozumiesz? O wsparciu ASSRocka już mi się nawet wypowiadać nie chce, mam płytę od nich od prawie dwóch lat i nie jest to moja pierwsza, opóźnione biosy, wycinanie z biosów rożnych opcji, w x370 wycięcie możliwości ustawienia napięcia dla CPU jak i SOC ot tak sobie? Śmiech na sali! Po pewnym czasie w jednym z kolejnych biosów to przywrócili, ale aż strach teraz aktualizować BIOS, bo cholera wie co może Cie spotkać, co może zniknąć.

 

Co innego posiedzieć z płytą przez godzinę, trzy a co innego pracować z nią rok czy dwa.

 

 

Ty to już lepiej nic nie pisz.

 

Ta płyta jest tak lepsza jak lepsze są vipery od cruciala.

Skoro w ogóle nie bierzesz tego testu pod uwagę, to sugeruje to, że go podważasz bo "nie ta płyta jest fe, a Gigabyte "krul". Ale jak już napisałem - nie wychodź z tego swojego dziwnego świata :V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w ogóle nie bierzesz tego testu pod uwagę, to sugeruje to, że go podważasz bo "nie ta płyta jest fe, a Gigabyte "krul". Ale jak już napisałem - nie wychodź z tego swojego dziwnego świata :V

No pewnie, w ogóle to pewnie nie mam płyty ASRocka, nie wiem jakie ich produkty w ostatnim czasie potrafią sprawiać problemy, pracuje u gigabyta i reklamuje ich płyty, jakie treści jeszcze będziesz chciał włożyć w moje usta? Ale jak już napisałem, ty lepiej już nic nie mów, bo jak na razie to wszystko wygląda ze to "ASSrock "krul" i w dodatku sławny.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie podważałem, jasno napisałem ze nie neguje tego ze procesor będzie na tej płycie pracował i działał, co nie zmienia faktu ze sekcja w gigusiu jest po prostu lepsza, czego nie rozumiesz? O wsparciu ASSRocka już mi się nawet wypowiadać nie chce, mam płytę od nich od prawie dwóch lat i nie jest to moja pierwsza, opóźnione biosy, wycinanie z biosów rożnych opcji, w x370 wycięcie możliwości ustawienia napięcia dla CPU jak i SOC ot tak sobie? Śmiech na sali! Po pewnym czasie w jednym z kolejnych biosów to przywrócili, ale aż strach teraz aktualizować BIOS, bo cholera wie co może Cie spotkać, co może zniknąć.

 

Co innego posiedzieć z płytą przez godzinę, trzy a co innego pracować z nią rok czy dwa.

 

 

Ty to już lepiej nic nie pisz.

 

Ta płyta jest tak lepsza jak lepsze są vipery od cruciala.

Daj jakiś test potwierdzający że sekcja w gigusiu jest lepsza, bo jak dla mnie jest gorsza. Gadasz o aktualizacji biosu kiedy pewnie OP zamontuje procesor i tyle. Większość osób nawet nie wie co to bios, i nie zabiera się za OC. Sam mam ASRocka i wiem co odwala, ale w tym przypadku jest po prostu lepszy. Chociaż osobiście stawialbym na MSI Tomahawk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...