Skocz do zawartości
zelix

Karta do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję karty do kwoty 1000zł (mogą być używane). Obecny konfig:

 

i5 4590

16gb ram (2x8gb ram ddr3 1600mhz cl8)

thermaltake 530w

 

Przez kilka miesięcy używałem tego zestawu z kartą GTX 1070 8GB. Niestety karta nie była moja i musiałem ją oddać bratu. Teraz wróciłem do starego GTX 950 2GB i niestety różnica w wydajności jest taka jakbym używał ferrari i musiał wrócić do starego trabanta. Mówiąc w skrócie - ponad 2-krotny spadek wydajności. Tam gdzie miałem kiedyś 60-80 klatek na ultra teraz mam 20-28fps na wysokich.

 

Kolega odradza mi zakup używanego GTX 1070 na allegro bo mówi że taka karta może mi paść po miesiącu. W związku z czym co musiałbym kupić żeby było pewne, sprawdzone i bez żadnego ryzyka? Nie chce wymieniać całego zestawu z prostego powodu. Za ten wysłużony procesor i stare ramy DDR3 1600MHz dostałbym grosze. Na dodatek mam coraz mniej czasu na gry i podejrzewam że za 2 lata może nie będę miał go wcale. Do tego momentu chciałbym przejść takie tytuły jak Far Cry 5, Metro Exodus, nowe Tomb Raidery, Wolfensteiny, Wiedźmina 3, Red Dead Redemption 2, Rage 2, Doom 2016 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem ci pw, w sprawie GTX 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1660 Super albo Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej + rx 590 lub używka z gwarą gtx 1070 a jeszcze lepiej 1070ti, ale tu chyba budżet nie puszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej + rx 590 lub używka z gwarą gtx 1070 a jeszcze lepiej 1070ti, ale tu chyba budżet nie puszcza.

RX590 jest jak pies z kulawą nogą na tle tych GTXów 1070, albo GTX 1660Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX590 jest jak pies z kulawą nogą na tle tych GTXów 1070, albo GTX 1660Ti.

 

Czy jesteś w stanie rozwinąć kwestię dlaczego rx590 jest "jak pies z kulawą nogą" na tle tych gtxów?

 

Kolejne pytanie mam to czy na 1070/1660Ti będzie działał Freesync, który mam w monitorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obu kartach przy display porcie mi działa gsync.Monitor musi jeszcze to obsługiwać chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obu kartach przy display porcie mi działa gsync.Monitor musi jeszcze to obsługiwać chyba.

 

No właśnie, dlatego pytam, bo freesync to generalnie taki AMD'owski g-sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1660/1660 Super(jeśli troszkę dołożysz) najlepszą opcją.

Ew.używane GTX 1070,ale uważaj na egzemplarze z koparek(nie wszystkie karty są z koparek,ale część na pewno od osób prywatnych co sprzedają 1 kartę z kompletem)

 

W przyszłości radzę wymienić procesor na i7 4770/4790 bądź nowa platforma

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś w stanie rozwinąć kwestię dlaczego rx590 jest "jak pies z kulawą nogą" na tle tych gtxów"

Drogi (800-1000zł za używki), grzejący się, ciągnie sporo prądu, zauważalnie słabszy od GTX 1070 i GTX 1660Ti i na dodatek bardziej problematyczny od kart nvidii. Ta karta jest po prostu totalnie nieopłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX590 to wykręcony na max.RX580,więc wiadomo czego się spodziewać.

Pewnie też na RX590 trzeba poprawiać fabrykę w postaci UV/własna krzywa wentylatorów :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem I5 4590 + GTX 1660 Ti i w rozdzielczości FHD karta strasznie się nudziła. Przy tym procku bym nie inwestował w nic więcej niż GTX 1660. No, chyba, że grasz w rozdzielczości wyższej niż FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości radzę wymienić procesor na i7 4770/4790 bądź nowa platforma

 

Świetny pomysł. Sprzedać i5 4590 za 200zł i dopłacić 400zł do 4 wątków w starym i7, które (poza 2-3 grami) nic nie dadzą :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł. Sprzedać i5 4590 za 200zł i dopłacić 400zł do 4 wątków w starym i7, które (poza 2-3 grami) nic nie dadzą :thumbup:

uśmiałem się you made my day

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł. Sprzedać i5 4590 za 200zł i dopłacić 400zł do 4 wątków w starym i7, które (poza 2-3 grami) nic nie dadzą :thumbup:

Za 400zł kupisz już i7 4770:

https://www.olx.pl/oferta/intel-i7-4770-3-4ghz-8mb-CID99-IDCqA3u.html#a6f3feeb1a

po sprzedaży swojego i5 dopłata wyniesie pewnie mniej niż 200zł, więc można spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po sprzedaży swojego i5 dopłata wyniesie pewnie mniej niż 200zł, więc można spróbować.

ale po co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uśmiałem się you made my day

 

Taka jest prawda. Jeszcze bardziej mnie śmieszy jak tutaj polecali innemu typkowi wymianę i5 4690K @4.60GHz na niżej taktowanego i7 4770 (bez k) za 550zł tylko dlatego, że ma te "4 wątki więcej". No po prostu interes życia.

 

Za 400zł kupisz już i7 4770:

https://www.olx.pl/oferta/intel-i7-4770-3-4ghz-8mb-CID99-IDCqA3u.html#a6f3feeb1a

po sprzedaży swojego i5 dopłata wyniesie pewnie mniej niż 200zł, więc można spróbować.

 

400zł +

 

Możliwa aukcja allegro +10% do ceny oraz wysyłka.

 

czyli z 460-470zł, bo nikt nie będzie wysyłał w ciemno kasy januszowi z olx'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A xeon v3 4/8 kupi pewnie za 350 zł lub mniej. Zawsze te 50 zł mniej jakby autor się zdecydował.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co

Chociażby po to żeby przeczekać do zmiany całej platformy. Jest to po prostu jedna z możliwości.

Zawsze można przejść od razu na nową platformę ale nie wszyscy mają od razu pieniądze.

 

Taka jest prawda. Jeszcze bardziej mnie śmieszy jak tutaj polecali innemu typkowi wymianę i5 4690K @4.60GHz na niżej taktowanego i7 4770 (bez k) za 550zł tylko dlatego, że ma te "4 wątki więcej". No po prostu interes życia.

Zawsze może poszukać czegoś podobnego:

https://www.olx.pl/oferta/procesor-haswell-i7-4770k-s1150-CID99-IDCtVrU.html#2f0e7ab272

 

Autor napisał, że nie chce zmieniać całej platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociażby po to żeby przeczekać do zmiany całej platformy. Jest to po prostu jedna z możliwości.

Zawsze można przejść od razu na nową platformę ale nie wszyscy mają od razu pieniądze.

 

Rozumiem, że na i5 4590 juz nie można "przeczekać" zmiany platformy. I najlepszym wyborem jest zakup i7 4770, którego ceny na allegro zaczynają się od 490zł (kup teraz) i są to procesory bez gwarancji, bez pudełka itp. Ja zmieniłem właśnie i5 na i7 4790 i była to tak wielka różnica, że odsprzedałem go tydzień po zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do i5 4590 dałbym raczej nowego rx 580 4gb najlepiej za 600 zł i wszystko. Ten procesor będzie się pocił już przy zwykłej 1660.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociażby po to żeby przeczekać

zaiste interesująca koncepcja milordzie, wydawanie bez sensu pieniędzy by przeczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chce komputer, który pogra mu maksymalnie 2 lata. Brakuje mu karty graficznej. A wy zamiast po prostu wskazać kartę, zachęcacie go do bzdurnej wymiany procka.

Jego obecny sprzęt + nowa karta wystarczy do rozdzielczości FHD 60 Hz w nisko-średnich detalach wielu gier.

 

Kolega nie gra wyczynowo, ma co raz mniej czasu na gry, więc nie sądzę, żeby chciał w te swoje gry grać na poziomie unicuma, gdzie każdy detal i płynność gry są ważne. On chce je po prostu przejść.

 

Za dwa lata albo kupi sobie całkiem nowy sprzęt, albo też przestanie grać w gry.

 

Polecanie mu wymiany procka mając na względzie powyższe jest po prostu wyciąganiem od niego kasy, tym bardziej nie ma sensu ładowanie kasy w starą platformę.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chce komputer, który pogra mu maksymalnie 2 lata.

Dlatego napisałem, że nowy rx 580 4gb to też opcja. Jeśli mu taki sprzęt starczy. Co nie zmienia fakty że wszystko powyżej gtx 1660 to za dużo dla obecnego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...