Skocz do zawartości
kacio1998

Nagły spadek FPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny.Grałem jak to zwykle w gierki komputerowe wyłączyłem komputer bo musiałem wyjść z domu po 2 godzinach wracam i znowu problemy z PC.Drastycznie zmalała liczba FPS nie są to żadne dropy tylko jak gra chodziła w ponad 100 fps teraz od początku chodzi w 60-80 FPS.Co się wydarzyło wcześniej? Była aktualizacja Win 10 to pomyślałem że to przez nią więc ją usunąłem ale problem był nadal,zaaktualizowałem sterowniki do kart graf i nic.Temperatury w normie Już mnie wkur... ten cały PC i z PC mastera przejde chyba na konsolowca.Jakieś porady co znowu się dzieje z tym komputerkiem?

 

zasilacz SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold

Pamięć RAM DDR4 G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB)

Karta graficzna NV IDIA Inno3D GeForce GTX 1070 Ti iChill X3 V2 8GB GDDR5

Płyta główna Socket 1151 MSI B360M PRO-VDH

Procesory Intel Core i5 Intel i5-8400 2.80GHz 9MB BOX

Dysk ST2000DM001-1ER1

System Windows 10 Home 64 bity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej konkretnie grze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1

- wylaczyc optymalizacje pełnoekranowe dla danej gry

- zastapnienie skalowania do wysokiej rozdzielczosci dpi zaznacz na aplikacja

 

- wyłaczyc tryb gry w windows 10

- zmień plan zasilania na wysoka wydajnosc

- jezeli masz mozliwosc wgraj config z zoptymalizowanymi komendami dla tej gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MP to co napisałeś ocochodzi było wcześniej zaraz sprawdzę opcje z dpi dodam ze nawet na grafice łów z renderem 50% jest tyle samo fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

MSI Afterburner i sprawdź jakie masz użycie CPU i GPU + procesy w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodziło? Z innej beczki teraz fpsy podskoczyły ale spadają do 90 może i 80 gdzie nigdy nie zeszły mniej niż 100 więc dalej jest coś nie tak

post-613488-15737484289644_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ależ wielki obraz

 

A procek ładnie się męczy, 95% :E 6 rdzeni hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przede wszystkim obraz nieczytelny bo za mały, nie wyczułeś ironii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucaj zdjecia na imgura i tutaj linki. nie rob zdjec telefonem tylko printscreen, a jak masz afterburnera to on sam moze robic.

jest 2k19 rok.

proc ci sie dusi i dlatego tak jest,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam normalnie chodził i nagle go dusi?To co w takim wypadku powinienem zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No tak, karta nie chodzi na full, procek tak.

 

Albo coś go "gniecie" w tle, albo jest po prostu słaby i nie zauważyłeś np na poprzedniej mapie, albo nie była tak wymagająca, albo było mniej graczy.

 

W innych grach też tak procek na prawie 100% użycia chodzi, a karta na 50-70% czy na 99%?

 

Karta MUSI chodzić na ponad 95%, z kolei procek najlepiej jakby zdecydowanie mniej niż 100%.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jakies procesy ci obciazaja proca, wylacz wszystkie przeladarki itp programy co masz w tle.

od biedy mozesz sprawdzic jak proc/grafa zachowuje sie w roznych benchmarkach czy wyniki sa adekwatne do zestawu.

https://www.userbenchmark.com/

3dmark itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, karta nie chodzi na full, procek tak.

 

Albo coś go "gniecie" w tle, albo jest po prostu słaby i nie zauważyłeś np na poprzedniej mapie, albo nie była tak wymagająca, albo było mniej graczy.

 

W innych grach też tak procek na prawie 100% użycia chodzi, a karta na 50-70% czy na 99%?

 

Karta MUSI chodzić na ponad 95%, z kolei procek najlepiej jakby zdecydowanie mniej niż 100%.

Ale nawet jak dam render gry 50 to mam tyle samo fps gdzie powiiny sie podniesć mocno do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1

zrob formata wylacz wszystko co trzeba zainstaluj gre i zobacz czy problem nadal wystepuje godzina roboty a zaoszczedzimy duzo czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob formata wylacz wszystko co trzeba zainstaluj gre i zobacz czy problem nadal wystepuje godzina roboty a zaoszczedzimy duzo czasu

No i tu jest właśnie problem bo mieszkam na zadupiu gdzie jest wolny internet oraz mam ograniczenie 80G i takie Blakc ops 4 będe pobierał 2 miesiące dlatego musze robić wszystko inne żeby formata nie robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1

Odczuwasz to tylko w grze czy w systemie też ? wlacz kilka programow jednoczesnie postaraj sie jakos obciazyc system i zobacz co sie dzieje z procesorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AC origins w ich benchmarku miałem 30-50 fps nie wiem co się stało z tym komputerem skończyły mi się pomysły

Teraz zauważyłem że jak latam myszka po pulpicie to z opóźnieniami mi oznacza te skróty na pulpicie w sensie podświetla jak najeżdżasz i nawet to ma opóźnienia no nie wytrzymie zaraz i wywale przez okno ten pc

Edytowane przez kacio1998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze kolega w goracej wodzie kąpany.

Zacznij sie stosowac do wytycznych to bedzie mozna cos poradzic.

Jak masz ograniczony net, to lekkie benchmarki sprawdz. Okaze sie ze masz wyniki duzo nizsze niz powinenes to znaczy ze cos ci system zamula.

Masz z 2 partycje na tym dysku czy tylko jedna? Na tak duzy przydaloby sie go jednak podzielic, zawsze w takim momencie jak teraz, format nie jest straszny bo mozna wszystko zachowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1

zmien plan zasillania na zrownowazony i zobacz w menadzerze zadan co tak obciaza procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem zrównoważony nic nie pomogło w menadżerze bez uruchomionych aplikacji stukało 60% zużycia procesora potem spadało było kilka procent i podbijało do 20 % i to menadżer zadań aż tyle brał jeżeli chodzi o partycje to mam 2 tylko że tej drugiej dałem tylko 10G robiłem benchmarka z tego linka co podałeś i pokazywało mi git jak potrzebujesz co podeśle ss potem bo teraz na tel siedze a jeżeli chodzi o format z zachowaniem plików to muszę skombinować pendrive bo nawet nie mam stacji dysków w tym PC sprawdzałem tym MSI afterburner na wieśku 3 to zużycie rdzeniów nie dobijało nawet 70% nie to co w bo4 i też Wiesiek nie grywalny

 

Panowie wszystko zaczęło się psuć po aktualizacji Windows usunąłem ją ale jedna aktualizacja tam została coś z zabezpieczeniami ale tego nie idzie usunąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W wiesławie to w lasach to powinno być 30-40%, ale bardziej tutaj jest kwestia użycia gpu która jest za niska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...