Skocz do zawartości
tonko2207

Miś b450 gmaing plus max

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po złożeniu zestawu i próbie uruchomienia słyszę 3 krótkie dźwięki i nie ma żadnego obrazu.

Podzespoły to:

CPU ryzen 7 3700x

GPU GT 730

Ram 32gb trizdentZ neo AMD

Zasilacz be quiet pure power 11 CM

Możliwe że źle coś podłączyłem z procesorem bo jak odłączam od niego zasilanie to nic nie piszczy nie wiem czy problemem nie jest to że na płycie mam 8 pin pod procesor do zasilania a z zasilaczu są 2x4 ale jedne piny nie pasują wejściami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy kabel to taki jaki posiadam i jaki podłączyłem pod zasilanie CPU na płycie za to drugi to kabel z pinami które pasują do płyty czy przez to mogłem spalić procesor?

post-610582-15737097716582_thumb.jpg

post-610582-15737097809085_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy krótkie piknięcia oznaczają problem z pamięcią RAM. Poza tym na płycie masz diody led obok gniazda 24pin, informujące o problemach. Nie wiem czy masz 2x16 czy 4x8 RAM, więc spróbuj uruchomić kompa z jednym modułem RAM, włożonym w drugi slot od strony procesora, czyli ten czerwony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam nadzieję PCI-E nie wcisnąłeś pod EPS 2x4pin? :E choć nie wiem czy się nawet da... ale są tacy co próbowali.

 

Ogólnie jak mówi poprzednik 3 beepy to problem RAM. uruchom pc na 1 kości, przekładaj ją do każdego slotu z osobna.

 

I zaktualizuj bios. Jaka płyta główna?

 

===

Miś :E

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI b450 gaming plus max pierwszy raz odpalona o 18 będę w domu to zobaczę czy dobrze ustawiłem ramy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podłączyłem w inne sloty i już działa a jeszcze jedno pytanie mam ramy 3600 mHz a w menadżerze zadań pokazuje taktowanie na 2133 mHz można to jakoś zwiększyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie musisz włączyć profil XMP, inaczej pamięci będą pracować na podstawowych taktowaniach. Swoją drogą RAM'y powinny być w czerwonych slotach (2 i 4 od procesora) tak masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas uruchamiania komputera wyświetla Ci się taki 2 lub 3 linijkowy komunikat (Press "cośtam" to run Bios") wtedy wciskasz klawisz badajże del. Na górze po lewej stronie masz takie kółko z cyframi 1 i 2 To są profile XMP ustawiasz 1 lub 2 w zależności, który profil chcesz wybrać. Niżej po prawej stronie w biosie masz opisane jak wyglądają poszczególne profile pamięci. Przykładowo: 1 - 3600mhz CL 16 2- 3000mhz CL15.

Edytowane przez pr0fik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...