Forum PCLab.pl: chipset X570 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

chipset X570

#1 Użytkownik jest niedostępny   Febian55 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 14 Listopad 2019 - 08:28

Cześć,
Czytałem ostatnio sporo narzekania na temat płyt na chipsecie X570 - napięcia, temperatury, wiatraczki i przede wszystkim uciążliwe buczenie dźwięku w trakcie używania sprzętu.
Postanowiłem się bardziej przyjrzeć sprawie i znalazłem ciekawy artykuł porównujący największych graczy na rynku:
https://www.igorslab...nboard-sound/5/
Wprawdzie jest po angielsku, ale zawsze istnieje wujek Google i jego tłumacz. Zachęcam do zapoznania się z tematem. :-)

pozdrawiam,
Fab

#2 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 15 Listopad 2019 - 09:12

Fajny test. A w nim 3 najpopularniejsze płyty x570 w testach, które najbardziej interesują ludzi + ryzen 3700x.

Nawiasem mówiąc, wszystkie trzy płyty główne domyślnie dopuszczają około 90 watów do procesora, bez względu na to, czy Prime95 z AVX, czy nie. Zmierzyłem więc dwa razy, raz przy 90 watów ze standardowego ustawienia i raz przy 130 watów, co również wystarcza dla Prime95 z AVX i do 4,1 GHz Allcore.

Prędkość wentylatora AiO celowo nie została zaprojektowana do przepływu powietrza, ale jako cicha konfiguracja, w której procesor pozostaje zielony nawet po 30 minutach. Dotyczy to również tylnego wentylatora, który również wydaje się raczej cichy przy mniej niż 1200 obr / min.

Trzy wentylatory LL120 RGB pasują do chłodnicy i pracują z prędkością około 850 obr./min (H150i zamontowana na Froncie).

Strona 1 z 1