Skocz do zawartości
Febian55

chipset X570

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czytałem ostatnio sporo narzekania na temat płyt na chipsecie X570 - napięcia, temperatury, wiatraczki i przede wszystkim uciążliwe buczenie dźwięku w trakcie używania sprzętu.

Postanowiłem się bardziej przyjrzeć sprawie i znalazłem ciekawy artykuł porównujący największych graczy na rynku:

https://www.igorslab.media/en/big-real-world-test-with-three-x570-motherboards-in-a-closed-pc-the-truth-about-voltage-regulators-fans-temperatures-and-the-onboard-sound/5/

Wprawdzie jest po angielsku, ale zawsze istnieje wujek Google i jego tłumacz. Zachęcam do zapoznania się z tematem. :-)

 

pozdrawiam,

Fab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny test. A w nim 3 najpopularniejsze płyty x570 w testach, które najbardziej interesują ludzi + ryzen 3700x.

 

 

Nawiasem mówiąc, wszystkie trzy płyty główne domyślnie dopuszczają około 90 watów do procesora, bez względu na to, czy Prime95 z AVX, czy nie. Zmierzyłem więc dwa razy, raz przy 90 watów ze standardowego ustawienia i raz przy 130 watów, co również wystarcza dla Prime95 z AVX i do 4,1 GHz Allcore.

 

Prędkość wentylatora AiO celowo nie została zaprojektowana do przepływu powietrza, ale jako cicha konfiguracja, w której procesor pozostaje zielony nawet po 30 minutach. Dotyczy to również tylnego wentylatora, który również wydaje się raczej cichy przy mniej niż 1200 obr / min.

 

Trzy wentylatory LL120 RGB pasują do chłodnicy i pracują z prędkością około 850 obr./min (H150i zamontowana na Froncie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...