Skocz do zawartości
Digichas

Modernizacja/Upgrade 1440p/4k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

Planuje upgrade komputera. Zastosowanie to progranowanie glownie Front End amatorska obrobka foto/video zdjecia rodzinne itp no i oczywiscie zagrac mi sie tez zdarza i to nawet nie tak rzadko. Gram we wszystko oprocz PC mam tez PS4 pro.

Obecna konfiguracja:

Monitor ViewSonic XG2703-GS IPS 165Hz G-Sync

Procesor: Ryzen 2600x ustawiony na 4.0Ghz (1.31v)

Plyta Glowna: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC

Chlodzenie CPU: SPC Grandis 2

RAM: Patriot Viper 16GB 3600 Cl 16 18 18 18

Karta Graficzna: MSI ARMOR GTX 1080

SSD: Samsung Evo 970 500gb

Zasilacz: SilentiumPC Sumpremo FM2 750W

Obudowa Fractal Meshify C

Teraz napisze co mysle odnosnie ugrade

Monitor – jestem bardzo zadowolony mysle zeby dokupic 2 o rozdzielczosci 4k zeby podciac PS4 pro do gier no i przedewszystkiem wieksza przestrzen robocza. Jaki polecacie nie za miliony monet czy 27/28 cali to nie za malo na 4k ?

Procesor – tutaj biorac pod uwage budzet i zdrowy rozsadek mysle sprzedac 2600x za jakies 500pln i kupic 2700x widzialem juz za 650zl czyli upgrade mnie wyniesie 150zl z zyskam 2 rdzenie i 4 watki a z tego co wiem to nowe konsole tez maja miec 8 rdzenie wiec developrzy beda raczej isc w tym kierunku.

Ram – Mam 16GB i sa one 3600 cl 16/18 – ale niestety nie udalo mi sie je ustabilizowac z takim zegarem dzialaja stabilnie na 3200 cl 14 14 14 34

Mysle ze przyrost w porownaniu do 3600 bedzie raczej maly bardziej sie zastanawiam czy nie sprzedac ram i nie kupic poprostu 2x16gb poki ceny sa dosyc niskie i zapomniec o ram na nastepne X lat bo wkoncu to 32gb z drugiej strony obecne 16 sa rowniez iloscia ktora mi wystarcza a mega programista poki co nie jestem – dajcie znac co myslicie warto cos tutaj ruszac czy nie ?

Plyta Glowna: Wszystko mi odpowiada – mysle ze sekcja spokojnie da rade z 2700x zwlaszcza ze obudowa jest przewiewna i grandis tez chlodzi sekcje przedmuhujac powietrze pozatym mam od reki wifi i bluetooth

Chlodzenie CPU: Jestem zadowolony – mysle ze niema co go zmieniac

SSD: Jestem zadowolony – ew dokupilbym jakis dodatkowy 1TB na dane na zlaczu m.2 najlepiej czy jest jakis w rozsadnej cenie ?

Zasilacz: Supremo 750w z certyfikatem GOLD tez mysle ze da rade spokojnie i raczej jak sie ma dobry zasilacz ktory ma rok to poco go tykac

Obudowa – Fractal Design Meshify C – bardzo fajna I mi sie podoba ALE niestety zgubilem srubki od plyty glownej i teraz plyta trzyma sie na 3 srubkach ktore znalazlem co mi sie moralnie nie podoba – czy wiecie gdzie moge takie dokupic – na allegro mi wyslali ze dlugie i nie wystarczajaco grube a w manualu niemoge znalesc specyfikacje jakie dokladnie to sa srubki.. napewno sie spotkaliscie – pls help 

Karta graficzna – chyba dochodzimy do najwazniejszego punktu MSI Armor GTX 1080... niestety bardzo sie grzeje do prawie 90 stopni – kupilem ja pokoparkowa ale jest na gwarancji i musze ja odeslac nastepnie planuje sprzedac i kupic mocniejsza. Jako ze mam monitor 1440p i 165hz to chcialbym cos mocniejszego ale zdaje sobie sprawe ze nawet rtx 2080ti nie pokaze mi wszedzie takie klatki...chodzi mi bardziej o oplacalnosc dolar do performance i po sprzedazy gtx 1080 wg mnie najbardzie oplaca sie poszukac gtx 1080ti na gwarancji ale znowu moge trafic na wersje gornik i zaczna sie przygody... Docelowo ma byc 2 monitory 1440p do giercowania i pracy oraz 4k do PS4 pro i pracy dajcie znac co myslicie i jakbyscie to rozegrali. Reasumujac upgrade planowany:

CPU  2600x na 2700x

RAM -> 16 3200 albo 32 3200 .. bardziej kwestia pojemnosci

Monitor -> potrzebuje 2gi 4k – niemam doswiadczenia co do rozdzialki i rozmiaru licze na wasza pomoc

SSD -> na dane

Srubki do obudowy

No i mysle najwazniejsze karta graficzna -> rtx 2080ti niestety odpada ze wzgledu na over price a pozatym nie jestem az taki pro gracz

Bardzo dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana procesora w tej samej generacji ma niewielki sens. Celuj w 3700X.

SSD jest teraz masa. Typowy go-to to adata sx8200pro, ale jest obecnie sporo podobnych.

Jak wymieniać, to tylko na rtx. Zaczyna się już powoli tradycyjne zakopywanie przez nvidię starszej generacji i pakowanie się w nią to trochę taki strzał w stopę. Rozglądać powinieneś się chyba za rtx2070s, ale to tak naprawdę kwestia tego, ile chcesz wydać.

Ramu ci wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się już powoli tradycyjne zakopywanie przez nvidię starszej generacji

Kolejne mity na podstawie jednej czy dwóch świeżych gier, które sypią błędami tuż po premierze.

 

980Ti do dziś ma się dobrze i jest szybsza od 1070 i 1660Ti w tytułach takich jak: Metro Exodus, Batterfield 5, Far Cry, Witcher 3, i wielu innych.

 

Jasnym jest, że lepiej brać nówkę 2070S niż używaną 1080Ti za 2000 zł. Ale jestem daleki, żeby stwierdzić "uśmiercanie kart" Wyjdą kolejne tytuły, poczekamy na poprawki w sterownikach i będziemy oceniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...